GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: Benior » niedziela, 29 lis 2015, 11:50

Zastanawiam się nad ogrzewaniem wody w przyczepie i trafiłem na
http://www.ariston.com/pl/FAST_EVO

Ciekawy jestem waszych opinii czy można to zastosować w przyczepie.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: vvarrior » niedziela, 29 lis 2015, 12:19

Ktoś miał na zlocie przy terenówce i była już gadka na temat i link do dedykowanego podgrzewacza na lpg ale nie moge go znaleźć.
Wisiał co prawda na zewnątrz budki ale fajny patent. Ciepła woda na zawołanie to jest też moja rozkimnka. Myślę jednak że podgrzewacz tego typu jak z linku jeśli miał by wisieć w budzie to powinien mieć zamkniętą komorę spalania i wtedy komin współosiowy - chyba tak to się nazywa i dysze dostosowane do lpg. Choć z drugiej strony to nie truma która działa godzinami zabierając dużo tlenu. Były też kiedyś omawiane patenty na bazie kuchenki turystycznej podgrzewającej wężownice jak znajdę link do tamtego to podrzucę.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: robert » niedziela, 29 lis 2015, 12:35

Ja i Kuba mamy takie piece.
Po zlocie ściągnąłem z USA 2 sztuki.
Takie jak poniżej:
http://www.amazon.com/gp/product/B000TXOJQ4?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

Ważna uwaga
Nie nadaje się do montażu wewnątrz przyczepy !
Chyba, że zmodyfikuje się wylot spalin na zewnątrz.
Czyli zaprojektuje "czapę" na górę pieca i rurą z nierdzewki wyprowadzi poza przyczepę.

W odróżnieniu od bojlera Trumy zaletą jest, że ciepła woda jest natychmiast.
Nie ma konieczności czekania na nagrzanie.
Wydajność jest bardzo wysoka.
Regulacja ciepła tak jak w domowych junkersach czyli regulacja ilości dopływającego gazu oraz przepływającej wody.
Polecam.

PS. Będę go montował w kamperze .....
PS2. Nienawidzę słyszeć na filmie swój głos ...

Film z testów
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: Benior » niedziela, 29 lis 2015, 12:50

Właśnie chodzi o to aby był montowany na stałe. Do tego cena jest bardzo przystępna.
Ma regulację ciśnienia wody i to już od 2L/min. Nie chcę montować butli LPG bo będę korzystał ze zwykłych butli gazowych.

Patrząc na wymiary ten piecyk aristona można by zamocować w kufrze na butle. Wiecie lepiej więc proszę o opinie czy wstrząsy mu nie zaszkodzą? czy lepiej byłoby montować w przyczepie?

grzesiek0

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 29 lis 2015, 12:59

Benior pisze:Właśnie chodzi o to aby był montowany na stałe. Do tego cena jest bardzo przystępna.
Ma regulację ciśnienia wody i to już od 2L/min. Nie chcę montować butli LPG bo będę korzystał ze zwykłych butli gazowych.

Patrząc na wymiary ten piecyk aristona można by zamocować w kufrze na butle. Wiecie lepiej więc proszę o opinie czy wstrząsy mu nie zaszkodzą? czy lepiej byłoby montować w przyczepie?

A co sie z podgrzewaczem w kufrze stanie jak przymrozek będzie?

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: Benior » niedziela, 29 lis 2015, 13:19

Chyba Grzesiek masz rację.

Na tym zdjęciu prawdopodobnie zamontowany jest taki piecyk bo niezła rura z boku wystaje. Myślę że można to zrobić estetyczniej :mrgreen:

A przyczepka sztos :)

Obrazek
Ukradłem zdjęcie od Mariusza z fejsa :mrgreen:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: vvarrior » niedziela, 29 lis 2015, 13:49

Benior pisze:Nie chcę montować butli LPG bo będę korzystał ze zwykłych butli gazowych.


To właśnie o tym mówię. LPG traktuję jako zwykłe butle gazowe. O ile wiem gaz dostarczany w sieciach "domowych" wymaga do spalania innych dysz przy zasilaniu z butli gazowej.
Niektóre urządzenia np. kuchenki czasem mają w pakiecie różne zestawy dysz.





...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: Benior » niedziela, 29 lis 2015, 14:07

vvarrior pisze:
Benior pisze:Nie chcę montować butli LPG bo będę korzystał ze zwykłych butli gazowych.


To właśnie o tym mówię. LPG traktuję jako zwykłe butle gazowe. O ile wiem gaz dostarczany w sieciach "domowych" wymaga do spalania innych dysz przy zasilaniu z butli gazowej.
Niektóre urządzenia np. kuchenki czasem mają w pakiecie różne zestawy dysz.

...


Jak widzisz znam się na tym jak wół na gwiazdach :lol:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: vvarrior » niedziela, 29 lis 2015, 15:31

No jest "problem" z podgrzewaczem wody w budce. Tak jak napisał Robert też nie do końca widzę sens instalacji carver cascade czy bojlera truma b5...b10 choć wygląda na to że to jedyne kompletne rozwiązanie jeśli chodzi o grzanie gazem. No i ceny tych rozwiązań...
Zostanie chyba kuchenka turystyczna na niej chłodnica lub wezownica i to zabudowane w jedną obudowę. Tylko problem że te tanie kuchenki nie mają czujnika płomienia co budzi dość duże ryzyko zafundowania sobie bomby na pokładzie.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

grzesiek0

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 29 lis 2015, 16:11

vvarrior pisze:
Benior pisze:Nie chcę montować butli LPG bo będę korzystał ze zwykłych butli gazowych.


To właśnie o tym mówię. LPG traktuję jako zwykłe butle gazowe. O ile wiem gaz dostarczany w sieciach "domowych" wymaga do spalania innych dysz przy zasilaniu z butli gazowej.
Niektóre urządzenia np. kuchenki czasem mają w pakiecie różne zestawy dysz.
...

Ale w domach używa się też ciekłego propanu z takich dużych butli po kilka tyś. litrów, więc podgrzewacze wody domowe muszą być też na propan.
Tylko nie wiem czy to propan czy propan-butan

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: jacek » niedziela, 29 lis 2015, 16:46

Przydomowe zbiorniki tankowane są czystym propanem ,każdy gazowy przepływowy ogrzewacz wody można przezbroić z gazu ziemnego na propan zakładając dysze o rozmiarze od 0,55 do 0,73 w zależności jakie moce chcemy wydobyć z tych urządzeń.Oczywiście najlepsza praca to tylko na propanie czystym.Mieszanina nie jest zalecana ze względu odparowania i wydajności,tak dla przykładu butla gazowa 11kg propan-butan ma wydajność 0,50kg na godź. taka sama tylko czysty propan 0,70kg/godź. i wypalimy ją do dna, natomiast prop-but przy pełnym obciążeniu wypalimy tylko propan butan zostanie.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: robert » niedziela, 29 lis 2015, 16:58

Troszkę mieszacie z tym gazem ...
Dla uporządkowania informacji.
W użyciu jest kilka różnych rodzajów gazu.
W instalacjach domowych może być stosowany gaz ziemny składający się głównie z metanu (90%) z domieszkami innych węglowodorów.
Kiedyś stosowano w domach również gaz koksowniczy uzyskiwany poprzez przemysłowe wygrzewanie węgla kamiennego, bez dostępu tlenu, w wysokiej temperaturze, w specjalnie w tym celu skonstruowanym piecu koksowniczym
I na koniec to co nas najbardziej interesuje czyli mieszanina propanu i butanu potocznie zwany LPG. I nie ma znaczenia czy mamy go z butli czy w zbiorniku nalany na stacji.Idea jest taka, że jest w fazie płynnej a na nasze potrzeby konieczna jest faza lotna. Zatem instalowanie zbiorników LPG w naszych przyczepach wymaga przerobienia instalacji w zbiorniku (tzw. smoka), żeby "zbierał" gaz w fazie lotnej, z poduszki powietrznej u góry zbiornika.
W zależności JAKI gaz używamy, może być (a raczej zwykle jest) konieczne zmiana dysz w urządzeniach.
Natomiast w zależności od ciśnienia z jakim pracuje odbiornik konieczne jest dobranie odpowiedniego reduktora (kiedyś najczęściej 50 mbar, teraz 37 mbar)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

grzesiek0

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 29 lis 2015, 17:18

Robert, co to za butla w bakiście u ciebie w przyczepie,którą widać na filmie. Chodzi mi o firmę. I czy da się ją nabić bez problemu.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: robert » niedziela, 29 lis 2015, 17:48

grzesiek0 pisze:Robert, co to za butla w bakiście u ciebie w przyczepie,którą widać na filmie. Chodzi mi o firmę. I czy da się ją nabić bez problemu.


Takimi butlami handluje BP a raczej handlowało.
Kiedyś były kompozytowe jak na fotce poniżej.
Teraz już są wyłącznie stalowe - takie jak na filmie - niby light, również z szybkozłączką.
Obrazek

Do podłączenia koniczna była szybkozłączka
Obrazek
Obrazek

Obawiam się, że może być kłopot z nabiciem....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

Postautor: Benior » niedziela, 29 lis 2015, 18:10

Teraz to się nazywa AMERIGAS
Jest dużo sprzedawców więc i kłopotu z wymianą być nie powinno
http://nano.amerigas.pl/kup-nano/

Obrazek


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości