n126 1984r pytanie o wyposażenie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: jubileromega » piątek, 18 lis 2011, 17:39

wydaje mi się ze dobrze że nie kupiłeś.
ja kupiłem swoją za 2000 zł w sierpniu. oczywiście sporo mam w niej do zrobienia ale :

mam przedsionek
sciany oklejone nową wykladziną i nic nie odpada
sucho i pachnąco w srodku w przeciwienstwie do innej ktorą oglądałem

idzie zima - myślę że w kwocie do 2tys zł na pewno znajdziesz suchą przyczepkę z przedsionkiem
N126n zakupiona baza do remontu.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: NIL2 » niedziela, 20 lis 2011, 19:11

Kolego dobrze , że nie wpasowałeś się w tego składaka nie wal ogniem szukaj dalej cierpliwie i trafisz w swoją zaglądaj na nasze forum może któryś z kolegów będzie sprzedawał albo będzie wiedział o jakiejś niezłej za rozsądne pieniądze i da znać .

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: zyga49 » niedziela, 20 lis 2011, 22:12

Jasne,że dobrze zrobiłeś -musisz szukać zeby było w srodku sucho i pachnąco , Ja kupiłem w lipcu 126e - podobnie jak kol.jubileromega za 2000 tys. zł z przedsionkiem z 86r. -kompletna i wymalowana - odswierzona /bialutka/ :) .Życze udanego zakupu.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

diky
Posty: 16
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 16:56

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: diky » wtorek, 29 lis 2011, 19:37

Opisywana przeze mnie przyczepa wystawiona była ostatnio na tablicy za 1200zł.
http://tablica.pl/oferta/tanio-sprzedam ... Dt8jk.html
Myślę że właścicielka chce się już pozbyć. Ta cena jest odpowiednia i można powiedzieć że będzie okazyjną. Ja uzbierałem więcej kasy i szukam teraz niewiadówki z hamulcem najazdowym.
Pozdrawiam

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: jubileromega » wtorek, 29 lis 2011, 20:56

kolego a moze zaproopnujesz tej pani 1000 zl i ja wezmiesz? skoro wykladzina scian do wymiany to demontujesz i tak caly srodek - czyli zlokalizujesz przecieki i uszczelnisz. srodek z wykladziny to mysle ze jakies 300 zl by ci wyszedl razem z klejem. nowa podloga z osb plus panele na to. nowe szafki. i masz za powiedzmy za 1800 zł plus masa swojej pracy - przyczepke po remoncie. jak lubisz dlubac to kup. jak chcesz kupic gotowa to szukaj dalej . szkoda tylko ze nie ma przedsionka. ;-) a co do przyczepy z hamulcem to przy masie n126 nie jest to moim zdaniem najistotniejsza sprawa. zalezy jeszcze jaki masz holownik.
N126n zakupiona baza do remontu.

Awatar użytkownika
tomus261
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2011, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: tomus261 » wtorek, 29 lis 2011, 20:57

Luknij tą tylko nie wiem dlaczego tak spadła cena z 2500.
http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa- ... 74090.html

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: kotek » wtorek, 29 lis 2011, 21:03

Widać,że oprócz nowego zaczepu, całość do kapitalnego remontu.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
tomus261
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2011, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: tomus261 » wtorek, 29 lis 2011, 22:36

Nie podoba mi się osobiście rant przy listwie kedrowej oraz kawałek dachu na fotce z tyłu.
Zaczep chyba wymieniony na szybko, bo na wcześniejszej fotce jeszcze stary.
Ale przydałaby mi sie szyba tylna od niej, może napiszę do właściciela i się dogadamy :lol:
Choć jeżeli się potargować to można coś zrobić do wiosny .

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: konrad » środa, 30 lis 2011, 10:22

jubileromega pisze:a co do przyczepy z hamulcem to przy masie n126 nie jest to moim zdaniem najistotniejsza sprawa. zalezy jeszcze jaki masz holownik.


oj nie zgodzę się z tym, hamulec to fajna sprawa, jakby nie patrzeć 500kg pcha auto ...
chyba że faktycznie masz 3T holownik ;)
mam teraz dwa razy cięższą budkę a jeździ (hamuje) się lepiej niż niewiadką :!:
praktycznie nie czuć przy hamowaniu że masz ogon

tomus261 pisze:Luknij tą tylko nie wiem dlaczego tak spadła cena z 2500.
http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa- ... 74090.html

trzeba by na żywo zobaczyć co jest z tym narożnikiem, bo coś tam się działo :roll:
i wnętrze jest starsznie zmasakrowane, chyba do odbudowy :roll:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

diky
Posty: 16
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 16:56

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: diky » środa, 30 lis 2011, 14:03

Byłem oglądać tą enkę za 2500 już godzinę po jej wystawienoiu na allegro. Facet wciskał mi kit że 2500 to duża okazja bo żona patrzyła na ogłoszenia i te przyczepy są o wiele droższe. To prawda jak za rocznik 1990 to okazja, ale nie w takim złym wizualnie stanie! Plus jaki miała to że łożyska wymienił i dzień po moim oglądaniu zaczep na nowy. Ta przyczepa tak śmierdziała grzybem w środku że się wytrzymać nie dało!!! przedni narożnik bardzo nieestetycznie klejony a jak się schyliłem to dziura na dole była. Na zdjęciach nie widać ale tylny prawy narożnik był tak samo zrobiony jak przedni! Masakra! Szyba boczna poklejona na taśmę klejącą. Prawa strona przyczepy miała parę pajączków i odbarwień. W środku na tyle doszukałem się plusów że chyba tylko brudna moskitiara w dachu była tak naprawdę nie zniszczona. Poza tym w szafkach pod sufitem okropne ślady po zaciekach, praktycznie w każdej. Dach to jakać płyta która przymała się na prowizorycznych deseczkach. Duża szafa posklejana na prześwitującą taśmę klejącą, bałem się jej dotknąć bo wyglądała jakby miała zaraz się rozlecieć. Właściciel tłumaczył, że to dzieciaki na działce tak rozwaliły środek przyczepy, ale sądząc po innej równoległej do przyczepy aukcji tego pana - agregatu prądotwórczego, w której poisał że już go nie potrzebuje bo na działkę budowlaną podłączyli mu już prąd to jestem praktycznie pewien, że w przyczepie urzędowali budowlańcy na tej jego budowie. Nawet jak zmienił cenę na 2100 to stwierdziłem że lepiej kupić mniejszy i starszy niewiadów n126 ale chociaż zadbany... Ogólnie, obciach coś takiego pod dom zaciągnąć.
A co do tego n126 za 1200 od pani Urszuli to jeżeli jest jeszcze aktualne to polecam obejrzeć. Tylko nie ma ubezpieczenia ale zarajestrowana jest, widziałem nowy dowód.
No.. a ja szukam i śledzę oferty dalej. Myślałem o tej:
http://allegro.pl/niewiadow-n126-i1961745254.html
Może powalczę o nią pod koniec aukcji :) Rozmawiałem z facetem i przyczepa 1983 ale zadbana. Ma "pozostałości po przecinku" :) Facetowi chodziło że ... po przedsionku, czyli sam stelaż mu został. No i suchutka na 100% w środku i nie ma "pajączków" na skorupie...
pozdrawiam

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: jubileromega » środa, 30 lis 2011, 23:03

konrad pisze:

oj nie zgodzę się z tym, hamulec to fajna sprawa, jakby nie patrzeć 500kg pcha auto ...
chyba że faktycznie masz 3T holownik ;)
mam teraz dwa razy cięższą budkę a jeździ (hamuje) się lepiej niż niewiadką :!:
praktycznie nie czuć przy hamowaniu że masz ogon



jak kiedyś jechałem z hobby sąsiada na mazury to hamulec chyba był źle wyregulowany albo zepsuty bo działał dopiero prze mocnym hamowaniu. i do tego na zasadzie on/off. albo nie hamował w ogóle , albo aż targało samochód do tyłu jak zadziałął... może dlatego trochę się zraziłem. 500 kg to nie tak dużo. kiedyś ciągnąłem mondeo v6 lawetę , a na lawecie miałem 2 tony stępli budowlanych. to dopiero byłą jazda. ;) 50 km/h bo szybciej zestaw wężykował. gdzieś mam fotkę w komórce to może kiedyś wrzucę... ;)
N126n zakupiona baza do remontu.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: konrad » czwartek, 1 gru 2011, 07:18

to na 100% źle wyregulowany, zatarte suwadło, albo zdechnięty amorek :wink:
prawidłowo wyregulowany działa tak, że prawie nie czuć,
u mnie niestety już czuć, zwłaszcza teraz na zimnym, dlatego na wiosnę idzie do regulacji
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

jubileromega
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 2 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: jubileromega » czwartek, 1 gru 2011, 10:29

no widzisz to może dlatego ja nie odczułęm różnicy. jak hamowałem delikatnie to hamulec przyczepy w ogóle nie działał - hamował tylko samochód. jak wcisnąłem mocniej to jakbym kotwicę wyrzucił ;-) ( jak mi w okolicach iławy pies wyskoczył na drogę to pamiętam że przyczepa piszczała oponami a samochód nie... )
N126n zakupiona baza do remontu.

diky
Posty: 16
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 16:56

Re: n126 1984r pytanie o wyposażenie

Postautor: diky » czwartek, 29 gru 2011, 14:41

Witam ponownie
Kończąc zaczęty wątek pragnę pochwalić się, iż w końcu dzisiaj stałem się posiadaczem przyczepy kempingowej Niewiadów typ n126-e z 1986roku. Przyczepę zaciągnę do domu w ciągu tygodnia góra dwóch. Znalazłem ofertę na allegro, można zobaczyć:
http://allegro.pl/przyczepa-campingowa- ... 51348.html
Chcę podziękować wszystkim za podpowiedzi dotyczące zakupu, wiele z nich miałem na uwadze przy podejmowaniu decyzji o zakupie... (może też dlatego tak długo szukałem :P )
PS podsumowując moje poszukiwania przyczepy muszę powiedzieć, że ciężko, ale to bardzo ciężko znależć przyczepkę w Łodzi, która byłaby w znośnym stanie, zadbaną. W końcu się udało, przyczepę kupiłem od pierwszego właściciela :)


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości