podłączenie kuchenki gazowej

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: Seba » czwartek, 17 lis 2016, 20:18

wymieniłem starą butlę na lżejszą NANO + reduktor, planuje zakupić kuchenkę z opcją kartuszy i podłączenia butli http://allegro.pl/turystyczna-kuchenka- ... 20436.html
czy jak dokupię wąż do gazu tego typu http://allegro.pl/p3-waz-do-gazu-elasty ... 13339.html to mam pewne połączenie i to wystarcza, czy jeszcze potrzebne są jakieś reduktory czy inne dodatki ?
nie chciałbym ewentualnie oglądać przyczepki z wysokości 2 piętra jakby to strzeliło :) przy gotowaniu wody

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: vvarrior » sobota, 19 lis 2016, 01:55

Powiem Ci tak. Wszystkie instrukcje mówią o tym że butle 1-5kg można podpiąć bez reduktora. Pisałem też do importera i uzyskałem odpowiedź podobną ALE że po kilku reklamacjach o niestabilnym płomieniu zalecają reduktor. W butli Nano masz dodatkowo propan o dużo wiekszym ciśnieniu rozprężenia niż propan butan lany zazwyczaj w butlach 1-5kg i o wiele wyższe niż ciśnienie butanu z kartuszy. Ja latam z taką kuchnią i jak pisałem przy reduktorze 37mbar jest nieco mniej wydajna niż przy kartuszu z butanem ale daje radę. Zmieniłem reduktor na 50mbar i jest prawie to samo co kartusz jeśli chodzi o płomień. Nawet mam zamiar zrobić testy pirównawcze w tych samych warunkach. Mój wniosek? Używaj z reduktorem. Jakoś nie widzę że ten mały reduktorek w kuchence wyrobi na ciśnienie propanu. ;) Wyrabia bo nabiłem kartusz propanem i działa ale snu spokojnego nie mam i będę nabijał kartusze butanem a w opcji podpinania pod instalację dużej butli to za reduktorem 50mbar.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: Seba » sobota, 19 lis 2016, 20:47

vvarrior kupiłem reduktor orginalny do butli nano. Nie mam pojęcia na ile on jest mbar. Czytałem coś o 37 i o 50. Rozumiem że ten orginalny i ta kuchenka podłączona wężem będzie ok?

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: vvarrior » sobota, 19 lis 2016, 21:05

Oryginalny clickOn ma 37 mbar. Czyli będzie słabszy płomień ale daje radę. Mozesz zwiększając koszty użyć reduktora 50mbar
Np. http://allegro.pl/reduktor-gazowy-50mba ... 59132.html

I kamperfit:
http://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit- ... ,5232,3200
Można kupić taniej. Nakrecasz go na normalny reduktor i wtedy masz zawsze opcje podłączenia butli stalowej.
Ale podepnij i przetestuj jak to działa i jeśli tobie pasuje to znaczy że jest ok.



Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: Seba » sobota, 19 lis 2016, 21:25

Dzięki. Na gazie się nie znam więc wolę zapytać dwa razy. Spróbuje na orginalnym, jakoś specjalnie gotował nie będę, więc na pewno wystarczy.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: vvarrior » sobota, 19 lis 2016, 22:49

Ja piszę z własnych testów i na 50mbar zmieniłem do testów dopiero w sierpniu na kempingu bo dostałem od Wojtka. Na jednogarnkowe żarcie typu gulasze i leczo lub naleśniki, jajecznice i inne parówki spokojnie daje radę i 37mbar . Na szybkie potrzeby wrzuć sobie jeden kartusz w rezerwę i będzie komplet.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: vvarrior » niedziela, 20 lis 2016, 01:51

Nie mogę przeedytować poprzedniego posta. Ale jak by co link do reduktora jest dla węża z zakutą nakrętką (nie na cybancie) w sumie tak jak to powinno być bo cybanty to różnej jakości się trafiają.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: podłączenie kuchenki gazowej

Postautor: Seba » niedziela, 20 lis 2016, 20:30

Dzięki za pomoc


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości