Zaczynam remont - pytania?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
marekmax
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 16:13

Zaczynam remont - pytania?

Postautor: marekmax » czwartek, 17 lut 2011, 11:59

Zaczynam remont - proszę o kilka rad.
1. Jaki sufit a dokładniej z czego? Czy z wykładziny i czym ją przyklejać? Czy płyta? Czy panele plastikowe?
2. Czy Budapren - po pryklejeniu wykładziny śnierdzi czy nie.
3. Ocieplenie, czy podkładowa gompka pod panele może być.
:D :D :D :D :D :D
Proszę poradzić. Jak zacznę remont to dam linki na w dziale remonty. :lol: :D :D

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: robert » czwartek, 17 lut 2011, 12:30

Hej
Zacznij od przeczytania wątków w dziale sprawdzonych porad viewforum.php?f=31
Zwróć szczególną uwagę na wątki, które we w/w dziale rozpoczęli remontujący.
Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania, które na 100% sam będziesz chciał zadać.
Znajomość tych tematów znacznie ułatwi Ci prowadzenie remontu.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
zoltan
Posty: 65
Rejestracja: środa, 3 wrz 2008, 14:23
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: zoltan » czwartek, 17 lut 2011, 20:00

Cześć

> 1. Jaki sufit a dokładniej z czego? Czy z wykładziny i czym ją przyklejać? Czy płyta? Czy panele plastikowe?

No kolego w tym temacie to pełna dowolność, zależy co Ci pasuje: wykładzina, panele, korek ... dużo tego było zobacz sobie w remontach albo tak jak robert radził - sprawdzone porady

> 2. Czy Budapren - po pryklejeniu wykładziny śnierdzi czy nie.

Butapren jak wyschnie to nie śmierdzi ale podczas klejenia to PEŁNY odlot :mrgreen: wykładzinę śmiało przykleisz klejem polimerowym (chyba nawet taniej wychodzi)

> 3. Ocieplenie, czy podkładowa gompka pod panele może być.

Jeśli chodzi o ocieplenie to nie pomogę w temacie, ja swojej budy nie oczieplałem - stierdziłem że nie będę tego potrzebował, zimą nigdzie nie jeżdżę a że słońca nie za bardzo toleruję to raczej staram rozbijać się pod drzewami , w cieniu

> Jak zacznę remont to dam linki na w dziale remonty.

czekam z niecierpliwością


pozdrawiam
zoltan
Stajnia:
Ford Galaxy 2.0 - 1998
Ford Fiesta 1.3 - 2002

Niewiadów n126e - 1982
Świdnik Trade 23602SE - 2010

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: kotek » czwartek, 17 lut 2011, 20:01

Wykładzinę można kupić gotową i tylko kleić. Klej stosuje się butapren, łatwo się klei i niekonieczni są pomocnicy. Fabryka też go stosuje. Po kilku godzinach już się go nie czuć. Ale można stosować inne materiały jak korek, wykładzina dywanowa a nawet panele, jako ocieplenie styropian w rolkach. Oryginalna wykładzina to laminat na gąbce.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

marekmax
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 16:13

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: marekmax » sobota, 19 lut 2011, 11:06

Dzięki za porady wszystkim. I jeszcze jedno pytanie, bo dopiero zaczynam zabawę z niewiadówkami i nie wiem jak jest na polach kempingowych - pytani:
1. Czy wodę można podciągnąć do niewiadówki np, szlaufem. i jak z odopływem wody czy trzeba mieć zbiornik dod zlewem na brudną wodę. :D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: BIGL » sobota, 19 lut 2011, 12:06

Wodę to tylko z baniaczkiem - masz jeden malutki zlewik,a na polach przeważnie są zaplecza sanitarne więc zwykły baniaczek 10-20L starczy ci na 5 dni. Pod przyczepką jest odpłytw brudnej wody i tam możesz postawić jakeś wiaderko aby nie smiecić i mieć sucho w przedsionku. Z ciekawostek to mogę tylko powiedzieć że ja ze swego zlewu jeszcze nigdy nie korzystałem - podobnie jak kuchenki, wszystkie prace kuchenne w moim przypadku odbywają się na zewnątrz :D . W zachodnich przyczepkach bywają czasami przyłącza do wody,ale to raczej z ogromnymi łazienkami, termami i zbiornikami pod spodem.
Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Zaczynam remont - pytania?

Postautor: serek » sobota, 19 lut 2011, 12:12

Co do wody, to zależy od pola kempingowego, byłem juz na takich , gdzie byla taka możliwość.

Co do usuwania nieczystości z przyczepy wody po brudnych naczyniach , to jakoś raczej jest przyjętę ,że nie leje sie pod przyczepę, a do wiaderka lub zbiornika który jest podpięty pod spust z przyczepy ...
Ja jakoś sobie nie wyobrażam, żebym lał prosto na trawe czy inne podłoże , a póżniej po mnie kolejny wypoczywający np. z małym dzieckiem stał na tym miejscu .

Szanujmy innych, a będziemy szanowani ...
życie jak droga, kiedyś się kończy...


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości