A już było tak fajnie i...

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
olan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 112
Rejestracja: wtorek, 10 kwie 2012, 22:50
Lokalizacja: DKL

A już było tak fajnie i...

Postautor: olan » piątek, 25 maja 2012, 22:12

Z wielką radością oznajmiłem swojej rodzinie, że zakończyłem mały remont mojej "N" i że już jest gotowa do wakacji. Szafka kuchenna zrobiona całkowicie od nowa, wymieniona cała instalacji 230v, dołożone dodatkowe oświetlenie wewnętrzne, wymienione rączki manewrowe na nowe białe, nowe łożyska w kołach,naprawiony zamek przedsionka, sprawdzony zaczep i hamulec najazdowy :D :D :D .Z dobrze spełnionym" obowiązkiem" zamknąłem ciepkę i poszedłem spać. Jakie było moje zdziwienie i niedowierzanie gdy wczoraj zobaczyłem całkowicie wycięty kabel zasilający przyczepkę razem z wtyczką:o :shock: :shock: :shock: .Jak oszołomiony zacząłem szukać go pod przyczepką. A tam tylko kikut z kabla został.Szlak mnie trafił, tyle roboty włożone a tu taka menda przyjdzie i bez skrupułów zniszczy czyjąś robotę.Jestem upartym facetem, ale było żal rodzinki, gdy spytali czy już po wakacjach? Wiadome, że to naprawię,ale czy tak musi być ........
Espace 2,2 b+ lpg oraz n126n

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: zenuak » piątek, 25 maja 2012, 22:47

wspólczuję. niestety w tym kraju amatorów cudzej wlasnosci nie brakuje, do tego cena miedzi... przykre.
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: Tomek » sobota, 26 maja 2012, 09:14

a gdzie to trzymasz przyczepkę?
pod blokiem czy jak?
teraz swietosci nie ma , mnie weszli na ogródek i zabrali metale kolorowe, niewiele ale zawsze!
wszystko co ruchome to zabetonować a na koniec pod napięcie podłączyć tylko ze jak cos sie stanie osobie przejmującej twoją własność to winny zawsze włąsciciel:-(
polecam moze mało praktyczne ale zamiast kabla wykonac wtyczke na czepce a przedłużaczem podłączać do auta a tak zdemontowane bedzie, ale pewnie za chwile cos innego zniknie.
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

Awatar użytkownika
Kopi
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 08:56

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: Kopi » sobota, 26 maja 2012, 15:05

Nie trzymaj pod blokiem, szkoda pracy i nerwów. Będą ci ją demolować systematycznie...
Polska to dziki kraj...
Citroen Xsara Picasso + N-126N

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: stico80 » sobota, 26 maja 2012, 15:48

No niestety smutne ale prawdziwe tak już jest, pozostaje współczuć. To tak jak powiedziała kilkanaście lat temu ś.p. Feldmanowa w filmie "To ja złodziej" Panie Boże i żeby mój Piotruś nie zszedł tylko na złą drogę bo w tym kraju to już tylko same k.rwy i złodzieje.
A swoją drogą to może by zrobić jakąś listę osób chętnych (którzy mają warunki i chęci oczywiście w postaci jakiegoś miejsca ) a żeby pomóc kolegą/koleżanką mieszkającym w miastach i nie mających gdzie trzymać przyczepek w ich przechowywaniu. U mnie miejsca do woli więc jakby ktoś z Lublina miał problem to zapraszam 22km od centrum w stronę na Przemyśl.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
olan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 112
Rejestracja: wtorek, 10 kwie 2012, 22:50
Lokalizacja: DKL

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: olan » sobota, 26 maja 2012, 22:36

Kabel już założony nowy.Wymieniłem go w całości bez sztukowania.Oczywiście tym razem wciągnięty cały do środka, jedynie wtyczka wystaje pod przyczepą, ale jej zupełnie nie widać.Od 11 lat trzymam przyczepy pod blokiem i nigdy nie było jakiś przykrych incydentów .Nawiasem mówiąc pod blokiem stoją 3 niewiadówki.Mam nadzieje, że więcej niespodzianek nie będzie.
Espace 2,2 b+ lpg oraz n126n

steciek
Posty: 204
Rejestracja: czwartek, 15 mar 2012, 13:21
Lokalizacja: sokołów podlaski

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: steciek » niedziela, 27 maja 2012, 12:25

sticooo rewelka pomysł z tym zagarażowaniem przyczepy po znajomych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
trzeba zundapa poprosic niech stworzy dodatkową kartę o odpowiedniej nazwie:)

Bartosz93
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 wrz 2011, 14:46
Lokalizacja: Grzmiąca Zachodniopomorskie

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: Bartosz93 » poniedziałek, 28 maja 2012, 22:24

W polsce niestety nie można nic zostawić bez kontroli bo ukradną jak nie ukradną to zdemolują przykro patrzeć jak praca innych idzie na marne siąść i płakać nic innego nam nie pozostaje niestety muszę stwierdzić ,że większość społeczeństwa w naszym kraju jest 100 lat za murzynami nikomu nie ubliżając. W innych krajach nikt nie przypina rowerów wózków dzieciecych itd. każdy wie ,ze co cudze trzeba szanować pozostaje mieć nadzieje w młodszym pokoleniu :( wyrazu współczucia olan :(

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: andriu » piątek, 1 cze 2012, 18:23

Bartosz93 pisze:W polsce niestety nie można nic zostawić bez kontroli bo ukradną jak nie ukradną to zdemolują przykro patrzeć jak praca innych idzie na marne siąść i płakać nic innego nam nie pozostaje niestety muszę stwierdzić ,że większość społeczeństwa w naszym kraju jest 100 lat za murzynami nikomu nie ubliżając. W innych krajach nikt nie przypina rowerów wózków dzieciecych itd. każdy wie ,ze co cudze trzeba szanować pozostaje mieć nadzieje w młodszym pokoleniu :( wyrazu współczucia olan :(

Odkąd weszlismy do UE i coraz wiecej polakow pojawia sie w innych krajach, juz tak fajnie tam nie jest :(, niestety jestesmy zlodziejskim narodem, przykre :(
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Bartosz93
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 wrz 2011, 14:46
Lokalizacja: Grzmiąca Zachodniopomorskie

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: Bartosz93 » niedziela, 3 cze 2012, 14:53

No niestety musze przyznać ci racje większość przedmiotów np. rowery na portalach aukcyjnych właśnie pochodzą z zagranicy oczywiście kradzione WSTYD na cały świat :oops:

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: A już było tak fajnie i...

Postautor: BIGL » niedziela, 3 cze 2012, 20:01

Nie popadajmy w paranoję. Starajmy się wychowywać swoje dzieci w poszanowaniu dla cudzej własności jak i osób starszych - może następne pokolenia będą miały lepiej :wink:
Dla rozlużnienia i jako promyk nadziei :wink: http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHk ... re=related
Obrazek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości