Wymiana obicia

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
gogo444
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 14 mar 2008, 17:57

Wymiana obicia

Postautor: gogo444 » sobota, 5 kwie 2008, 18:58

Witam
Przymierzam się do remontu swojej niewiadówki 126 N z 1979r., nie mam zamiaru remontować jej generalnie (choć bym bardzo chciał), ale boje się ze nie podołam z czasem bo przyczepka ma już być gotowa na czerwiec do mieszkania. Zamierzam więc wymienić tapicerkę i ewentualnie drobne naprawy i innowacje.
Proszę o pomoc w kwestii tapicerki: nie wiem jakim klejem ją przyklejać (kiedyś podklejałem ją butaprenem), ile potrzeba tapicerki, może ktoś ma wymiary wyciętej już tapicerki, i jakie można udogodnienie wprowadzić przy okazji.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana obicia

Postautor: kotek » sobota, 5 kwie 2008, 19:49

Generalnie wykładzinę ścian i sufitu klei się na butapren. Materiału potrzeba około 30 metrów kwadratowych. Gotowe wykładziny można kupić w serwisach lub w Niewiadowie. Mnie wymianę tapicerki zrobił emeryt z Niewiadowa. 3 dni i dobra cena, przyczepa gotowa do jazdy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Sowa_77
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 12 sty 2007, 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Rynarzewo

Re: Wymiana obicia

Postautor: Sowa_77 » sobota, 5 kwie 2008, 20:17

Witam serdecznie,zerknij tutaj:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1123

Dalej jest też o tapicerce.
http://www.forum.karawaning.pl/viewtopi ... &start=120

Generalnie wykładzina jaką zastosowałem(nie tylko ja)(wykładzina z OBI 4,9 za metr kwadratowy jest bardzo tania-koszt około 150-200zł. max. razem z klejem jeżeli robi się to samemu.Trochę żałuję,że nie mierzyłem poszczególnych elementów przed przyklejeniem.Byłby wtedy gotowy wzorzec dla innych.Odmierzałem od starych ściągniętych elementów.Wiem też,że niektórym strasznie ta stara tapicerka podczas zrywania się kleiła,u mnie tego nie było,także każdy element mogłem odwzorować od starej.Gdybyś miał pytania to śmiało.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 kwie 2008, 20:23 przez Sowa_77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Wymiana obicia

Postautor: jedrek101 » sobota, 5 kwie 2008, 20:23

ja też chciałem zrobić delikatny remont ,a wyszła kapitalka - więc powodzenia :lol:

gogo444
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 14 mar 2008, 17:57

Re: Wymiana obicia

Postautor: gogo444 » niedziela, 6 kwie 2008, 09:07

Jeszcze jedno - Czy kleiliście nowe obicie bezpośrednio na ściany czy też stosowaliście gąbkę i dopiero obicie?
No i oczywiście jaki klej stosowaliście? , bo jak na razie to znam tylko butapren.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana obicia

Postautor: kotek » niedziela, 6 kwie 2008, 19:17

Oryginalna tkanina obiciowa, to dzianina na gąbce. Dlatego klei się ją bezpośrednio do podłoża czyli skorupy. O innych klejach nie słyszałem, natomiast w fabryce i serwisach stosują butapren.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Wymiana obicia

Postautor: jacek45 » niedziela, 6 kwie 2008, 21:27

Podobno jest też dobry klej stosowany do pianki o nazwie TAPICER,ale ja go nie
stosowałem ,a do klejenia wykładziny stosowałem butapren.Jacek 45

gogo444
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 14 mar 2008, 17:57

Re: Wymiana obicia

Postautor: gogo444 » niedziela, 6 kwie 2008, 23:31

dzięki za odpowiedzi ale drążmy temat dalej, skąd można wziąć oryginalne obicia i ile kosztują?

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wymiana obicia

Postautor: marek » poniedziałek, 7 kwie 2008, 08:32

Oryginalne obicie 750 zl np http://www.tam.com.pl

gogo444
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 14 mar 2008, 17:57

Re: Wymiana obicia

Postautor: gogo444 » poniedziałek, 7 kwie 2008, 08:48

OOO tyle to za obicie nie zapłacę, zdecyduje się na wykładzinę z obi za 10zł za m, ale teraz co zastosować pod wykładzinę: gąbkę, styropian czy kleić wykładzinę bezpośrednio na skorupę bez niczego? a może panele?

Awatar użytkownika
Leszek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Strażów (koło Rzeszowa)

Re: Wymiana obicia

Postautor: Leszek » poniedziałek, 7 kwie 2008, 22:51

Potwierdzam to co napisał jacek45 .Tapicer jest dobrym klejem do pianki i tkaniny ,sam używam go na co dzień . Przy produkcji mebli zdaje egzamin ale nie wiem jak zachowa się z upływem czasu w tak ekstremalnych warunkach jakie panują w przyczepie.Przecież w tej warstwie przyczepy latem jest upał a zimą mróz. Przede wszystkim jest kilkakrotnie mniej szkodliwy od butaprenu. Klejąc kilka godz przyczepę butaprenem można się nieźle załatwić(czytaj naćpać :D ) .A co do izolacji termicznej to wiadomo im grubsza tym lepsza .Powinna być także lekka .Myślał bym tutaj o piance tapicerskiej jakieś 2cm grubości . Lepiej czasem dołożyć kilka zł a nieć ten komfort że gdy słońce mocniej przygrzeje to w przyczepie jest jeszcze chłodzik bo izolacja działa lub w zimne poranki nie budzimy się w poszukiwaniu dodatkowego przykrycia.
Leszek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Wymiana obicia

Postautor: serek » poniedziałek, 7 kwie 2008, 22:53

świete słowa kolega Leszek prawi
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wymiana obicia

Postautor: marek » wtorek, 8 kwie 2008, 07:31

Co do ocieplenia to sam kombinuje na pewno na -5 stopnia to jest niezbędne.Ja myślę o zrobieniu stelażu i gąbka + panel plastikowy na to.Poczekamy zobaczymy.

gogo444
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 14 mar 2008, 17:57

Re: Wymiana obicia

Postautor: gogo444 » wtorek, 8 kwie 2008, 08:25

A może jest ktoś kto oklejał przyczepę gąbką i wykładziną, podzieliłby sie wiedzą w tym temacie tzn czy taki zestaw się sprawdził i czy się trzyma po sezonie. Ja w swojej przyczepie spędzam ponad 2 m-ce w roku wiec przynajmniej w kwestii obicia chciałbym zastosować najlepsze rozwiązanie. Wciąż nie wiem do końca co wybrać wykładzinę czy panele, ale pójdę chyba na ,,łatwiznę" i dam wykładzinę bo wydaje mi się że panele to trudna i długa praca.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wymiana obicia

Postautor: marek » wtorek, 8 kwie 2008, 11:53

Wiesz ja łączyłem panel z wykładziną ponieważ to było dla mnie łatwiejsze koniec wykładziny wchodzi pod panel i jest ok,natomiast wykładzinę dałem woku okna.A co do ociepleń Rysiu dał ten styropian ze srebrem który dajemy za kaloryfery,a Bartek w swojej 127 dawał taka specjalną gąbkę która z jednej strony miała klej (taka jak w tych wieszakach plastikowych samoprzylepnych ).Według mnie najwięcej ciepła ucieka przez dach i tu bym na pewno ocieplenie :idea:


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości