Jaki panel słoneczny i regulator??

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: reflexes » środa, 6 gru 2017, 18:08

Miałem jeden problem na ali, bo przysłali mi nie to co zamówiłem. Kupiłem lampki led na czujnik ruchu dostałem manualne. Napisałem i zwrócili mi chyba 50%. Sprawę olałem, bo to zakup za 5$ a lampki gdzieś się przydadzą (a w lodówce nadal ciemno). Jeżeli nie otrzymasz towaru, to sprzedawca nie otrzyma zapłaty. Zasada jest taka, że jak otrzymasz towar to potwierdzasz ten fakt, a ali wtedy przelewa kasę do sprzedawcy. Jak to działa w praktyce gdy coś nie dojdzie to nie wiem, bo zawsze wszystko dochodziło. Ja kupuje tam raczej drobiazgi za paręnaście dolarów max więc nawet jakby coś to tragedii nie będzie. Ceny często bardzo kuszące i najlepsze, że czasem wychodzi taniej niż przesyłka z allegro. Powyżej 20 dolarów chyba wszystko trafia na kontrolę celna. Raz miałem taki przypadek ale mi nie doliczyli.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: Zielony » środa, 6 gru 2017, 18:17

CornBlumenBlau pisze:Mam dokladnie taki sam Grzegorz. Na przyczepie sprawuje się znakomicie.
Cieszy mnie to, że w końcu coraz więcej klubowiczów dojrzewa do lekkich elastycznych ogniw, zamiast tych ram okiennych ;)


Czy kształt dachu w Niewiadce (e/d) nie wymaga i tak jakiejś konstrukcji dla panela? Chyba nie wygina się aż tak bardzo, żeby przykleić go na wszystkich przetłoczeniach?

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 6 gru 2017, 18:27

Wygina się jak powiedzmy 2mm plexi, czyli nie aż tak bardzo.
W "ence" wchodzi ze sporym luzem pomiędzy wręgi dachowe. W zapiekance najlepszym miejscem byłby pewnie szyberdach.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

GrzegorzBruta

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 6 gru 2017, 18:28

CornBlumenBlau pisze:Mam dokladnie taki sam Grzegorz. Na przyczepie sprawuje się znakomicie.
Cieszy mnie to, że w końcu coraz więcej klubowiczów dojrzewa do lekkich elastycznych ogniw, zamiast tych ram okiennych ;)
Ja swój kupowałem u Bartka w 2013 roku.
Teraz: http://www.ledats.pl/pl/panele-fotowolt ... dlozu.html
Doswiadczenia z aliexpress jeszcze nie mam choć cena kusząca. Jak wygląda np reklamacja gdy towar niesprawny, lub gdy w ogóle przesyłka zaginie? Karol coś ostatnio wspiminał że doliczyli mu cło.
U Bartka problemów nie ma. Jak mi fiksował regulator mppt, to mu odesłałem i za trzy dni miałem nowkę sztukę wraz ze sterownikiem dla pewności. Tak że coś za coś.

Ja nie wyobrażam sobie podróżować z "oknem" na dachu, każdy dodatkowy kg masy to już wiadoma sprawa i opory powietrza druga.
Gdzie kupimy i za ile, to już sprawa każdego z nas osobista. Już kiedyś pisałem, kto kupuje tanio, ten kupuje drogo ;)

GrzegorzBruta

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 6 gru 2017, 18:31

CornBlumenBlau pisze:W "ence" wchodzi ze sporym luzem pomiędzy wręgi dachowe. W zapiekance najlepszym miejscem byłby pewnie szyberdach.

Dlatego kupię elastyczny. Szklany mam juz od dłuższego czasu ale wozić to luzem masakra ;) Jak przytwierdzę taki na przyczepę, to już nie będę miał w busie i dlatego elastyczny na przyczepę a szklany do busa jako bagaż ;) wchodzi cały na tylne drzwi i tam właśnie jest transportowany.

GrzegorzBruta

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 6 gru 2017, 19:45

Karolus pisze:Ja kupiłem taki. Doszedł,robotajet. Do N126N w sam raz na długość obok siebie na dach...

https://pl.aliexpress.com/item/Dokio-Brand-100W-120W-140W-70Wx2Pcs-Flexible-Black-Solar-Panels-China-Foldable-12V-24V-Controller-140/32799309772.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PioHRT

Oczywiście był na promocji i wysyłka z Chin. Doliczyli mi 116zł bodajże cła ale też się chyba opłacało...

Fajne to masz. Cło, cłem ale ważne, że i tak taniej. Będziesz to montował na stałe czy jako książkę woził i rozkładał ?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: Karolus » środa, 6 gru 2017, 22:03

No własnie Grzegorzu będę to montował na stałe. Tak myślę w tym momencie. Ich wysokość, na szerokość N126N pasuje idealnie po całej szerokości przyczepy z zapasem paru cm.Myślę zrobić stelaż jakiś mały amelinium a do tej książki panele są na nitach więc miejsca montażu do stelaża już mam.
Myśle też mocowanie do tego stelaża na nitach - stelaż zaś na wylot do dachu póki środek goły.
Co do reszty? Nie wiem, nie znam się jeszcze, zarobiony jestem. Zobaczę, popatrzę, pomysł sam przyjdzie do głowy. U Ciebie widać Grzegorz jest tak samo?
Załączniki
IMG_20171003_130422.jpg

GrzegorzBruta

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 6 gru 2017, 23:20

Karolus pisze:No własnie Grzegorzu będę to montował na stałe. Tak myślę w tym momencie. Ich wysokość, na szerokość N126N pasuje idealnie po całej szerokości przyczepy z zapasem paru cm.Myślę zrobić stelaż jakiś mały amelinium a do tej książki panele są na nitach więc miejsca montażu do stelaża już mam.
Myśle też mocowanie do tego stelaża na nitach - stelaż zaś na wylot do dachu póki środek goły.
Co do reszty? Nie wiem, nie znam się jeszcze, zarobiony jestem. Zobaczę, popatrzę, pomysł sam przyjdzie do głowy. U Ciebie widać Grzegorz jest tak samo?

Jak dotąd jestem w dąbkach ;) Mam czas ale nie ma możliwości niczego zrobić. Mam obróconą lodówkę do góry kołami i jak to po ogarniam, to robię meble do budki. Na wiosnę wpadam z tapicerką, wieszam meble i gotowe.
Pewnie kupię taki solar jak Twój

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: Karolus » środa, 6 gru 2017, 23:22

ja Ci ogarnę lodówkę, Ty mi ogarnij blat do szafki kuchennej, ok?

GrzegorzBruta

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 6 gru 2017, 23:31

Karolus pisze:ja Ci ogarnę lodówkę, Ty mi ogarnij blat do szafki kuchennej, ok?

Ogarnę spoko. Tylko jaki i z czego i masz zrobiony.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaki panel słoneczny i regulator??

Postautor: Karolus » środa, 6 gru 2017, 23:35

oryginał ;)


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości