generator iskry

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

generator iskry

Postautor: fortis » czwartek, 30 lip 2015, 18:19

Witajcie, w tamtym sezonie zakupiłem generator iskry MIFLEX na 12v , sprawdziłem działał znakomicie podłączyłem pod piec było ok, od tamtego czasu przeleżał w przyczepie, 2 tyg temu wyciągałem niepotrzebne rzeczy i zostawiłem na stole pod altaną, wczoraj kupiłem elektrody do kuchenki a generator ledwie pykał , raz podłączyłem omyłkowo na odwrót + z - i pewnie go dobiłem bo już nic nie gada, Czy mieliście problem z iskrownikiem ? może miałem pecha, zastanawiam się czy nie zamówić drugie i przy okazji jeszcze na 1,5 do małej lodówki przenośnej.
http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_catego ... 579,24610;

Awatar użytkownika
steve
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 17 lip 2009, 05:46
Lokalizacja: Myszków

Re: generator iskry

Postautor: steve » czwartek, 30 lip 2015, 20:30

Prawdopodobnie tym odwrotnym podłączeniem mogłeś go ubić. Jednak warto zakładać; ja mam w lodówce na 12v i w kuchence turystycznej na 1,5v.Przynajmniej nie szukam zapałek co od czasu jak przestałem palić byłoby lekkim problemem.
Ford focus mk2 + n126e

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: generator iskry

Postautor: fortis » czwartek, 30 lip 2015, 20:55

długo już działają twoje generatory?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: generator iskry

Postautor: Karolus » czwartek, 30 lip 2015, 21:21

Zamieniłeś bieguny - do wyrzucenia...

Po kupnie Maciek CornBlumenBlau uczulał mnie na bieguny, bo zamiana skutkuje właśnie tym o czym piszesz...

A mój działa już chwile, wiesz... Raz się używa a raz nie bo cepka stoi...

Awatar użytkownika
vip2103
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 12 lis 2014, 14:37
Lokalizacja: Kraków

Re: generator iskry

Postautor: vip2103 » wtorek, 4 sie 2015, 20:25

Ja zastosowałem ten iskrownik do ogrzewania Carvera, niestety, działa tylko gdy piec jest zimny, gdy obudowa o co za tym idzie sam iskrownik się nagrzeje, słychać tylko "cykanie", ale iskra nie przeskakuje na palnik i piec nie odpala :( .
Obrazek

Awatar użytkownika
vip2103
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 12 lis 2014, 14:37
Lokalizacja: Kraków

Re: generator iskry

Postautor: vip2103 » czwartek, 6 sie 2015, 10:16

Kupiłem na allegro nowy iskrownik ponoć w oryginale stosowany do "LODÓWEK THETFORD ORAZ W KUCHENKACH SMEW, DOMETIC I CRAMER". Ma identyczne parametry jak ten który był w piecu Carver. Niestety na iskrowniku nie jest opisane gdzie przyłączyć (+) a gdzie (-).
Iskrownik jest nierozbieralny więc nie podglądnę. Pytanie do kolegów znających się na tych sprzętach, czy jest jakiś bezpieczny dla iskrownika sposób sprawdzenie gdzie podłączyć (+)i(-)?
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości