Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: KONZIO » piątek, 5 lip 2013, 18:31

UWAGA!!! Załączone zdjęcia są tylko zdjęciami poglądowymi, osobniki na nich przedstawione nie stanowią dobrodziejstwa mojego inwentarza. :lol:
A no właśnie, wytłumaczcie mi proszę bo zrozumieć nie mogę...
Pies - mam od lat, to wiem - ma cztery łapy, jest duży, albo mały, potrafi szczekać, czasem ugryźć, sika na drzewa, na koło od samochodu, pije wodę (czasem nawet 2-3 miski dziennie) - no ogólnie choć to najlepszy przyjaciel człowieka, zawsze na czas wakacji mój pozostaje pod czułą opieką - dziadków.
Obrazek
Świnka morska - jest wielkości połowy łba psa, mój 5 letni syn ma ją od tygodnia, kupiona z premedytacją właśnie z myślą o wakacjach.
Po wakacjach mój brzdąc ma wywędrować do własnego pokoju, a żeby nie było mu smutno dostał własnego zwierzaczka - mają przyzwyczaić się do siebie na wyjeździe i pod naszym baczniejszym, bo "wolniejszym" okiem, syn ma uczyć się obowiązkowości.
"Locha" je ziarno, kolbę, lub zieleninę z trawnika, siedzi w klatce, która ma być trzymana w przedsionku lub przyczepie, wodę pije i owszem - 250ml na 3 dni, sika w wióry (w klatce), nie szczeka, dla osób postronnych nijak nieuciążliwa itd... Obrazek
No i właśnie.................................
Opłata na niektórych polach za dziecko, 7zł dziennie,
- za psa - 5zł dziennie i za
- magiczne słowo, załatwiające wszystkie: świnki, chomiki, koty, psy, szynszyle, fretki, skunksy i co tylko kto chce uznać za "ZWIERZĘ DOMOWE" - 5zł,
ja się kur..a pytam, kiedy zaczną żądać wyników badań, że się tasiemca nie ma.
W końcu jak zwierzę domowe - to domowe!!!!
Czy to już naprawdę apogeum jest, czy to mój zryty beret nie dostrzega czegoś?!
ad

mariusz724

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: mariusz724 » piątek, 5 lip 2013, 19:50

Jak tak dalej będzie to psa nam przejżą czy ma pchły i ile.jak z 7szt to opłata razy 7 plus pies oczywiście .Chociaż zdażają się wyjątki kilka lat temu zabraliśmy ze sobą teściową żeby piwo miał kto otwierać i dzieci pilnować jak przyszło do płacenia pan stwierdził że tak się poświęciłem i jeszcze mam za to płacić i za teśćową nie policzył.nawet grosza....więc nie wszyscy liczą za zwierzątka domowe...ha.ha.ha...

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 5 lip 2013, 20:03

Ja mam dwie świnki morskie, samczyka i samiczkę którą dokupiłem mu do towarzystwa. Problem z potomstwem rozwiązany trwale po 2 miotach. Raz, jak samczyk był jeszcze sam zabraliśmy go na wczasy nad morze. Mieszkaliśmy na kwaterze więc nie było problemu, ale bardzo źle znosił podróź. Nie raz myślałem jakby to było gdyby je zabrać na wyjazd przyczepką i jakoś nie możemy się zdecydować. Szkoda by było gdyby miało im to zaszkodzić. To bardzo wrażliwe zwierzaczki tym bardziej jak od małego nie wychodziły na zewnątrz. Chodzi głównie o temperaturę, w nocy za zimno w dzień za gorąco. Ale jak już zdecydujecie się ją zabrać, to niech zawsze będzie w cieniu za dnia (przedsionek wydaje się w miarę ok), a w nocy przykryj klatkę jakimś kocem. Za przeciągami także świnki nie przepadają. Szkoda byłoby takiej ślicznotki :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: TomekN126N » piątek, 5 lip 2013, 21:49

U nas są dwie świnki. Córka ma amelkę, ktora okazała sie amelkiem, a syn ma Zibiego na cześć Bartmana w zeszłorocznych pucharach... czyli zanim zaczął gwiazdorzyć :wink:
Ale Ja nie o tym. Zwierzaki były z nami na majówce w Krasnem i w dzień kosiły trawę przykryte górną częścią klatki, a w nocy z racji,że było chłodno, mieszkały w klatce... w samochodzie, przykryte plandeką i było ok. Opłat nikt nie pobierał, ale myślę,że na innych kempingach poprostu sie nie przyznam,że mam swinki. Psa widać, trzeba go wyprowadzić, a takie małe coś, jak swinka, to przeciez nie robi hałasu i nie sika pod drzewem, więc nie sadzę,zeby podlegało opłacie. Ale doświadczenia na innych kempingach nie mam. Tylko po podrózy (460km w jedną stronę) trzeba było odkurzyc autko z trocin. Drogę zwierzaki przeżyły bezproblemowo.
Co do teściowych, to w sumie fajnie,ze mają kemping gratis, zostanie kasa na więcej piwa :lol: :lol:
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: KONZIO » piątek, 5 lip 2013, 22:30

Panowie pisze z telefonu, takze zwiezle, bo mi sie strasznie palce placza. To o tych oplatach, to FAKT - sprawdzony telefonicznie. Za zwierze domowe, obojetnie duze, czy male zycza sobie w niektorych miejscach oplaty. No mnie kurde zmrowilo jak mi siksa z jednego z pol mowi, bo zadzwonilem tak troche z zartem, ze to pewnie o psa, kota chodzi, a Ona, a co pana tak smieszy. Zwierze, to zwierze... Potem patrze w cennikach innych i tez na kilku magiczne sformulowanie - zwierze domowe. Ja wiem, ze mozna sie nieafiszowac, ale kurde ja zadaje sobie pytanie, czy do jasnej chol..y na kazdych wakacjach i za wszystko, czlowiekowi musza podszewke z kieszeni wyproc?!
- Przedsionek platny- a jak by go czlowiek nie postawil, to co przy drzwiach by mi jeszcze kogos ustawili?!
- samochod platny - nie nad morze przylece ciagnac przyczepe na barana!
- prad z licznika - tu sa rozne podejscia, ale pewnie wiekszosc uwaza, ze prad lepiej miec, niz go nie miec!
- platne prysznice - jak sie przez 3 tygodnie nie bede myl, to mi wlasciciele pola sami zaczna dawac zetony na myjke, bo Im wczasowicze z pola zaczna uciekac.
- a teraz POTWOR, bydle nieokielznane, biegajacy zabojca i zarazem krwiozerczy mutant - Swinia Morska...
ad

Awatar użytkownika
Prezes
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 435
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: Prezes » sobota, 6 lip 2013, 00:04

Ale Kondziu zajechałeś z tym tematem świń, a skoro morska to z nią w morskie klimaty trza zaginać a nie nad oziora czy rjeke bo inaczej marnieje w oczach, ja w dawnych czasach jako chłopczyk postanowiłem takowe zwierzę posiadać i cóż staruszkowie zakupili, zwierzakowi się żyło jak w maśle... marchewki, sałaty inna w d... je...na zieleninka pod ryjek podstawiana, trocinki świeże, aż przyszedł dzień ich wymiany bo cóż zebrana rada domowa stwierdziła, że cóś jebie od środka tzn z chałupy, po organach węchowych jakie nas natura wyposażyła doszliśmy do sedna sprawy czyli świni, świnia wylądowała w tymczasowym kartonie, a ja jako główny specjalista od oporządzania jej obejścia zrobiłem na tip top jej mieszkanko czyli akwariuma, niestety stał się ZONG świni brak, nieopatrznie tak wszyscy zajęli się obejściem cudu natury, że zapomnieli o jej samej i niestety psisko podwórkowe biegające w obejściu zapoznało się bliżej z naszą królową.
Ps.Taka historyja z życia wzięta...pozdrawiam wszystkich, którzy ją przeczytali
Morał...typu nie karm swini bo ci zeżrą golonkę...oczekuję pozdrawiam :D :D :D
Pozdrawiam
Enka 90
N 250 89
Baleron 2.0E 89
VW Golf Cabrio Mk1 1.8 92

Awatar użytkownika
gino
Posty: 91
Rejestracja: wtorek, 16 kwie 2013, 07:42
Lokalizacja: Warszawa Radość
Kontaktowanie:

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: gino » sobota, 6 lip 2013, 06:49

Panowie, ale czym się wzruszać..
jak mam zostać przestępcą, i świadomie nie informować ze mam ze sobą pchłę,czytaj ''zwierze domowe' to...taki kamping omijam szerokim łukiem...
to my sami ich przyzwyczajamy do tego, że płacimy za co sobie wymyślą..

tzn ja..staram się ich ''odzwyczajać'' , niech w końcu zauważą, że to my dajemy im na chleb..i to do nas należy wybór a nie do nich...

wydaje mi się..że w wielu miejscach ''paniusia z mięsnego'' rodem z PRLu..zakorzeniona jest do dzisiaj :)
tylko dzięki nam, ''mięsko'' może zacząć się psuć..i zaczną nas MIŁO zapraszać dając upusty, a a nie traktować jak intruzów, tolerowanych tylko dlatego..że za tą tolerancje płacimy olbrzymia kasę


ps. doskonałym pomysłem, który na moim forum się sprawdza
jest założenie działu na forum pt. ''Miejsca NIEPRZYJAZNE carawaningowi ''
gdzie wpisujemy właśnie takie różne ''objawy niezwykłej chytrości'' właścicieli kampingów...i..ludki zwyczajnie omijają te miejsca..
a do tego, często podsyłamy link z informacją do właściciela niepolecanego kampingu...często najpierw się oburzają, ale...po chwili zaczynają rozumieć..to co napisałem powyżej..TO MY IM DAJEMY NA CHLEB..i jak nam coś nie pasi..omjamy z daleka :)
''zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci...którzy nic nie maja do powiedzenia''
nasze życie
https://picasaweb.google.com/115238765261463997053" target="_blank

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: stico80 » sobota, 6 lip 2013, 08:30

Gino u nas jest "Drugi raz nie pojadę" i ten dział ma na myśli mniej więcej to samo. Mnie osobiście tak samo dobija opłata za dziecko bo na niektórych robi się już tak że : dziecko do lat 2 !! nie 3 a 2 !! gratis a od 2 lat 14 zł gdzie dorosły 15 zł. Słownie Jeden złocisz różnicy między dzieckiem a dorosłym ale to się tyczy tak samo np. kina, kiedyś pamiętam normalny 10 zł a ulgowy 5 zł a teraz normalny 15 zł a ulgowy 13 zł ??????!!!!!!!//????????

My w tym roku zaczynamy od "u Krystyny" Rowy płatne za osoby i prąd a w cenie samochód, przyczepa i przedsionek zobaczymy jak to będzie ale cena za naszą 4 mocno zachęcająca bo z prądem całe 40 zl/doba
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: b.b tulipan » sobota, 6 lip 2013, 08:36

Ludzie, za piątaka to ja wezmę ze sobą trzy krowy i konia [20,00] i mają wyżerkę na trawie na polu namiotowym :lol: Zwierzę domowe to zwierze. :lol: Ciekaw jestem jak wówczas by zareagowali właściciele kempingów?

Podpisuję się pod wypowiedzią gino.
Tylko raz zapłaciłem ok. 65,00 za pół nocki na parkingu obok kempingu w Wieliczce i więcej tego błędu nie powtórzę. :oops:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Ballah
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 10:12

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: Ballah » sobota, 6 lip 2013, 13:38

KONZIO pisze:... platne prysznice...
:shock: od ponad 30 lat pomieszkuję w wakacje na kempingach ale nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Świnka Morska na kempingu - i gdzie tu problem pytacie?!

Postautor: KONZIO » sobota, 6 lip 2013, 18:35

To nie wiem jakim cudem?! Bo ja piszac o platnych prysznicach Ameryki nie odkrylem. Niestety ta opcja z moich obserwacji wynika, jest coraz czestsza. Roznice sa tylko w cenie i ilosci minut, do moczenia klejnotow. Moze jezdzisz od 30 lat rokrocznie na te same kempingi.
ad


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości