Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Konto usuniete

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: Konto usuniete » środa, 4 maja 2011, 12:29

Post usuniety

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: Konrad_wawa » środa, 4 maja 2011, 12:41

Wszystko zależy od ceny.
Ja w zeszłym roku swoją z przedsionkiem, bez lodówki ( ale za to z kibelkiem turystycznym ) w stanie w miarę dobrym ( odklejająca się tapicerka ) kupiłem za 2000 zł i specjalnie jechałem po nią z okolic Warszawy do Krakowa.
Rób jak uważasz - albo kupuj tanio z myślą o remoncie ( 2-2,5 tys ), albo szukaj wyremontowanej i gotowej do drogi ( ale wtedy szykuj ok. 4-5 tys. ).
To moje zdanie - zrobisz jak będziesz uważał.
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: BIGL » środa, 4 maja 2011, 12:45

Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: konrad » środa, 4 maja 2011, 14:21

zundapp600 pisze:No to teraz masz mętlik w głowie . Rad Kolegów słuchaj , ale nie do końca .........

to tak jak ze wszystkim ;)
Moja przyczepa też nie jest ideałem a jakoś da się podróżować
Pewne rzeczy zrobisz z czasem . Coś poprawisz coś dorobisz i będzie ok !


ale Ty sam sobie dłubiesz i idzie Ci to całkiem sprawnie, a to co teraz kombinujesz
to dopiero ludziom spadną czapki z głów :lol:

Tu kolega pisze o demolce wnętrza, ale przez kogoś obcego ... to już inne koszty
mnie zastanawia ta zgniła sklejka w rogu ... co jest pod linoleum ?
pewnie cała podłoga do roboty, oklejanie ścian, mebelki ... trochę jest roboty i trza się przygotować i przekalkulować
nie wiadomo jak ramki okien ?

wiadomo że nikt dobrej budki nie odda za darmo, ale wiadomo też że remont kosztuje, zwłaszcza robocizna
trza siąść i policzyć na spokojnie
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: petek » środa, 4 maja 2011, 18:46

Moim zdaniem, to wszystko zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć przyczepę, w której chcesz spędzić najbliższe wolne chwile - ale nie wypoczywając, a doprowadzając ją do ładu - to kupuj. Jak chcesz mieć przyczepę do wypoczynku - szukaj innej. Naprawdę można kupić niewiadówkę w stanie do nadającym się do bezpośredniego użycia. Ta jest według mnie normalnie zaniedbana.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: babula » środa, 4 maja 2011, 19:34

petek pisze:Moim zdaniem, to wszystko zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć przyczepę, w której chcesz spędzić najbliższe wolne chwile - ale nie wypoczywając, a doprowadzając ją do ładu - to kupuj. Jak chcesz mieć przyczepę do wypoczynku - szukaj innej.


w moim przypadku było podobnie...kupując 2 juz Enke kierowałem sie ceną i chęcia zrobienia remontu w/g siebie... :D ,mija juz rok od zakupu i nie tknołem palcem :oops: by polepszyc sobie byt wypoczywania,,,brak czasu,praca same kłody pod nogi :lol: nawet wynajołem w zimie garaż /pomieszczenie/ by móc przez ten okres porobic-czas przeleciał a zmian jak nie było tak nie ma...liczę i wyliczyłem że było by dla mnie lepiej TERAZ zakupic np.przyczepe od Petka o spokojnie podrózowac-wypoczywac.Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :D

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: konrad » środa, 4 maja 2011, 20:17

babula pisze:
petek pisze:Moim zdaniem, to wszystko zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć przyczepę, w której chcesz spędzić najbliższe wolne chwile - ale nie wypoczywając, a doprowadzając ją do ładu - to kupuj. Jak chcesz mieć przyczepę do wypoczynku - szukaj innej.


w moim przypadku było podobnie...kupując 2 juz Enke kierowałem sie ceną i chęcia zrobienia remontu w/g siebie... :D ,mija juz rok od zakupu i nie tknołem palcem :oops: by polepszyc sobie byt wypoczywania,,,brak czasu,praca same kłody pod nogi :lol: nawet wynajołem w zimie garaż /pomieszczenie/ by móc przez ten okres porobic-czas przeleciał a zmian jak nie było tak nie ma...liczę i wyliczyłem że było by dla mnie lepiej TERAZ zakupic np.przyczepe od Petka o spokojnie podrózowac-wypoczywac.Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :D


u mnie było podobnie, jak pomyślałem że mam się pół roku męczyć z remontem (przeróbka na 2+2)
to kupiłem sandwicza :lol:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: Paczek » środa, 4 maja 2011, 23:37

konrad pisze:
babula pisze:
petek pisze:Moim zdaniem, to wszystko zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć przyczepę, w której chcesz spędzić najbliższe wolne chwile - ale nie wypoczywając, a doprowadzając ją do ładu - to kupuj. Jak chcesz mieć przyczepę do wypoczynku - szukaj innej.


w moim przypadku było podobnie...kupując 2 juz Enke kierowałem sie ceną i chęcia zrobienia remontu w/g siebie... :D ,mija juz rok od zakupu i nie tknołem palcem :oops: by polepszyc sobie byt wypoczywania,,,brak czasu,praca same kłody pod nogi :lol: nawet wynajołem w zimie garaż /pomieszczenie/ by móc przez ten okres porobic-czas przeleciał a zmian jak nie było tak nie ma...liczę i wyliczyłem że było by dla mnie lepiej TERAZ zakupic np.przyczepe od Petka o spokojnie podrózowac-wypoczywac.Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :D


u mnie było podobnie, jak pomyślałem że mam się pół roku męczyć z remontem (przeróbka na 2+2)
to kupiłem sandwicza :lol:


na prawdę- nie ma się czym chwalić :(

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: konrad » czwartek, 5 maja 2011, 07:17

Paczek pisze:na prawdę- nie ma się czym chwalić :(


a to dlaczego ?
wcale się tego nie wstydzę, mało tego, jestem bardzo zadowolony z decyzji
jak pomyśle że męczył bym się w małej eNce ...

teraz temp 0'C kawałek łąki a ja mogę biwakować ... nie muszę mieć WC, prądu, itd
nie muszę wstawać w środku nocy gdy maluchowi zachce się siku ...

dzisiaj dołożył bym jeszcze parę złotych i kupił budkę z ciepłą wodą na gaz :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: jedrek101 » czwartek, 5 maja 2011, 07:46

Paczek pisze:na prawdę- nie ma się czym chwalić :(

MichałObrazek

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: petek » czwartek, 5 maja 2011, 10:37

konrad pisze:wcale się tego nie wstydzę, mało tego, jestem bardzo zadowolony z decyzji
jak pomyśle że męczył bym się w małej eNce ...

teraz temp 0'C kawałek łąki a ja mogę biwakować ... nie muszę mieć WC, prądu, itd
nie muszę wstawać w środku nocy gdy maluchowi zachce się siku ...

dzisiaj dołożył bym jeszcze parę złotych i kupił budkę z ciepłą wodą na gaz :roll:


Konrad - święta prawda. Ja na zlocie w Danowskich po raz pierwszy byłem z nową przyczepą i rzeczywiście od razu doceniłem jej komfort. Własne WC, ciepełko z nadmuchami, ciepła woda, no i przestrzeń w przyczepie. Jest gdzie dzieciaki wykąpać. Można było gości zaprosić w deszczową pogodę. Zupełnie inny komfort życia.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
ChieftainY2k
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 14 kwie 2011, 18:01
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: ChieftainY2k » czwartek, 5 maja 2011, 11:05

Witajcie.

Jeszcze raz dziękuję za pomocne uwagi i komentarze!

Przyczepka najprawdopodobniej będzie u nas w sobotę pojutrze (mam nadzieję że sobie poradzę z jazdą, nigdy wcześniej nie prowadziłem auta z przyczepą, trzeba będzie gdzieś na sucho potrenować! :-) )

W sumie z zamieszania i emocji :) w trakcie oględzin zapomnieliśmy sprawdzić górę przyczepki , co też uczynimy przed ostatecznym "dealem".

Pozdrawiam!
N126n :: Fiat Doblo II :: http://www.CzeskiMarket.pl

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: Depeche » czwartek, 5 maja 2011, 12:33

No i dobrze, rozbierać wszystko na czynniki pierwsze to można bez końca i w każdej byłoby "coś" do czego się można przypiąć. Jak się chce, to się usterkę wyszuka nawet w takiej, co zjechała z taśmy.
Widzę, że kilka poprzednich postów to antyreklama niewiadówek. Dziwne, na takim forum?

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: robert » czwartek, 5 maja 2011, 12:55

Depeche pisze:Widzę, że kilka poprzednich postów to antyreklama niewiadówek. Dziwne, na takim forum?


Witajcie
To nie jest antyreklama. To jasne przedstawienie sprawy. Kupujący musie zdawać sobie sprawę, że decydując się na zakup przyczepy z Niewiadowa (która z reguły ma kilkanaście lat), jednocześnie decyduje się na jej remont. I to remont przez duże R.
Nie ma rzeczy nie do zrobienia ale konieczną są 2 czynniki:
a) czas i umiejętności (wersja ekonomiczna - remonujesz sam)
b) kasa na naprawę (zlecasz naprawę komu innemu)
lub
c) kasa na zakup nowej z fabryki.

I tyle ...
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocenę ogólnego stanu N126N na podstawie zdjęć

Postautor: petek » czwartek, 5 maja 2011, 13:17

Depeche pisze:Widzę, że kilka poprzednich postów to antyreklama niewiadówek. Dziwne, na takim forum?


To nie jest antyreklama. Kupujący powinien wiedzieć na co się porywa i od tego jest to forum. Ja ze swoją eNką zwiedziłem kawał Europy, ale byłem świadomy i w pełni akceptowałem możliwości tej przyczepy. Z prawdziwym sentymentem ją wspominam. Ja byłem z niej zadowolony i jestem pewien, że mój następca także będzie.

robert pisze:Nie ma rzeczy nie do zrobienia ale konieczną są 2 czynniki:
a) czas i umiejętności (wersja ekonomiczna - remonujesz sam)
b) kasa na naprawę (zlecasz naprawę komu innemu)
lub
c) kasa na zakup nowej z fabryki.

I tyle ...


Co do punktu c, pozwolę się niezgodzić. Nie musi być nowa. Na allegro trafiają się młodsze roczniki, w dobrym stanie. Ta nie wygląda mi na "dobry stan". Pewnie, że można zrobić wszystko, tylko, że to kosztuje - zarówno pod względem czasu jak i kasy.
Ja bym radził kupować na spokojnie. Cierpliwość popłaca. W końcu coś się trafi.
Pozdrawiam,
Petek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości