Remoncik mojej n126n - pytania, prośby, relacje...

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Remoncik mojej n126n - pytania, prośby, relacje...

Postautor: Karolus » czwartek, 3 sty 2013, 18:08

Witam.
Jak w temacie, wiem wiem - z czystego lenistwa nie chce mi się mierzyć bo zimno :P

Będę zamawiał na sofy w domu to i do przycepki se dokupie :)

Alcantara na to wychodzi że będzie...

Więc może ma ktoś wymiary poduszeczek itp?
Ostatnio zmieniony sobota, 12 sty 2013, 17:48 przez Karolus, łącznie zmieniany 2 razy.

Konto usuniete

Re: Powierzchnia materiału do obicia tapicerek n126n

Postautor: Konto usuniete » czwartek, 3 sty 2013, 18:42

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 27 lut 2013, 23:10 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Powierzchnia materiału do obicia tapicerek n126n

Postautor: Karolus » czwartek, 3 sty 2013, 20:12

Tak, z 1000 razy tylko jakoś nie znalazłem...
n126n różni się od n126e, także wielkością materacy...

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Powierzchnia materiału do obicia tapicerek n126n

Postautor: zoja » piątek, 4 sty 2013, 17:11

Wymiary materacy:
1320x610 - 2 sztuki
1320x360 - 2 sztuki
640x610 - 1 sztuka
640x360 - 1 sztuka
670x610 - 1 sztuka
670x360 - sztuka
grubość 120mm
To wymiary aktualne, nie wiem czy ty masz takie, bo się zmieniały. Chyba pierwotnie miały jednakową szerokość

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Powierzchnia materiału do obicia tapicerek n126n

Postautor: Karolus » piątek, 4 sty 2013, 22:54

>Zoja< brachu jak tylko będę miał okazję to >browar< :)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: Karolus » poniedziałek, 7 sty 2013, 23:58

Zmieniłem trochę temat ponieważ nie będę zakładał nowych wątków a jeżeli chodzi o porady i problemy będę pisał w tym...

A więc...

Z racji tego że budka jest goła i cały środek jest "out" myślę intensywnie nad zrobieniem kabiny prysznicowej z przenośnym wc...

Tak, tak - mnóstwo tego na forum... Nie do końca....

Ścianki to mam parę pomysłów chociażby poliwęglan albo biały albo dymiony - bardzo lekki i wytrzymały, ale nie daje mi spokoju brodzik...

Mam też parę pomysłów chociażby "hardkorowy" z kuwety na zaprawę :D:D:D

Ale na poważnie "Panele boczne PCV do wanny" - ciekawy produkt, lekki, ale kurde z wytłoczeniami :/

Myślałem też o kabinie takiej zasuwanej z plastiku czy itp - nawet by przyciąć można do wielkości jakąś się chce...

A po bandzie to i zasłonki prysznicowe będą :)

No i Panowie i Panie - kurde, przecież zwykłego brodzika nie dam?
Z czego by co to podeszło? Pomysły?

Bo wsadzić wiem gdzie najlepiej - obok kuchenki pod okno, wszystko od podstaw robię to i wstawię, ale za szlaka nie wiem z czego....

No i składam sobie materiały i składam, jak również i pomysły w tej mojej główce...

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: vvarrior » wtorek, 8 sty 2013, 03:22

No to może sugestia ;) "Makgajweryzmu" z naszej budki.
Co prawda to kuchnia ale zlew działa:)
Obrazek
My zrobiliśmy też małą sale tronową i postanowiliśmy że jeśli prysznic okaże się konieczny (czytaj: za daleko będzie do ogólnego lub jego będzie brak) to załatwimy to oklejając ściany wucecika linoleum lub sidingiem i w podłodze zrobimy odpływ wannowy a w to będzie się wstawiać miskę z dopasowanym odpływem. Czyli w trybie normalnym płaska podłoga z odpływem i korkiem a w razie potrzeby micha z dopasowanym do odpływu wypustem. Ale jak wspomniałem to tylko takie rozważania.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: Karolus » wtorek, 8 sty 2013, 08:53

No wiesz, nie chciałbym wstawiać miski tylko mieć na stałe... Poza tym wole kwadrat aby postawić kibelek i mieć proste wyjście na zabudowę i zasłonę w/w pomieszczenia...

Ale przyszedł mi jeden pomysł, w sklepie AGD muszę popatrzeć na kwadratowe.... MIEDNICE, ułatwiłoby to sprawę boki to już pikuś, z byle czego jak pisałem...

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: zoja » wtorek, 8 sty 2013, 10:10

Faktycznie w małych łazienkach najprostszy prysznic to fajka(kran) wyciągana ze zlewu i szczelna cała kabina. Taką fajkę można wyciągnąć również przez okno i zmyć piasek po plażowaniu

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: Karolus » wtorek, 8 sty 2013, 10:16

>Zoja< kolejny pomysł mi podsunąłeś... Umywalka z baterią kuchenną z wyciąganym "prysznicem" hehehe, może by się i udało do mojej łazienki? I umywalka i kibel i prysznic.... Hmm....

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: zoja » wtorek, 8 sty 2013, 10:23

Są też takie baterie turystyczne, nie wiem co będzie tańsze i łatwiej dostępne. Turystyczne będą miały elektrozawór!
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 sty 2013, 14:46 przez zoja, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian186
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2011, 12:37

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: krystian186 » wtorek, 8 sty 2013, 10:45

Po co wyważać otwarte drzwi......
A to czytałeś : :shock:
http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... an186.html
I po co człowiek pisze relacje :(

Ja na ścianę dałem pleksi....jak Cię stać to dawaj poliwęglan :idea:
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: Karolus » wtorek, 8 sty 2013, 11:01

krystian186 pisze:Po co wyważać otwarte drzwi......
A to czytałeś : :shock:
http://www.fanklub-niewiadowek.com/niew ... an186.html
I po co człowiek pisze relacje :(

Ja na ściany dałem pleksi....jak Cię stać to dawaj poliwęglan :idea:



Krystianku, ja po pierwsze sprawdziłem wszystkich relacje z prac... A jeżeli o Twoją chodzi to mam jako wzór nr 1 :D

Tylko ten brodzik klejony itp... Chciałbym także wstawić tą samą szafkę z kuchenką i nie robić nowych stelaży...

A co do forum to czytam, patrzę i kukam tu i ówdzie cały czas...:P

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n

Postautor: Karolus » środa, 9 sty 2013, 10:56

Witam.
Po długich i ciężkich zastanowieniach, wertowania forów "te i we wte" decyzja została podjęta - brak jakiejkolwiek rzeźby w przyczepie!
Rzeźba w postaci przeróbek itp nie zostanie zrobiona - jestem człowiekiem raczej dążącym do oryginału (odrestaurowanie i renowacja mojego mercedesa W123 i wszystko oryginał) niż cięcie, gięcie i przeróbki typu "bo chce mieć".
Doszedłem do wniosku, że przeróbki może i poprawią w pewnym stopniu komfort, ale rzeźba pozostanie rzeźbą i żeby człowiek nie wiem jak się starał i jak drogie rzeczy kupował to i tak to będzie tylko przeróbka mająca raczej więcej wad niż sam komfort i zadowolenie - patrząc okiem oryginalności. Wiem, że gryzłoby mnie na pewno że okno za duże tam gdzie prysznic, szafki itp... Nie mówiąc o przeróbkach, doróbkach itp żeby choć ciepła woda była...
Jest jak jest, jest to N126n i niech nią pozostanie, zabraknie kiedyś toalety (kupię przenośną i będzie) i prysznica - zmienimy przyczepę na inną... :)
Jak na razie czeka mnie wiele pracy, pomysłów jest dużo typu oklejanie, panele PCV itp od podłogi po sufit, malowanie budki i szpachlowanie ubytków - więc pracy jest full, czas ten więc na to wykorzystać niż siedzieć i myśleć "jak ten prysznic i kabinę zrobić" :D

A przeróbki np elektryczności są wskazane na pewno - nie dość że poprawiają komfort to ich nie widać i nie niszczą tej oryginalności...

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remoncik mojej n126n - pytania, prośby, relacje...

Postautor: Karolus » sobota, 12 sty 2013, 18:25

Witam Was wszystkich.
Dzisiaj miałem możliwości aby porobić parę zdjęć więc zdam relacje co i jak i od razu zapytam o kilka rzeczy, które mnie nurtują jak również potzrebuję rad od Was bardziej doświadczonych Kolegów lub Koleżanek :)
1. Zdjęcia budki ze środka i jej stan
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać stan nie najgorszy, jedno z okien ratowane skręcaniem listwy okiennej do listwy drewnianej śrubami z nakrętkami - widać chyba nie za bardzo pomogło bo listwy będą jak dla mnie wymieniane z jednego i drugiego okna wraz z ramą okienną i listwą pod rączki manewrowe

2. Stan z zewnątrz - także nie najgorszy. Do zrobienia nad oknem stałym pajączek dość taki duży, który w ogóle osłabił całą płaszczyznę - muszę trochę wzmocnić matami od środka i z zewnątrz ładnie przygotować pod malowanie oraz parę drobnych pajączków i ubytków w żelkocie ale to już nie tak duży problem jak nad oknem... Cieknące uszczelki okien stałych - rady i błędy? (tylko wymiana uszczelek na nowe czy użyć starych? Jak wyjąć okna? Zakładanie uszczelek nowych?)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


3. Uszczelki listw okien widać próbowano uszczelniać, lecz wszystko do odnowy i do gruntownego odrestaurowania i uszczelnienia - wkręty całkowicie zardzewiałe i nieszczelne listwy, tak samo listwy przez całą budkę aluminiowe, będą ściągane i od nowa uszczelniane i przykręcane
Obrazek
Obrazek

4. Okno niestety nadaje się do wymiany - jak tanio kupię to zmienię :P
Obrazek

5. Działający hamulec najazdowy
Obrazek

6. Takie ustrojstwo dostałem z przyczepą - nada się do ładowania aku w przyczepie podczas podpięcia do 220v sieci jak i podłączenia oświetlenia LED i pompki wody ?
Obrazek
Obrazek

7. Płyta podłogi sklejka oryginalna i płyta pilśniowa grubości sklejki oryginalnej - może być na podłogę po uprzednim jej zabezpieczeniu przed wilgocią?
Jest cholernie twarda, używana na zakładki pod wody 20l... Poza tym jedna ma 5m2...
Obrazek
Obrazek

8. Moja lodóweczka działająca na 220v i na 12v
Obrazek
Obrazek

W RAZIE POTRZEBY LUB OSOBISTEJ CHĘCI ZAMIANY LODÓWKI Z GAZEM NA MOJĄ 220v/12V TO PROSZĘ O KONTAKT NA PEWNO SIĘ DOGADAMY JEŻELI KTOŚ NP MA Z GAZEM A GAZU W OGÓLE NIE UŻYWA TYLKO 220V/12V

9. Mam taką oto owiewkę na holownika - też będzie pomalowana...
Obrazek


No i to chyba tyle, proszę o rady, ciekawostki dotyczące naprawy jak i odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania - pomogą mi uniknąć błędów, które może i Wy popełniliście...
Jak również na ocenę całości itp...

Pozdrawiam


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości