skrzywiony hak

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

skrzywiony hak

Postautor: babula » niedziela, 29 lis 2009, 12:01

witam wszystkich :] wczoraj miałem lekką stłuczkę,wjechał mi w zadek VW Golf,na szybko wyglądało to że uszkodzeń jako takich nie ma...uderzenie poszło na belkę od haka,lekko wgnieciona klapa bagażnika i wgniecony zderzak(golf wyglądał gorzej,połamane łapy przy silniku i pas przedni do wymiany)Dziś podjechałem sobie pooglądac dokładniej.... i po założeniu kuli stwierdziłem że jest skrzywiona,może nie tak bardzo ale jednak-napewno nie jest w osi-jak myslicie czy można z tym jeżdzic (czyt.z przyczepą :przyczepa: ) czy trzeba wymienic całą belkę??
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: skrzywiony hak

Postautor: zbicho » niedziela, 29 lis 2009, 12:09

witam, jednak byłbym za wymianą tego elementu, przy deformacji pojawiają się naprężenia które mogą doprowadzić do pęknięć, a sam wiesz że na hak działają duże siły ,i o tragedie nie trudno.
N 132 L + mercedes C 220 D

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: skrzywiony hak

Postautor: babula » niedziela, 29 lis 2009, 12:16

też tak myślę,lecz pytanie skierowałem myśląc że ktoś z nas miał podobna historie,i przeżył to na własnej skórze...podzieli się info.Temat do wymiany....dobrze że to nie sezon,koszt też jest nie zły :D

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: skrzywiony hak

Postautor: zbicho » niedziela, 29 lis 2009, 12:20

w wypadkach niestety niema dwóch takich samych historii :) ja bym ten elemencik wymienił przynajmniej dla spokoju duszy :)
N 132 L + mercedes C 220 D

siarek
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 31 paź 2008, 22:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: skrzywiony hak

Postautor: siarek » niedziela, 29 lis 2009, 13:15

witam niestety nic z tym nie zrobisz belka jest zdeformowana juz i musisz 2 hak zalozyc koszt haka z elektryka okolo 500zl + montaz

szymon79
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skrzywiony hak

Postautor: szymon79 » niedziela, 29 lis 2009, 19:32

tu nie ma co sie zastanawiać - wymieniaj na nowy
miałem podobną sytuacje - z tą różnica że hak ( kula ) nie była wygięta - ale po kilku miesiącach podczas sprzatania auta okazało się że podłoga w bagażniku jest lekko zdeformowana
szymon79
N 132t + N250 + VW T4 multivan 2.5 LPG
Obrazek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości