N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: Shadow69 » poniedziałek, 23 mar 2015, 18:54

Witam wszystkich, mam pewien problem, gdyż podczas remontu mojej przyczepki okazało się że mam 3 lampy do wymiany, w tym właśnie jedną pozycję/stop.
Z tego co już się zorientowałem, to Niewiadów zakończył produkcję tych lamp, a żukowskie są jedno funkcyjne, więc jest problem.
Ktoś z was ma może jakieś rozwiązanie?
Nie chciałbym montować zamienników uniwersalnych, gdyż wg mnie popsuje to unikatowy wygląd przyczepy, no ale kwestia bezpieczeństwa, więc jeśli będę zmuszony to tak zrobię.
Pozdrawiam, :wink:


naal

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: naal » środa, 25 mar 2015, 00:42

http://allegro.pl/zuk-lampa-swiatel-poz ... 83059.html

Tu masz używki, ale bliżej siebie.

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: Mobil-Zasada » środa, 25 mar 2015, 20:55

Zobacz w moim temacie czy takie Ci odpowiadają:
viewtopic.php?f=36&t=4920

To są lampy dzisiejszej produkcji, kupiłem je w sklepie internetowym LAMPCAR. Tą lampę podświetlającą tablice rejestracyjną również u nich. Wiadomo, ona już nie wygląda jak ta stara ciężka metalowa lampa oraz ma ciut inny kształt. Ale okrągłe lampki są spoko.

W ofercie tego nie znajdziesz, pytaj ich meilem bezpośrednio lub dzwoniąc i opisz czego potrzebujesz, ja tak kiedyś w ciemno zrobiłem i mnie miło zaskoczyli.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: Shadow69 » środa, 25 mar 2015, 21:55

Dzięki za linki koledzy, z jednej strony chciał bym ori, a z drugiej kusi na nowe, muszę to przemyśleć :?
A czy ktoś z was pamięta może ile i o jakiej mocy żarówki wchodziły w podświetlenie tablicy?
Wygląda na to że wchodzą 3 rurki, tylko wtedy coś duży pobór prądu wyjdzie na przyczepkę...

naal

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: naal » środa, 25 mar 2015, 23:23

W przypadku n126e wchodzą faktycznie 3, natomiast w n126n masz już tylko jedną. Przepisy nie regulują jakiej mocy musi być podświetlenie tablicy, ale być musi ;)

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: Shadow69 » środa, 25 mar 2015, 23:31

Więc wszystko jasne, założę jedną, myślę że wystarczy.
Ogólnie to prawie pewny jestem że to podświetlenie tablicy widziałem w jelczowskich autobusach :wink:

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: Mobil-Zasada » czwartek, 26 mar 2015, 16:03

Ja po zakupie nowej lampy wstawiłem do niej diody. Nie żarówki diodowe, tylko normalnie diody. Po trzy sztuki w miejscu każdej żarówki. Świeci pięknie, całą tablicę widać. Faktycznie nie chciałem wkładać tam żarówek ze względu na pobór prądu. Niby niewiele, ale zawsze. Mam wystarczająco dużo innych żarówek w przyczepie. :)
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

naal

Re: N125E tylne światła pozycja/stop, zamienniki?

Postautor: naal » czwartek, 26 mar 2015, 22:38

w sumie niegłupi pomysł z tymi ledami na podświetlenie tablicy. Może nie same diody, ale kawałek taśmy z ledami gdzieś się wala. Myślę, że kawałek 5 cm z trzema diodami styknie. Poza tym żarówki mają tendencje do przepalania się :D


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości