Projekt inst. gaz. w N126N

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 16 lis 2015, 19:12

Jeśli szukasz zaworów szybko zamykających to można też podpytać u tego sprzedającego z Opalenicy.
Zawsze coś powinno się trafić.
http://allegro.pl/zawory-gazowe-przycze ... 45582.html
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: tantalos » wtorek, 19 sty 2016, 21:40

Piecyk zamontowany,instalacja gotowa i wszystko działa elegancko. Została jeszcze obudowa przednia bo piecyk kupiłem bez niej. Mam pytanie czy ktoś wie jak ją wykonać? W necie nie znalazłem nic na ten temat ,może ktoś z was powie jak to ogarnąć? Mam w planie kupić gotowy arkusz blachy z dziurkami o go na giętarce potraktować.Chyba innego wyjścia nie ma.

grzesiek0

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 19 sty 2016, 22:04

Ja na twoim miejscu bym zlecil giecie na gientarce cnc. Blacha 1.5mm maksymalnie A otwory wentylacyjne wycinał laserem lub na wykrawarce z pełnego arkusza. Później wszystko na proszek.
Jak zastosujesz blachę perforowaną to bedziesz mial otwory na calej obudowie. Moze nie wyglądać ciekawie. No i blacha pewnie też swoje bedzie kosztować.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: tantalos » wtorek, 19 sty 2016, 22:33

Wszystko ładnie pięknie ale ile to kosztuje? Będzie taniej niż obudowa oryginał za 600zł ? Mnie arkusz blachy wyniesie kilka dych,robota moja,malować nie trzeba bo ocynk. Dzięki za sugestie ale zrobię po mojemu :)

grzesiek0

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: grzesiek0 » wtorek, 19 sty 2016, 23:13

tir eoghain pisze:Wszystko ładnie pięknie ale ile to kosztuje? Będzie taniej niż obudowa oryginał za 600zł ? Mnie arkusz blachy wyniesie kilka dych,robota moja,malować nie trzeba bo ocynk. Dzięki za sugestie ale zrobię po mojemu :)


Myślę że 150 zł max z blachą może to kosztować.
Jak będziesz chciał kupić sam blachę to zapłacisz okolo 100zl.
Kika dych to kosztuje arkusz blachy 0.5 na obróbki blacharskie.

Ja ja już bym robił to tak żeby to wygladalo, a jak nie to szukał używanej obudowy.



Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: BobBudowniczy » środa, 20 sty 2016, 08:22

Szczerze to wątpię żeby się kolega zmieścił w 150 zł. Koszt blachy, cięcia gięcia malowania... Raczej zakładam koszt koło 250 zł.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

grzesiek0

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 08:38

BobBudowniczy pisze:Szczerze to wątpię żeby się kolega zmieścił w 150 zł. Koszt blachy, cięcia gięcia malowania... Raczej zakładam koszt koło 250 zł.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka


No najpierw trzeba szkic zrobić i dać do wycen.

Co do cen - to ktoś chętnie za 350 by zrobił. Wszystko zależy gdzie. Jak by robili ze swojej blachy myślę że cena realna. No może bez malowania. A ile za malowanie to Ty lepiej będziesz wiedział.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: BobBudowniczy » środa, 20 sty 2016, 09:04

Malowanie 70 netto, koszt blachy i usługa gięcia i cięcia podobnie. Także optymistycznie wyjdzie jakieś 200 netto czyli realnie do zapłacenia 250 zł. Niestety klienci indywidualni- są strzyżeni jak owce ponieważ ich zlecenia są jednorazowe, niepowtarzalne, wymagają więcej zabawy niż zlecenia całych serii/partii. Toteż przeciętny Kowalski zapłaci więcej niż firma która daje wiele zleceń i w większych ilościach.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

grzesiek0

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: grzesiek0 » środa, 20 sty 2016, 09:36

BobBudowniczy pisze: Niestety klienci indywidualni- są strzyżeni jak owce ponieważ ich zlecenia są jednorazowe, niepowtarzalne, wymagają więcej zabawy niż zlecenia całych serii/partii. Toteż przeciętny Kowalski zapłaci więcej niż firma która daje wiele zleceń i w większych ilościach.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka


Nie sposób się z tobą nie zgodzić.

Jeszcze trzeba wiedzieć gdzie "uderzyć" żeby było taniej.

Reasumując szkoda zachodu jak można kupić używkę za 99 zł do odświeżnia: obudowa

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Projekt inst. gaz. w N126N

Postautor: tantalos » środa, 20 sty 2016, 23:12

Reasumując szkoda zachodu jak można kupić używkę za 99 zł do odświeżnia

Jesteś WIELKI !! Szukałem i nie znalazłem a tu proszę ;jest obudowa! Oczywiście już ją kupiłem teoretycznie ,tylko że sprzedawca w opcji ma tylko odbiór osobisty,mam nadzieję że mi to wyśle bo będzie zonk. Czy jakiś fanklubowicz pochodzi z tamtych rejonów? Mam na myśli : Człuchów - pomorskie.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości