nietypowa zabudowa n126

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: Paczek » czwartek, 9 wrz 2010, 11:42

BIGL

Raduś - Ty opisujesz N-kę a tu jest raczej mowa o ping-pongu.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: konrad » czwartek, 9 wrz 2010, 12:14

BIGL pisze:Enka ma 193 cm w środku - te 7 zm można zniwelować lekko uginając kolana lub tez układając się pod lekkim skosem - wierz mi że się da :wink: . Teraz często bywam na wsi i śpię na wersalce co ma mniej niż 190 ( ja mam własnie tyle) - jakoś żyję :D .


ja nie twierdzę że się nie da, spało się w róznych miejscach, np w zeszłym roku spałem w vitarze :roll:
ale jak brakuje tych kilku cm to wygodnie nie jest i do wersalki bym nie porównywał, bo tam możesz wystawić nogi nad
a tu śpisz od ściany do ściany ...

Nie wyobrażam sobie tego że w jednym łóżku dla 4 rosłych osób będzie wygodniej... No i pozostaje kwestia niepogody - przy moim rozwiązaniu 3 osoby moga sobie grać w kary przy stole a jedna drzemać na małym spaniu :roll: - o piciu i jedzeniu obiadów nie wspominam


dlatego pisałem w pierwszym poście o akceptacji, być może chodzi nie o rodzinę 2+2,
a o znajomych więc dwie pary na jednym łóżku ... może 8), gorzej jak trza by spać z teściową :lol:

tak jak pisałem, najlepiej rozrysować sobie układy jakie pasują i porównać
na pewno przy 2m wzrostu w niewiadce trza będzie iść na kompromisy :mrgreen:
zresztą nawet moje hobby nie ma chyba pełnych 2m :roll:
więc trzeb by szukać budki 220, czy 230 szerokiej
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: BIGL » czwartek, 9 wrz 2010, 12:30

Paczek pisze:BIGL

Raduś - Ty opisujesz N-kę a tu jest raczej mowa o ping-pongu.

Wiem, wiem - autor dopiero planuje zakup więc może znajdzie szerszą Enkę za rozsądne pieniądze :wink:
Obrazek

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: chris_666 » czwartek, 9 wrz 2010, 20:40

Paczek pisze:A poważnie


sporo się tego zebrało , poczytałem sobie i co nieco napiszę :lol:

w kwestii przedsionka, półnamiotu czy czegoś w ten deseń jestem nieugięty :evil: parasol, deszek albo markiza - nigdy, w czasie tylu wakacji nie było potrzeby jakiejś specjalnej ochrony przed deszczem, wiatrem, raczej słońce jest problemem

co do kampera - jako drugi samochód był brany pod uwagę, ale pomysł upadł ze względów różnych - nie da rady i już

większa/ inna przyczepka - może ewentualnie większa niewiadówka - ze względu na konstrukcję i trwałość - żadne zachodnie wynalazki nie dadzą się w prosty sposób przebudować a w przypadku uszkodzenia , naprawa jest kosztowniejsza i bardziej skomplikowana - poza tym waga również ma znaczenie

co do zabudowy :D

wymyśliłem wstępnie taki projekt - dwa duże spania piętrowo wzdłuż , małe spanie po drugiej stronie (zamiast szafy), drugie małe spanie w poprzek z tyłu ale na poziomie "piętra" - pod spodem szafki - jeszcze nie rozrysowałem tego - nie wiem jak na wysokość dało by radę piętrowe łóżko zrobić/ zmieścić

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: konrad » piątek, 10 wrz 2010, 07:39

zapowiada się ciekawie, czekamy na cd :D
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: Luca » czwartek, 16 wrz 2010, 14:51

Z tą samą myślą zakupiłem Niewiadówkę co autor pierwszego posta. Potrzebuję sypialni i jadalni dla czterech osób. rodzice i dwójka dzieci.
Na chwilę obecną wymontowałem szafę i jedno dziecko śpi na środku w turystycznym łóżeczku rozkładanym tylko na noc. Docelowo zniknie też zlewozmywak i kuchnia gazowa bo jest ciasno a przydatność i praktyczność tego jest znikoma. Będzie zatem więcej miejsca na zagospodarowanie. Łóżko piętrowe też może być ciekawym rozwiązaniem pod warunkiem, że pięterko da się składać i posłuży np jako oparcie przy konsumpcji.
Suma sumarum też muszę przemyśleć wszystko zanim zabiorę się za remont i totalną demolkę tego co jest. :mrgreen:

wojtus
Posty: 127
Rejestracja: środa, 30 cze 2010, 15:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: wojtus » czwartek, 16 wrz 2010, 15:47

Kombinujcie... :mrgreen:

W standardzie w N126N, jedna dorosła osoba +4 maluchy i daje radę. Ja śpię w samochodzie lub na samochodzie :lol:
Jak bez dzieci, to wzdłuż się mieszczę - 2m wzrostu, nie ma problemu.

Kuchenka, zlewozmywak, lodówka wszystko potrzebne, kibel z prysznicem w namiocie, przedsionek się przydaje na imprezy.
Bez względu na rozmiar przyczepy/środka transportu, Żona i tak wypełni gratami całą wolna przestrzeń :mrgreen:

Ogólnie, rozkład oryginalny jest optymalny, tylko szafa na półki.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: chris_666 » sobota, 18 wrz 2010, 22:20

wojtus pisze:Kuchenka, zlewozmywak, lodówka wszystko potrzebne


lodówka owszem , potrzebna jest i to nie podlega dyskusji

pozostałe rzeczy całkowicie zbędne - zmywanie masz na każdym kempingu , gotowanie tylko na zewnątrz - nie ma potrzeby zawilgacania i zasmradzania tak małego pomieszczenia

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: Paczek » niedziela, 19 wrz 2010, 07:52

chris_666 pisze:
wojtus pisze:Kuchenka, zlewozmywak, lodówka wszystko potrzebne


lodówka owszem , potrzebna jest i to nie podlega dyskusji

pozostałe rzeczy całkowicie zbędne - zmywanie masz na każdym kempingu , gotowanie tylko na zewnątrz - nie ma potrzeby zawilgacania i zasmradzania tak małego pomieszczenia



No właśnie

Tak jest u mnie :

Obrazek
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: BIGL » niedziela, 19 wrz 2010, 08:05

Z tego co napisano wcześniej to noce na kempingu będą raczej sporadyczne więc zarówno kuchenka jak i zlew się przydadzą - zwłaszcza w deszczowy dzień i ja bym je zostawił. Z drugiej jednak strony mamy trudne zadanie do spełnienia (bardzo mała przestrzeń) i musimy szukać kompromisów...
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: konrad » poniedziałek, 20 wrz 2010, 08:04

BIGL pisze:Z tego co napisano wcześniej to noce na kempingu będą raczej sporadyczne więc zarówno kuchenka jak i zlew się przydadzą - zwłaszcza w deszczowy dzień i ja bym je zostawił.


w deszczowy dzień to garczki wystarczy wystawić przed przyczepkę :lol:

a poważnie, ja latem nie gotuje ani nie zmywam w budce,
do gotowania kuchenka w przedsionku/przed budką
do zmywania miska, albo zlew kempingowy
nawet teraz w dużej budce z kuchni korzystam sporadycznie (jak nie rozstawiam przedsionka/daszku)

przy takim układzie jak ma Paczek, kuchenkę/miskę postawisz na tym blacie i też awaryjnie upichcisz :roll:
dlatego jest to IMO najlepsze rozwiązanie
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: Paczek » poniedziałek, 20 wrz 2010, 12:19

konrad pisze:
BIGL pisze:Z tego co napisano wcześniej to noce na kempingu będą raczej sporadyczne więc zarówno kuchenka jak i zlew się przydadzą - zwłaszcza w deszczowy dzień i ja bym je zostawił.


w deszczowy dzień to garczki wystarczy wystawić przed przyczepkę :lol:

a poważnie, ja latem nie gotuje ani nie zmywam w budce,
do gotowania kuchenka w przedsionku/przed budką
do zmywania miska, albo zlew kempingowy
nawet teraz w dużej budce z kuchni korzystam sporadycznie (jak nie rozstawiam przedsionka/daszku)

przy takim układzie jak ma Paczek, kuchenkę/miskę postawisz na tym blacie i też awaryjnie upichcisz :roll:
dlatego jest to IMO najlepsze rozwiązanie[
/quote]

Dziękuję

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: Luca » poniedziałek, 20 wrz 2010, 12:40

Zlewozmywak zawsze można wyciągnąć spod łóżka w postaci miski plastikowej i do tego dwie butle, jedna z czystą wodą a druga na brudną, żeby byle gdzie nie wylewać jak się jest w kulturalnym miejscu :D
Kuchenka gazowa tak samo a miejsca na stałe nie zajmuje jak to co jest montowane seryjnie, zatem u siebie mam zamiar ten zestaw wymontować.
Od biedy nawet w takiej plastikowej misce można umyć dzieciaki, gdyby np danego dnia nie dojechało się do kempingu. :mrgreen:
Co do lodówki to też chyba zrezygnuję z zakupu stacjonarnej na rzecz małej przenośnej lodóweczki podłączanej do gniazda zapalniczkowego. Będę ją mógł trzymać akurat tam gdzie będe miał wolne miejsce.
Teoria tak mi się przedstawia a jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2976
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: robert » poniedziałek, 20 wrz 2010, 14:51

W kwestii lodówki (czy raczej chłodziarki absorpcyjnej) odradzam samo 12V!
Kilka tygodni temu kupiłem taką jak w aukcji http://allegro.pl/item1157356691.html
Polecam gorąco.
Jest 3 zakresowa (12,220, gaz) i mobilna. W domu, przed wyjazdem podłączasz do 220, w czasie jazdy do zapalniczki a na miejscu (o ile nie ma 220V) wkładasz do przedsionka i podpinasz do butli.
Zyskujesz to na czym Ci zależy - nie masz na stałe zamontowanej w przyczepce, zyskujesz mobilność oraz możliwość wykorzystania do innych wyjazdów (ja np na jachcie)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nietypowa zabudowa n126

Postautor: konrad » poniedziałek, 20 wrz 2010, 15:07

rlatala pisze:W kwestii lodówki (czy raczej chłodziarki absorpcyjnej) odradzam samo 12V!
Kilka tygodni temu kupiłem taką jak w aukcji http://allegro.pl/item1157356691.html
Polecam gorąco.
Jest 3 zakresowa (12,220, gaz) i mobilna.


i to jest jedyne sensowne rozwiązanie, można wtedy jechać na dziko i nie przejmować się prądem
zasilnie 12V to tylko awaryjnie, ew na czas jazdy, żaden aku nie pociągnie długo przy obciążeniu 70-100W

czy przenośna/stała, to już kwestia indywidualnych upodobań,
w sumie przenośna w przedsionku to też fajne rozwiązanie
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości