Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: krisio » piątek, 16 gru 2011, 11:29

Witam. Tak się teraz wolnej chwili zastanawiam, jak pakować bagażami zestaw samochód+ cepka? Mam napęd na przód , czy lepiej będzie najcięższe rzeczy dać do bagażnika samochodowego, czy lepiej do przyczepki nad osią a bagażnik pusty :) ? Co z rowerami lepiej na samochodzie czy lepiej w cepce??
pozdrawiam i życzę miłego dnia:)
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: b.b tulipan » piątek, 16 gru 2011, 12:18

Witam.

Każdy pojazd a w tym i nasze przyczepy mają dozwoloną ładowność i o tym musimy pamiętać.
Coraz częściej nasze zestawy są na oku kontrolujących i tu trzeba się do zasady pakowania stosować.
Dopuszczalna ładowność jest zbyt mała, zbędne przedmioty zostawiamy w domu, zabieramy tylko podstawowe.
A tak po cichu to ja też wożę ciężkie klamoty w przyczepie. Albo staram się objętościowe wkładać do przyczepy a ciężkie do samochodu. Z tym że ja jeżdżę VW T4 i mam dużą powierzchnię.
W rowerach to nie mam zdania gdyż ich nie wożę a szkoda, chyba zacznę.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: konrad » piątek, 16 gru 2011, 13:38

bogus bednarski pisze:Witam.

Każdy pojazd a w tym i nasze przyczepy mają dozwoloną ładowność i o tym musimy pamiętać.
Coraz częściej nasze zestawy są na oku kontrolujących i tu trzeba się do zasady pakowania stosować.
Dopuszczalna ładowność jest zbyt mała, zbędne przedmioty zostawiamy w domu, zabieramy tylko podstawowe.
A tak po cichu to ja też wożę ciężkie klamoty w przyczepie. Albo staram się objętościowe wkładać do przyczepy a ciężkie do samochodu. Z tym że ja jeżdżę VW T4 i mam dużą powierzchnię.
W rowerach to nie mam zdania gdyż ich nie wożę a szkoda, chyba zacznę.


Boguś Ty to nie masz problemu z pakowaniem ;) taki holownik to skarb przy wojażach wakacyjnych

a co do tematu, ciężkie rzeczy do auta, lekkie do budki
na dłuższe trasy gdzie prowiantu bierze się sporo, upycham trochę rzeczy pod siedzeniami,
a jak żona jeździła z tyłu z dzieciakami to przedni fotel też nie jechał pusty ;)

trzeba pamiętać o tym co pisał Boguś, DMC jest łatwo przekroczyć, a to żartów nie ma
i spotkanie z policją czy ITD to pikuś, gorzej może być gdy strzeli opona bo przeciążyliśmy budkę :(
moja budka ma tylko 180kg ładowności, a tu sam przedsionek 50kg, butla, woda ... i już zostaje niecałe 100kg
oponki dałem mocniejsze :wink:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Re: Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: krisio » piątek, 16 gru 2011, 14:04

Dzięki za informacje:)

Generalnie pytam jak to zrobić żeby się dobrze prowadziło taki zestaw.( ruszanie pod górkę...itp;) )
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: chris_666 » sobota, 17 gru 2011, 23:23

krisio pisze:jak pakować bagażami zestaw samochód+ cepka?



sie ma

ja zawsze pakuję się tak :

do przyczepki wszystko co jest normalnie w szafkach - ubrania, buty + to co zwykle mam w schowkach - przyczepka musi być w każdym momencie zdatna do zamieszkania

do kufra przyczepki - gaz, kuchenka, wiaderka i miski, lampa naftowa , klucz do podpór i przedłużacz

do bagażnika - wszystko co związane jest z kuchnią - naczynia i zapasy, lodówka i różna podręczne szpargały

do boxu na dach - sprzęt biwakowy - krzesełka,fotelik,stoły namioty, materace itp

i w takiej konfiguracji jeżdżę cały urlop - przyczepka nie może być zagracona bo nocleg co 2-3 dni w innym miejscu ewentualnie na stacji, kuchnia w bagażniku jest dostępna na każde zawołanie, rupieciarnia na dachu też nikomu nie przeszkadza

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ładowanie bagaży bagaznik czy przyczepa?

Postautor: gimof » niedziela, 18 gru 2011, 14:35

Miałem astre combi i zawsze jak Bóg przykazał wszystko starałem się pakować na oś przyczepy, a autem jeździć prawie na pusto - i to się sprawdzało w 100%, zero bujania itp spraw.
Raz na szybko przepakowywałem moich kompanów podróży z tylnej kanapy z ich auta do swojego. Auto wlokło bagażnik po ziemi i to był olbrzymi błąd. Na nie równościach poprzecznych jak i wzdłużnych tył bujał jak oszalały, nie szło przekroczyć 80km/h, podmuchy wiatru sprawiały trudności z utrzymaniem zestawu na wprost.

Teraz będę jeździł rwd i planuje włożyć ze 100kg do bagażnika aby fajnie dociążyć oś, a reszte do cepki. Na przyszły rok w tym okresie ze zdobytym doświadczeniem chętnie się wypowiem :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości