Bagaznik na skuter.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » środa, 15 cze 2011, 18:08

Tak sie zastanawiam ,czy daloby sie taki zrobic ?
Mysle o platformie z tylu przyczepy, mocowanej do ramy.
Najpierw chciałem zrobic normalny rowerowy bagażnik, taki jaki widzialem w manualu.
Jednak nie wszystkim sie ten pomysł spodobał. Dla mnie rowery są ok. Lubie sobie pojezdzic jak pogoda nie jest zbyt plażowa. Jednak zona za rowerem nie przepada i nie ma siły jej do niego przekonać. Pojezdzi chwile i juz marudzi zeby wracać. Za to skuterkiem smiga az miło i nawet cos juz wspominala ,ze nad morzem by sie przydał. :wink:

Od strony technicznej wyglada to dość kiepsko. Trzy rowery to masa ok. 25kg. Skuter wazy 60kg. I to jest chyba najwiekszy problem. Oczywiscie zrobienie dosc mocnej platformy nie jest trudne do wykonania.
Zastanawiam sie jednak czy rama przyczepy i jej zawieszenie jest w stanie przenosic tak duze dodatkowe obciazenia ?
Z drugiej strony ciekawe jak to wyglada od strony prawnej. Bagazniki rowerowe to standard. Bagaznika dla skutera jeszcze nie widziałem.
Za to widzialem Niemca ,ktory wyprowadzil skuterek z kampera i pojechal nim sobie na wycieczke :wink:
Co myslicie ???
VECTRA + N132L

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: kotek » środa, 15 cze 2011, 18:27

Nie wiem jak się zachowa zawieszenie, gdyż obciążenie z tyłu 60 kg trzeba zrównoważyć z przodu przyczepy, a ładowność naszej przyczepy to 150 kg, i w tym musi się zmieścić koło zapasowe, przedsionek wraz ze stelażem , lodówka, butle gazowe i reszta wyposażenia ruchomego.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » środa, 15 cze 2011, 18:51

Butle kupilem małą (5kg.) Lodowkę mam przenosną i jezdzi zawsze w bagazniku razem z krzesłami, stolem i czym sie tylko da. Zawsze najpierw napelniam bagaznik a dopiero potem laduje przyczepe.
Oprocz przedsionka i stelaża, w przyczepie układam ciuchy, naczynia, posciele itd... Mysle ,ze razem nie wiecej niż 100kg, a moze nawet troche mniej.
Jesli doliczyc do tego skuter z platformą (max100kg) to wyjdzie razem ok 200kg. O 50kg za duzo. Rama wyglada masywnie i powinna wytrzymać takie dodatkowe obciazenie, bardziej sie martwie o oś. Szkoda ,ze nie jest to zwykla oś z resorami piórowymi ,bo wtedy każdy kowal mógłby bez problemu podnieść jej nośność. :wink:
VECTRA + N132L

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Paczek » środa, 15 cze 2011, 19:02

A może zrezygnuj z kufra, ładuj przyczepkę jak najbardziej na tył , a w miejscu kufra zrób sobie bagażnik na skuterek .

Bardzo fajny sposób podpowiedział mi kiedyś kolega Kotek - stawiasz kółko podporowe na wadze łazienkowej i widzisz jaki jest mniej więcej nacisk na hak .

Na pewno nie powinien być większy niż 50 kg

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » środa, 15 cze 2011, 19:24

Paczek pisze:A może zrezygnuj z kufra, ładuj przyczepkę jak najbardziej na tył , a w miejscu kufra zrób sobie bagażnik na skuterek .


Szkoda mi kufra :wink: Kupilem specjalnie do niego małą butle na gaz, na srodku mam zbiornik z wodą a z prawej strony akumulator, ktory przenioslem tam z wnetrza przyczepy. Jak zlikwiduje kufer to bede musiał gdzies to wszystko podziac ,a raczej nie da sie wody i gazu umiescic gdzies daleko z tylu przyczepy. Na upartego jedynie akumulator mozna wstawic w naroznik lóżka.

W tej chwili nacisk na hak wynosi około 40kg, wiec szkoda z takiej naturalnej przeciwwagi dla skutera rezygnowac.
VECTRA + N132L

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: BIGL » środa, 15 cze 2011, 21:25

Rower elektryczny, rower z silnikiem spalinowym, tandem....
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: kotek » środa, 15 cze 2011, 22:17

Jeżeli aku kwasowy to raczej nie trzymałbym w środku, jednak wydostają się z niego kwaśne opary.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » czwartek, 16 cze 2011, 09:08

BIGL pisze:Rower elektryczny, rower z silnikiem spalinowym, tandem....


Półśrodki :wink:

Skuter juz mam. Musze tylko jakoś go załadować.
VECTRA + N132L

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 16 cze 2011, 09:25

Bagaznik na skuter.

Postprzez Nativol » Śr, 15 cze 2011, 18:08
Tak sie zastanawiam ,czy daloby sie taki zrobic ?
Mysle o platformie z tylu przyczepy, mocowanej do ramy.

Daj sobie spokój bo stracisz cały odpoczynek w czasie wakacyjnego wyjazdu.
To nie samochód ciężarowy, tu niema gdzie się samemu obrócić a jeszcze skuter? :lol:
Te kilka dni żonę będziesz mógł nosić na rękach za to że wybrała taki sposób na wypoczynek.

ps. Nasze budki to tylko coś lepszego od namiotu, bo wyżej i już rozłożone. :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: BIGL » czwartek, 16 cze 2011, 09:55

bogus bednarski pisze:
Daj sobie spokój bo stracisz cały odpoczynek w czasie wakacyjnego wyjazdu.
To nie samochód ciężarowy, tu niema gdzie się samemu obrócić a jeszcze skuter? :lol:
Te kilka dni żonę będziesz mógł nosić na rękach za to że wybrała taki sposób na wypoczynek.

ps. Nasze budki to tylko coś lepszego od namiotu, bo wyżej i już rozłożone. :lol: :lol:


Dokładnie. Przy standardowym pakowaniu na np. 2 tygodniowy wyjazd przyczepa jest już wystarczająco obciążona więc na skuter nie ma miejsca. Kiedyś pojawiało się zdjęcie Niewiadówki dostosowanej do przewozu motocykla wewnątrz przyczepy. Tylna ściana pod oknem była na zawiasach więc po otwarciu okna można było wjechać do środka. Do podłogi była przykręcona standardowa rynna i tak się zabierało motocykl na wakacje.
Rama jest raczej delikatna w tylnej części ,a i bagażnik ważyłby dodatkowe 20 kg. Po ewentualnym przerobieniu zawieszenia (przynajmniej amortyzatory bo ten skuter ci wyskoczy) i wzmocnieniu tylnej części ramy można zamontować uchwyty od standardowego haka (za grosze na szrocie) i wstawić takie cudo http://allegro.pl/platforma-bagaznik-do ... 46001.html , z tym że jazda była by z duszą na rameniu ze względu na bezpieczeństwo jak i pierwszą kontrolę policji ....
Obrazek

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » czwartek, 16 cze 2011, 21:16

Jesli ktokolwiek pomyslał ,ze mam zamiar wozić skuter w srodku przyczepy to uprzejmie informuje iz nawet przez moment o tym nie myslałem :lol:

Ta platforma do motoru to jest wlasnie to o co mi chodzi. Skoro są gotowe takie rozwiazania to znaczy ,ze da sie to samodzielnie zbudować. Zrobie uniwersalną platforme z wymiennymi szynami. Bedzie mozna wozić rowery ,albo skuter. Jedyne czym sie musi roznic od standardowego bagaznika rowerowego to wytrzymałosc.

A amortyzatory w przyczepie to juz mam. Były jak kupiłem. Chyba tak wyszła fabrycznie. :roll:

W tym sezonie juz nie ma na to czasu ,ale w nastepnym roku pewnie zabiore skuterek :wink:
VECTRA + N132L

Konto usuniete

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Konto usuniete » czwartek, 16 cze 2011, 21:37

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 6 mar 2013, 18:43 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » czwartek, 16 cze 2011, 22:03

zundapp600 pisze:Proponuję nie kombinować - szkoda czasu !!!
Pierwszy patrol policji każe ci to zdemontować ze względu na brak homologacji .


To jest mozliwe. Zresztą w pierwszym poscie pisałem, ze nie wiem jak to wyglada z prawnego punktu widzenia.

Zanim zaczne tworzyć postaram sie o informacje u zrodła.

Z drugiej strony jakos nie chce mi sie wierzyć ,ze te wszystkie allegrowe wydumki do wozenia rowerow mają homologację :?:
Nawet jak mają to pewnie ma taką samą waznosc jak homologacja folii do szyb :mrgreen:
VECTRA + N132L

Konto usuniete

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Konto usuniete » czwartek, 16 cze 2011, 22:42

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 6 mar 2013, 18:45 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Nativol
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 20 lut 2011, 16:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagaznik na skuter.

Postautor: Nativol » czwartek, 16 cze 2011, 22:55

zundapp600 pisze:oczywiście że nie mają i lądują na allegro :D
<edit>
a spróbuj BOX-sa na dach założyć bez atestu , lub jakiś pseudo bagażnik na dach czy poprzeczki .


Z tego co piszesz wynika ,ze wszystkie bagazniki ktore sa opisane w dziale "zrob to sam" nie powinny byc uzywane.
Obawiam sie ,ze od strony formalnej, mozesz miec racje.
Pozostaje miec nadzieje ,ze panowie policjanci w czasie kontroli nie beda formalistami i samorobek sie nie beda czepiac.
Choc w razie W to rzeczywiscie moga byc problemy.
VECTRA + N132L


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości