Reset radia ...

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Reset radia ...

Postautor: Mr.Makarena » środa, 13 kwie 2016, 09:27

Witam !
Niby mała rzecz a strasznie irytująca . Po każdym odłączeniu i podłączeniu klemy akumulatora nie moge uruchomić radia w przyczepie ( radio zwykłe samochodowe ze zdejmowanym panelem ) .Jest ciemne i głuche , nie reaguje na przycisk power ani wlozenie/wyjęcie czołówki . Jedyny sposób to kilkukrotne wyjęcie i włożenie bezpiecznika znajdującego sie w radiu .Jest to dość kłopotliwe . Ma ktoś wizje jak sobie z tym poradzić ?
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reset radia ...

Postautor: Mobil-Zasada » środa, 13 kwie 2016, 10:17

Jest to nienormalne zachowanie radia. Co za,tym idzie cos nie kontaktuje na zasilaniu, np w okolicy wspomnianego bezpiecznika.
Nie wiemy jakie masz radio. Jak w kazdej dziedzinie, polecam sprawdzone markowe produkty. Przy radiu za 100zl moze dziac sie wszystko.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Reset radia ...

Postautor: Mr.Makarena » środa, 13 kwie 2016, 10:59

Mobil-Zasada pisze:Jest to nienormalne zachowanie radia. Co za,tym idzie cos nie kontaktuje na zasilaniu, np w okolicy wspomnianego bezpiecznika.
Nie wiemy jakie masz radio. Jak w kazdej dziedzinie, polecam sprawdzone markowe produkty. Przy radiu za 100zl moze dziac sie wszystko.


Ok. Wywalić marketowe radio kupić Pioneera albo Alpine ... Któś ma jeszcze jakieś alternatywne pomysły ?
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

grzesiek0

Re: Reset radia ...

Postautor: grzesiek0 » środa, 13 kwie 2016, 11:22

Mr.Makarena pisze:Witam !
Niby mała rzecz a strasznie irytująca . Po każdym odłączeniu i podłączeniu klemy akumulatora nie moge uruchomić radia w przyczepie ( radio zwykłe samochodowe ze zdejmowanym panelem ) .Jest ciemne i głuche , nie reaguje na przycisk power ani wlozenie/wyjęcie czołówki . Jedyny sposób to kilkukrotne wyjęcie i włożenie bezpiecznika znajdującego sie w radiu .Jest to dość kłopotliwe . Ma ktoś wizje jak sobie z tym poradzić ?


A wymieniałeś bezpiecznik? Czyściłeś gniazdo? Konektory?

Ja tak miałem w aucie i winne było połączenie gniazdo-bezpiecznik (chyba) bo przeczyściłem wszystkie styki połączenia radia do zasilania.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reset radia ...

Postautor: vvarrior » środa, 13 kwie 2016, 12:40

Na szybko przychodza mi opcje mniej kosztowne niż radio jeśli to efekt iskrzenia. Pierwsza do dorzucić na akumulatorze odłącznik akumulatora. Nie będziesz musiał zdejmować klemy, druga to pstryczek wyłącznik na przewodzie od radia. Wyłączać go i włączać po podpięciu akumulatora. Może i duży kondensator elektrolityczny zapięty równolegle z zasilaniem radia by coś pomógł. O ile jest to problem z iskrzeniem.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Reset radia ...

Postautor: Mr.Makarena » środa, 13 kwie 2016, 13:46

vvarrior pisze:Na szybko przychodza mi opcje mniej kosztowne niż radio jeśli to efekt iskrzenia. Pierwsza do dorzucić na akumulatorze odłącznik akumulatora. Nie będziesz musiał zdejmować klemy, druga to pstryczek wyłącznik na przewodzie od radia. Wyłączać go i włączać po podpięciu akumulatora. Może i duży kondensator elektrolityczny zapięty równolegle z zasilaniem radia by coś pomógł. O ile jest to problem z iskrzeniem.

...


Tak wlasnie kombinowalem i dzisiaj kupuje odlacznik .
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reset radia ...

Postautor: vvarrior » środa, 13 kwie 2016, 13:53

http://allegro.pl/odlacznik-wylacznik-pradu-hebel-akumulatora-12-24v-i5873322557.html#thumb/1
Obrazek
Ja u siebie zrobiłem coś takiego i podkręciłem to bezpośrednio na klemę i zaraz za tym bezpiecznik 30A w oprawce na kablu.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości