bagażnik na kajak na dach przyczepy

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
thin
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 11:49

bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: thin » niedziela, 25 lis 2012, 12:26

Czy macie jakiś patent na bagażnik na kajak na dach przyczepy. Na Chorwacji idealnie jako środek transportu do sklepu i na dziewicze plaże sprawdza mi się kajak. Widziałem uchwyt na kajak jaki można montować na relingi samochodu. Jednak w tym roku widziałem Niemców którzy przyjechali na Makarską z kajakiem wciąganym linką na dach przyczepy. Może macie lub widzieliście gdzieś taki patent?

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: Andrzej132 » niedziela, 25 lis 2012, 19:45

Widziałem taki "patent" do wciągania drabiny na dach wysokiego busa. Do kajaka chyba też by podeszło, ale cena 3000 zł.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: chris_666 » niedziela, 25 lis 2012, 20:02

pomysł fajny tylko

primo - przyczepka za krótka a kajak za długi
drugie primo - dach okrągły w niewiadkach a w sandwiczach zazwyczaj jest prawie płaski
trzecie primo - fabryczne machanizmy są dostępne bez problemu ale nie zdziw się jak zobaczysz cenę


ostatnie - nie ten dział :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lis 2012, 00:42 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: Paczek » niedziela, 25 lis 2012, 20:30

chris_666 pisze:...
ostatnie - nie ten dział :lol:


Pierwszy raz przyznam Ci rację .

Ehhhhh

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 26 lis 2012, 00:41

Paczek pisze:Pierwszy raz przyznam Ci rację .Ehhhhh


pierwszy raz najciężej :oops: , dalej pójdzie łatwo :lol:

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: zoja » poniedziałek, 26 lis 2012, 15:22

Zdecydowanie odradzam dodatkowe obciążanie dachu

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: KONZIO » poniedziałek, 26 lis 2012, 15:33

Ja to bym jeszcze dodał, że jest to jeszcze kolejne podwyższenie przyczepy, co przy wyprawach po głównych drogach nie ma w większości pewnie większego znaczenia, ale także do czasu...
W te wakacje, jadąc nad morze na swojej drodze spotkałem niestety b.poważny wypadek, droga była kompletnie zablokowana i objazd wyznaczony był przez dukty leśne - leśnymi ścieżkami, pomijając fakt jak wyglądała przyczepa i samochód po tym Camel Trophy (było tuż po ulewie) to gdybym miał jeszcze coś na dachu to nie wiem, czy odważył bym się tam pojechać, bo bez niczego na dachu i zamierałem słysząc gałęzie szorujące o okno dachowe i kominek...
A jeśli, ktoś planuje wyjazdy objazdowe w nieznane- sporo jest jeszcze miejsc nawet w Polsce, gdzie są niskie wiadukty, czy inne przeszkody nisko nad jezdnią. Sama przyczepa tak jak np.moja koniec kominka od pieca ma na wysokości 2,25m, czyli dach gdzieś na 2m + kajak (nie jestem kajakarzem, ale wydaje mi się, że pewnie ze 40-50cm) 2,5-2,6m mur beton - wtedy na parkingi podziemne pod galeriami się nie pchaj :lol: Nawet na niektórych jakichś małych stacjach benzynowych można jarzeniówki pewnie postrącać.
Ja wożę ze sobą ponton, pompkę mam na 12V, podpinam ją do prostownika i za 10-15 minut można zakładać kapoki i wodować "okręt".
ad

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 26 lis 2012, 17:24

Generalnie może odbiegamy od tematu tymi "pontonami" ale być może takie http://allegro.pl/kajak-pneumatyczny-sevylor-colorado-2-osobowy-new-i2797925234.html rozwiązanie było by rzeczywiście kompromisem w tej sytuacji.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: NIL2 » wtorek, 27 lis 2012, 16:19

Jakoś nie widzę kajaka na dachu niewiadki - i straszno i śmieszno :lol: ; a czemu nie chcesz załadować na dach auta ? byłoby bezpiecznie i fajnie .

bakon
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 sty 2014, 16:41

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: bakon » wtorek, 7 sty 2014, 16:45

Mam pytanie z nieco innej beczki - jaki producent bagażników na auto? Tak żeby się finansowo nie zniszczyć, a jakość była zadowalająca?
Thule? Chcę kupić już teraz, bo później zawsze kiedy nadchodzi sezon spływów, to mamy problemy z finansami. Doradzicie?

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: Paczek » wtorek, 7 sty 2014, 20:01

THULE

może nie najtaniej , ale ZERO problemów z miśkami i w ogóle spokój ducha

sam poczytaj :

viewtopic.php?f=8&t=3382&start=15

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 7 sty 2014, 22:47

Rzuć okiem na przyczepę "Pasjonata" na forum karavaning.pl i jego patent ładowania łodzi do przyczepy ....

bakon
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 sty 2014, 16:41

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: bakon » środa, 8 sty 2014, 16:46

Super, dzięki. Ale Thule również ma rozpiętość cenową taką, że szok. Jest przykład za 400 zeta - http://www.bagaznikisklep.pl/213-bagazn ... a-874.html Co ma tutaj największe znaczenie? Długość taśm? Nie widzę żadnych konkretnych informacji dotyczących użytych materiałów, a chyba głównie to powinno mieć znaczenie, zgadza się? Jaka jest gwarancje na takie bagażniki?

kuszka
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 19:33

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: kuszka » czwartek, 9 sty 2014, 19:34

Głównie długość taśm. Wszystkie bagażniki Thule będą w zasadzie podobne - te same materiały, ta sama jakość.
Ale w jednym wypadku taśmy to 250 cm, a w drugim 400 cm. Istnieją też uchwyty przystosowane do przewozu np. dwoch kajaków.
Ten który pokazujesz jest odpowiedni do jednego.

bakon
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 sty 2014, 16:41

Re: bagażnik na kajak na dach przyczepy

Postautor: bakon » piątek, 10 sty 2014, 16:46

Ok. Ogarniam. Jeszcze coś? U nas wystarczy 250 cm, większych mieć nie musimy.
Jeśli macie coś sensowego jeszcze do dodania, jakieś sugestie to piszcie - w przeciwnym wypadku zamówimy ten uchwyt na weekendzie.
Do sezonu jeszcze daleko, ale chcę mieć to już z głowy.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości