Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » poniedziałek, 25 maja 2020, 20:38

Samoogon pisze:napisz jakie błędy tam zostały popełnione i ma co wpływają.
Przede wszystkim, niepotrzebnie wyciął taki hektar tej podłogi, całą izolację i kawał blachy. Żeby doprowadzić do tego rurę, będzie musiał jeszcze kawał wyciąć. Od strony pobierającej powietrze również powinna być pusta przestrzeń, a nie do połowy zasłonięta przez podłogę. Potem będą wyskakiwać błędy, i będzie lament jakie to "webasto" do dupy. Poza tym, sory, ja wiem, że mnie jest daleko do chłopaków z MCR ale nawet ja bym tak tej dziury nie wyheblował jak on. Może na Trumie to on się zna, ale tutaj poległ.
Co do ogrzewania podłogowego, to gdzieś mi kiedyś taki patent mignął na YT. Jakiś anglik coś takiego konstruował. Jak znajdę to Ci podeślę.

Ta lodówka to naprawdę zajefajna sprawa. Też śledzę temat.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Tata Kazika » poniedziałek, 25 maja 2020, 21:25

Samoogon pisze:Jeszcze zostawię info dla Taty Kazika bo pewnie tu zajrzy. Kapitan kupił lodówkę o której rozmawialiśmy, ma ją dokładnie wytestować, trochę info jest w następnym odcinku, po tym który linkowałem, reszta w kolejnych już w trakcie pracy.
Jak dla mnie testy robi dość pomysłowe i wyczerpujące, może będzie kilka konkretnych informacji. Mowa o dostarczanej elektrycznej lodówce skonstruowanej i produkowanej przez jakiegoś tam gościa, facebookowcy na pewno będą kojarzyć sprawę.

Wiem, dziś gadałem z gościem z tej firmy, w tym tygodniu powinna być u mnie :D :) ;)
Co do "Webasto"od jakiegoś czasu już się nie wypowiadam :) w ten weekend znów grzało nam d...y :)

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 25 maja 2020, 21:30

Teraz rozumiem, nie powinien w ogóle wycinać tej podłogi tylko otwory na rury. Może to zrobił żeby uniknąć nagrzewania sklejki czy alufoxa, ale nieważne, dla mnie tego nie robił :)
Jak znajdziesz podeślij, ja spytałem o zasilanie i będzie osobnym boilerem, nie tym do wody. Koszt spory się robi...
EdiT:
No to super, będzie info z pierwszej ręki, nie od kolegi kolegi :)

dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 25 maja 2020, 23:27

O co kaman z tą lodówką ?

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: __ArroW__ » wtorek, 26 maja 2020, 00:03

oko pisze:Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to w innym temacie NkaOffRoad podał rozwiązanie tematu wylotu na przedsionek. Wystarczy zastosować coś takiego: https://allegro.pl/oferta/pojemnik-na-b ... 8106803286
Pozwolę sobie skopiować zdjęcie autora:
Obrazek

Szukamy pod hasłem "pojemnik na prysznic"
A ja się zastanawiałem co to za sklep 2km od mojego domu [emoji1787] aż się wybiorę z ciekawości

Pozdr Cyganie [emoji41]
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » wtorek, 26 maja 2020, 00:33

dzin1975 pisze:O co kaman z tą lodówką ?

Gość skonstruował i sprzedaje lodówki. Na akumulatorze 100ah podobno chodzi tydzień bez ładowania. Ludziska kupują i chwalą sprzęt i teraz nie wiadomo czy jest rzeczywiście tak dobry jak piszą, czy jest tak jak z chińskim webasto :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: __ArroW__ » wtorek, 26 maja 2020, 01:09

Samoogon pisze:
dzin1975 pisze:O co kaman z tą lodówką ?

Gość skonstruował i sprzedaje lodówki. Na akumulatorze 100ah podobno chodzi tydzień bez ładowania. Ludziska kupują i chwalą sprzęt i teraz nie wiadomo czy jest rzeczywiście tak dobry jak piszą, czy jest tak jak z chińskim webasto [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Tzn jak, jak z chińskim webasto?

Pozdr Cyganie [emoji41]
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: CyberTrek » niedziela, 15 lis 2020, 18:08

Podpinam się pod temat, decyzja zapadła - chińskie webasto.
Pytanie: 2kw, podobno te 5 to jakaś porażka, czy faktycznie? Widziałem różne wersje ale chyba kolorami się różnią.
Czy ktoś kupował na ali, jak ominąć cło oraz czy jakiejś wersji szukać konkretnie?

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Tata Kazika » niedziela, 15 lis 2020, 22:05

Mam 5kw i zadowolony jestem. Ja kupowałem na Ali z wysyłką z Hiszpanii (wtedy cła nie ma) teraz jest tego wszędzie pełno :)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 16 lis 2020, 09:37

Jeśli masz zamiar ogrzewać też przedsionek to pewnie 5 kw ale do ogrzania samej budy 2kw wystarczy. Mam 2 kw i jest ok. I tak jak poprzednik pisał - Hiszpania oczywiście przez Ali. Ja towar miałem w tydzień - nie wiem jak to teraz wygląda w czasach korony. Mogą być jakieś kwarantanny sprzętu.

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: sawmen » wtorek, 17 lis 2020, 21:30

Siema. Webasto zamówiłem 2kw (bo takie polecali na grupie facebookowej chińskie Webasto oraz na innych grupach) w cenie 430zł. Zamówiłem w środę 11.11 i dzisiaj czyli po 6 dniach dostałem paczkę. Zamawiaj z Czech, Francji czy Niemiec wtedy przesyłka w tydzień i brak cła. Zwróć uwagę przy kupnie na wymiary bo 2kw jest mniejsze niż 5kw, a było wiele aukcji przeprogramowanego 5kw na 2kw. W tygodniu testy. Pooglądaj też YouTuba tam jest od groma testów i instrukcji montażu.

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: CyberTrek » piątek, 20 lis 2020, 01:04

Fiu; dobrze zamówiłem, dzięki "sawmen" za pomoc.

2KW powinno mieć wymiary 34cmx 11,5cm x 11,5cm, a 5KW ma wymiar 39x14.5x14.5 cm.

Tak dla innych jakby szukali; ja dałem jakieś 465 zł, a gość z kuponów jeszcze i też 11.11 kupił poniżej 400 zł; masakra!
Ja zamówiłem 17.11 i już jest niby u kuriera więc może dziś się uda odebrać :) - zamawiajcie z Czech!

@sawmen zamawiasz jakieś gadżety na ew. naprawę albo klasyczne serwisowanie? Widziałem, że co niektórzy od razu kupują jakieś pierdołki.

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: sawmen » piątek, 20 lis 2020, 20:08

Tak, będę zamawiał to co się zużywa w każdym webaście, nawet firmowym czyli sitka palnika (taka mała rurka z siatki), świecę żarową. Do tego czujnik nagrzania i ewentualnie pompkę.

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: zuraw » niedziela, 22 lis 2020, 12:28

Jako świeżak na forum przeczytałem cały wątek i widzę, że jak wszędzie są rózne punkty widzenia spraw. Ponieważ zabrałem się do remontu zapiekanki, nie przewidywałem w ogóle ogrzewania, jednak widzę, że muszę zmienić plany. U mnie na pewno nie będzie gazu (likwiduję kuchenkę, lodówki nie mam), więc niezależnie od tego co bym wybrał czy trume czy webasto i tak muszę zrobić całą instalację. Najważniejsze, że po przeczytaniu 14 stron wątku na ostatniej znalazły się konkretniejsze informacje. Powiedzcie mi czy zamawiacie webasto przez aliexpress? Czy jest jakaś inna możliwość, bo na ali nie mam konta? I czy możecie podesłać linki do ogłoszeń, z których kupowaliście swoje urządzenia?

sawmen
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 28 sie 2020, 22:31
Lokalizacja: Rzepin

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: sawmen » niedziela, 22 lis 2020, 20:55

Tak, z alli. Teraz będzie black fridey. Wejdź na strone facebooka chińskie webasto, tam masz opisane wszystkie problemy, urządzenia, rodzaje i linki do sprawdzonych urzadzeń.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości