Kuchenka zewnętrzna

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Kuchenka zewnętrzna

Postautor: zbicho » sobota, 16 lip 2011, 08:28

Witam, myślę nad założeniem zewnętrznej dodatkowej kuchenki do przyczepy która będzie stała w przedsionku, wiadomo że długie gotowanie wewnątrz budki jej nie sprzyja :( coś szybkiego np jajecznica, woda na kawę..... owszem :D , i tu pojawia się problem...... jak ją łączyć z instalacją gazową ? opaska na wąż, skrętka z uszczelką czy może zastosować szybkozłącze pneumatyczne które również jest zaworem, co o tym myślicie ? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota, 16 lip 2011, 13:07 przez zbicho, łącznie zmieniany 1 raz.
N 132 L + mercedes C 220 D

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: jedrek101 » sobota, 16 lip 2011, 11:08

Sorki ale gotuję już w drugiej przyczepie i nie widzę ujemnych stron tejże czynności ... aaaaaaaaa ale mam duży wywietrznik dachowy puki co ;)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: chris_666 » sobota, 16 lip 2011, 13:05

zbicho pisze:Witam, myślę nad założeniem zewnętrznej kuchenki


można znacznie prościej - butla z kuchenką na zewnątrz :lol: - mam tak i używam :D

chyba,że potrzebujesz trzypalnikowej kuchenki z piekarnikiem , ale wtedy również butla i kuchenka na zewnątrz

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: zbicho » sobota, 16 lip 2011, 22:46

chris_666 pisze:
zbicho pisze:Witam, myślę nad założeniem zewnętrznej kuchenki


można znacznie prościej - butla z kuchenką na zewnątrz :lol: - mam tak i używam :D

chyba,że potrzebujesz trzypalnikowej kuchenki z piekarnikiem , ale wtedy również butla i kuchenka na zewnątrz


Witam, można też się stołować w przydrożnych barach,a jak się chce mieć kuchenkę z piekarnikiem to najlepiej nie ruszać się z domu ale nie o to chodzi, już jeździłem z przyczepą w której było kilka butli, do trumy, do kuchenki zewnętrznej turystycznej, do oświetlenia gazowego, ale dziękuje za kupę dodatkowego złomu, i problemy z napełnianiem butli turystycznych jak się jest gdzieś na odludziu. W założeniu ma być butla 11 kilogramowa zasilająca wszystkie odbiorniki, a jak dobrze wiadomo 11 kilogramowe dostępne są nawet w najmniejszych pipidówach, pytanie nie dotyczy sensu gotowania w plenerze, ale o techniczny aspekt podłączenia dodatkowego odbiornika gazu, nie każdy się na wszystkim zna stąd moje pytanie. Pozdrawiam
N 132 L + mercedes C 220 D

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: chris_666 » sobota, 16 lip 2011, 22:58

zbicho pisze: Pozdrawiam


najszybsze rozwiązanie jakie mi przychodzi na dziś to zwykłe gwintowane połączenia - tak jak masz między reduktorem a wężykiem, kuchenką itp - do tego kupujesz z metra wężyk i po sprawie - na kemp dokręcasz wężyk z jednej strony do reduktora/kurka/rozdzielacza a z drugiej do kuchenki i dajesz w palnik :D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: BIGL » niedziela, 17 lip 2011, 10:56

Ja bym to zrobił tak :
- zawór np taki jak mam ja tylko na 4 wyjścia i z tego podciągasz miedzią wyjście gdzieś z boku przyczepy zakończone szybkozłączką http://sklep.kena.pl/popup_image.php?pID=891. Jak trzeba to podpinasz kuchenkę z przewodem giętkim, odkręcasz zawór i jest super.
- możesz też kupić rozgałęzienie na dwa reduktory (koszt ok 50 zł na ul.Kopernika) i w razie potrzeby montujesz to ustrojstwo na butlę i podpinasz przewód od kuchenki (z reduktorem).
Obrazek

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: zbicho » poniedziałek, 18 lip 2011, 08:32

BIGL pisze:Ja bym to zrobił tak :
- zawór np taki jak mam ja tylko na 4 wyjścia i z tego podciągasz miedzią wyjście gdzieś z boku przyczepy zakończone szybkozłączką http://sklep.kena.pl/popup_image.php?pID=891. Jak trzeba to podpinasz kuchenkę z przewodem giętkim, odkręcasz zawór i jest super.
- możesz też kupić rozgałęzienie na dwa reduktory (koszt ok 50 zł na ul.Kopernika) i w razie potrzeby montujesz to ustrojstwo na butlę i podpinasz przewód od kuchenki (z reduktorem).

Dzięki ziomal za wskazanie dobrego rozwiązania, Pozdrawiam
N 132 L + mercedes C 220 D

Fle-r
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 22 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: Fle-r » poniedziałek, 18 lip 2011, 12:04

Podepne sie po temat, bo tez zasatanawiam sie jak rozwiazać lepiej gotowanie poza przyczepą i przyznam, ze sposób z szybkozłączka byłby dla mnie dobrym rozwiazaniem.
I moje pytanie odnośnie TAKIEJ kuchenki. Czy rzeczywiscie mozna ja stosować tylko do butli do 3kg?
N126N :)

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: BIGL » poniedziałek, 18 lip 2011, 12:41

Nie znam się na takich kuchenkach i nie wiem jakim ciśnieniem są zasilane. Zwykłe turystyczne nakręcane na butlę zasilamy wysokim ciśnieniem, takie domowe znowu zasilamy poprzez reduktor. Jeżeli chcemy stosować szybkozłączki to tylko na małym ciśnieniu (po reduktorze) i koniecznie dodatkowo zabezpieczone zaworem :!: Stosujemy TYLKO szybkozłączki gazowe dedykowane do takich instalacji. Ciśnienie gazu w butlach 3 czy 11kg jest takie samo.
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Szybkozłączki są dobre bo możemy mieć jedno gniazdo i parę wtyczek np aby podłączyć grilla czy dodatkową lodówkę. Czasami na polach są takie drewniane stoły - ja ustawiam przy nich przyczepę i wtedy gotuję na kuchence turystycznej 2 palikowej http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna- ... 35517.html :D .
Rozwiązanie z rozgałęziaczem na reduktory też jest dobre. Jak jedziemy na weekend to nie zabieramy dodatkowej kuchenki i gotujemy w przyczepie. Jak jedziemy na długo to zabieramy kuchenkę z reduktorem i rozkładamy się z dowolnej strony przyczepy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: Tarapukuara » poniedziałek, 18 lip 2011, 20:09

Fle-r pisze:Podepne sie po temat, bo tez zasatanawiam sie jak rozwiazać lepiej gotowanie poza przyczepą i przyznam, ze sposób z szybkozłączka byłby dla mnie dobrym rozwiazaniem.
I moje pytanie odnośnie TAKIEJ kuchenki. Czy rzeczywiscie mozna ja stosować tylko do butli do 3kg?


mozna do kazdej z reduktorem od 0,5 do 30 kg ;)
mam taka dziala z butla 1 i 5,5 kg reduktor 37 ;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: kotek » poniedziałek, 18 lip 2011, 20:52

Będąc na kempingu podłączam się do prądu i wtedy używam kuchenki elektrycznej, do której mam składany stelaż z półką. Podczas krótkich postojów do zagotowania wody na kawę czy herbatę, gotuję na gazie w przyczepie. Ponadto wożę ze sobą składaną dwupalnikową kuchenkę mocowaną na butli, jak również lampę gazową. Wewnątrz przyczepy nie smażę.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Fle-r
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 22 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: Fle-r » wtorek, 19 lip 2011, 22:33

Tarapukuara pisze:mam taka

Widziałam ;) ale ciagle jeszcze nie kupiłam. Na razie używaliśmy takiej nakręcanej na butlę
N126N :)

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: zbicho » wtorek, 19 lip 2011, 23:35

Witam, bardzo fajnie zagospodarowany przedsionek,gratuluje. W swojej budce jako zewnętrzną planuje zastosować taką oto kuchenkę. Pozdrawiam
Obrazek
N 132 L + mercedes C 220 D

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: zbicho » piątek, 19 sie 2011, 16:30

Witam, dzięki podpowiedziom udało mi się rozwiązać ten problem, niestety na początku remontu nie zaplanowałem czwartego odbiornika gazu i zakupiłem potrójny zawór, do którego teraz dołożyłem dodatkowy pojedynczy, do niego rurką miedzianą podłączyłem szybkozłącze gazowe, które zostało zamontowane pod podłogą przyczepy w tylnym prawym narożniku. Stolik pod kuchenkę na szybko udało się zrobić z siedziska starego krzesełka turystycznego, kawałka sklejki, i kilku listewek, całość celująco zdała egzamin w plenerze.
Obrazek
dodatkowy zawór
Obrazek
Obrazek
mocowanie szybkozłącza do podłogi przyczepy
Obrazek
osłona szybkozłącza, zdała egzamin po przejechaniu 1100 km w różnych warunkach atmosferycznych, złączka jest czysta :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
konstrukcja stolika, a poniżej podłączenie kuchenki
Obrazek
Obrazek
Wielkie dzięki za sugestie, a w szczególności kol BIGL.
Może komuś się przyda takie rozwiązanie
Pozdrawiam
N 132 L + mercedes C 220 D

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: Kuchenka zewnętrzna

Postautor: Kopi » piątek, 19 sie 2011, 22:35

Ja używam dwupalnikową kuchenkę z reduktorem (mniejsze zużycie gazu i większa kontrola płomienia niż przy podłączeniu bezpośrednio do butli) podobną jak w poście zbicho (nie umiem wklejać zdjęć w poście :P) a całość mam na zewnątrz przyczepki na stoliku mmocowanym bo budki http://www.fanklub-niewiadowek.com/fank ... /kopi.html - butla zwykła turystyczna 3 albo 5 kg stoi sobie pod stołem a kuchenka na. przewód jest któtki, dopasowany na odległość między kuchenką a butlą, żeby się nie plątał.
Citroen Xsara Picasso + N-126N


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości