Kamera cofania

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kamera cofania

Postautor: reflexes » niedziela, 7 paź 2018, 18:56

Miron EZD pisze:Jeśli nie denerwują Cię piszczące czujniki, to faktycznie nie ma po co rozwijać tematu,
wycofuję grzecznie moje spostrzeżenia na ten temat i cichutko znikam :lol:

Mirek, spokojnie, nic nie wycofuj. Mi to nie przeszkadza ale przecież ktoś inny może z Twoich cennych rad skorzystać.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Kamera cofania

Postautor: Paczek » piątek, 7 gru 2018, 15:06

Fiacior75 pisze:Ja właśnie kupiłem kamerkę cofania i ten model o którym pisze Paczek, kolega ma teki zestaw w swoim kamperze i wszystko mu ładnie działa. Wkrótce będę to montował i zobaczę jak to faktycznie będzie działać. W Nissanie zmieniłem radio 2din na urządzenie multimedialne do tego podłączyłem kablem kamerę cofania, parkowanie stało się jeszcze piękniejsze i precyzyjne podjeżdżanie pod zaczep to już w ogóle :mrgreen:

Tą kupiłem do kampera i dopiero będzie montowana i taka sama ma kumpel:
https://allegro.pl/uniwersalna-kamera-c ... 07044.html
Ta kamerę zamontowałem pod rejestrację do Nissana i już hula ponad rok:
https://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofa ... 61749.html
No i ten moduł:
https://allegro.pl/modul-bezprzewodowy- ... 31006.html.

poprawiłem "modół" - Murano ;-)

Czy już możesz pochwalić się. Zamontowałeś?

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kamera cofania

Postautor: Fiacior75 » piątek, 7 gru 2018, 15:45

Niestety jeszcze nie, na razie w miarę wolnego czasu montuje radio 2 din w miejsce 1 din :D . Jak tylko to wszystko zamontuję to dam zdjęcia.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Kamera cofania

Postautor: dmb5 » sobota, 8 gru 2018, 13:59

Fiacior75 pisze:Niestety jeszcze nie, na razie w miarę wolnego czasu montuje radio 2 din w miejsce 1 din :D . Jak tylko to wszystko zamontuję to dam zdjęcia.



Pochwal się jakie radio kupiłeś i napisz jak z jakością dźwięku
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kamera cofania

Postautor: Fiacior75 » sobota, 8 gru 2018, 15:45

Podam link do aukcji ,dla mnie ważne było aby radio miało dwa wejścia USB na kablu ,a nie na płycie czołowej,wtedy mogę do jednego podłączyć rejestrator a drugi wyprowadzę w sochowku na podłączenie muzyki z pendrive ,oraz antenę GPS, wifi, oczywiście oprogramowanie Android ,wejście na kamerę cofania i na rejestrator.
Sprawdzałem , działa :)
https://allegro.pl/uniwersalne-radio-na ... OGM1OTc%3D
Zimno na dworze i nie chce mi się grzebać w kamperze ,po za tym kupę roboty mamy w naszym Camp&Moto Reanimacja :D Po nowym roku coś może podłubie .
Załączniki
IMG_20181127_210947.jpg
IMG_20181127_210952.jpg


Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kamera cofania

Postautor: kooba » niedziela, 9 gru 2018, 16:55

Fiacior, wywal to radio zanim zamontujesz. Szkoda czasu na dopasowanie i przerabianie.
1GB RAM to duuużo za mało, miałem i wymieniłem na 4GB. Przy 1GB wyłączała się muzyka odtwarzana z pamięci jak włączałem nawigację, a o działaniu na yanosik i mapa google to mogłem zapomnieć.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kamera cofania

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 9 gru 2018, 18:12

kooba pisze:Fiacior, wywal to radio zanim zamontujesz. Szkoda czasu na dopasowanie i przerabianie.
1GB RAM to duuużo za mało, miałem i wymieniłem na 4GB. Przy 1GB wyłączała się muzyka odtwarzana z pamięci jak włączałem nawigację, a o działaniu na yanosik i mapa google to mogłem zapomnieć.

Trochę się tego obawiam i jestem świadom, w Nissanie mam takie ale 2GB RAM i hula zajefajnie, tu potrzebuję tylko muzykę i navi jednocześnie, się zobaczy...
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kamera cofania

Postautor: kooba » niedziela, 9 gru 2018, 18:45

A rejestrator? Razem to już 3.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Kamera cofania

Postautor: Paczek » poniedziałek, 10 gru 2018, 12:39

No co wy przerabiacie radyjko na komputer?
I nawigacja i muzyczka i rejestrator (przód, tył) w jedym?
To może jeszcze cb-radio, mikrofalówka, sokowirówka i lokówka by się tam zmieściła?
U mnie cb-rado, muzyczka, navi i rejestrator to odrębne urządzenia. I tak zostanie.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kamera cofania

Postautor: Murano » poniedziałek, 10 gru 2018, 13:05

Ale nie wszyscy lubią StarTreka na przedniej szybie :mrgreen:

NTcwODU3Jz1MOGByYQM2Z1RBYC17RD56ExtgJXpVYT4TEihrZgN7YVZYPSE_Vj0gERY7KydKYz4CDSs9eEcrJxdaODQKBXhkG0N2cHtZPjEE.jpeg

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Kamera cofania

Postautor: krzysztof_cw » poniedziałek, 10 gru 2018, 18:14

Ja mam starego samsunga S4 i robi za rejestrator, navi i yanosika w jednym. Chyba już bateria pada bo nie nadąża z ładowaniem jak wszystko odpalone jest, nawet na dobrym kablu i ładowarce.

Fajne jest jak wszystko w jednym, bo jedno urządzenie, jeden kabel i po kłopocie. Spoko rozwiązaniem są lusterka z androidem. To samo co tel na szybie a nie trzeba tego zdejmować, odłączać itd.

Muzyka? Ja mam emulator zmieniarki i do tego podłączony odbiornik bluetooth i śmiga to pięknie.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Kamera cofania

Postautor: Paczek » poniedziałek, 10 gru 2018, 23:14

krzysztof_cw pisze:...

Fajne jest jak wszystko w jednym, bo jedno urządzenie, jeden kabel i po kłopocie. ...


Są plusy dodatnie i plusy ujemne takiego rozwiązania. No bo jak się popsuje jedno to nie działa wszystko.

Awatar użytkownika
Espace
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 3 maja 2019, 11:41
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Kamera cofania

Postautor: Espace » poniedziałek, 12 sie 2019, 11:07

Właśnie zamontowałem kamerę w przyczepie. Przykleiłem ją do szyby od wewnątrz i kicha. Obraz jest mdły i niewyraźny. Widać odbicie firanek. W aucie mam lusterko wewnętrzne z monitorem na dwie kamery i tą z przyczepy podłączyłem z autem poprzez gniazdo 13 pin . Dziś podłączę kamerę z Audi na zewnątrz i zobaczę. Gdyby działało tak jak w aucie będzie cymes. Zdjęcia zrobiłem ale są niewyraźne. :|
Kogo obchodzą zamknięte hotele, gdy w swojej przyczepie możesz spędzić niedzielę . :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kamera cofania

Postautor: reflexes » sobota, 11 kwie 2020, 19:31

Półtora roku czekał zestaw na monataż aż się doczekał. Zamontowałem kamerkę w ramce tablicy, druga będzie na przyczepie też w ramce i bedzie działać cały czas gdy podpięta będzie przyczepa, jak lusterko wsteczne.
Na przyczepie kamerka będzie działać na WiFi. Spięte testo i śmiga jak trzeba. Obraz znośny ale kamerki mają trochę mały kąt widzenia.
Obraz z krzaczkami to kamerka przez WiFi, obraz z niebem to kamerka na klapie (była otwarta). Na przyczepie kamerka będzie po świętach, zdemontowałem zderzak i go kleję, bo jest pęknięty.



Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości