Niewiadów N-375

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Niewiadów N-375

Postautor: marek » piątek, 3 sty 2014, 21:09

Jak ktoś miał styczność lub ma wiedze proszę o porady na co spojrzeń przy zakupie (nieśmiało planuje zakup)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadów N-375

Postautor: chris_666 » sobota, 4 sty 2014, 01:25

marek pisze:Jak ktoś miał styczność lub ma wiedze proszę o porady na co spojrzeń przy zakupie ( nie śmiało planuje zakup)


styczność miałem jak szukałem czegoś dla siebie

ogólnie to lipa, wykonanie średnie, materiały również, wyposażenie nędza

do tego te co oglądałem swoim stanem zniechęcały do głębszego zainteresowania się zakupem

jak dla mnie szkoda czasu , albo laminatowy kurnik , albo coś zachodniego w idealnym stanie

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewiadów N-375

Postautor: robert » sobota, 4 sty 2014, 11:21

O ile pamiętam ktoś z forum kupił rozbitka n375 jako dawcę organów ;)
Zwracam uwagę, że to sandwitch. Czyli Niewiadówka ale z cała gamą wad zachodnich przyczep.
Ja będę się upierał przy pomyśle kupna N132 i demolki z remontem + doposażeniem w niezbędne wyposażenie.

Ew. druga opcja - tak jak pisał chris - kupno w miarę nowej zachodniej.
Tyle, że wtedy cena zaczyna się od 30 tys.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

mariusz724

Re: Niewiadów N-375

Postautor: mariusz724 » sobota, 4 sty 2014, 14:05

Pisz do Szuwarka kupił n 375 jako dawce dla 132 widziałem ,oglądałem jako dawca do n 132 Ok.ale dla siebie bym tego nie kupił.

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadów N-375

Postautor: trinio » sobota, 4 sty 2014, 22:23

Dobrze Gadają sam w temat zaglądłem jak nabywałem Francuzeczkę .... i żadna Niewiadówka N375 nie nadawała się do jazdy a kilka ich było ( nie chciałem odchodzić od marki ) a cenowo też troszkę brak okazji a w porównaniu cena - jakość i możliwe kłopoty ?????
tyle że szkopuł taki że N 132 brak :roll:

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Niewiadów N-375

Postautor: Wodnik Szuwarek » sobota, 4 sty 2014, 23:52

dokładnie to nabyłem n390 z 2000r po delikatnym strzale w tyłek. Powiem tylko tyle - NIE WARTO brać się za sandwiche - szczególnie mieszkając w PL i korzystając z polskich dróg. Przyczepa nie ważne z którego rocznika będzie i jakiego producenta intensywnie pracuje na wybojach i bankowo jest to kwestia czasu kiedy się rozszczelni choć podejrzewam, że 95% i z dostępnych przyczep i tak już przecieka a skutki tego albo są starannie zamaskowane przez sprzedawce albo dopiero dadzą o sobie znać - ale wtedy to już będzie za późno

. Konstrukcja to drewniany szkielet, wypełniony w płytami styropianu i obity z zewnątrz "rybią" blachą a wewnątrz płytami..?hdf oklejonymi ładną okleiną. Wilgoć, grzybki i inne smrodki to porządek dzienny chociaż czasem właściciele sandwichy w upartego twierdzą, że przyczepka to cacuszko jakich mało. Popatrz sobie jak wyglądają remonty sandwichy - wymiany przegniłych podłóg czy całych ścian - toż one samoistnie ulegają biodegradacji...

Jeśli potrzebujesz coś na 2-3 wyjazdy to jak najbardziej można sandwicha kupić z jakimś fajnym wyposażeniem odgrzybić wyozonować wypachnić i po sezonie pogonić dalej. Jeśli natomiast dla siebie na dłużej to tak jak wcześniej koledzy radzą - szukaj N132 w sensownych pieniądzach i zrób sobie wnętrze wedle uznania.

N132 - 360cm długości(wnętrze)
N375 - 375cm dł.

także 15cm na długości wnętrza nie robi aż takiej różnicy.
N375 chodzą w przedziale 4-4,5 tys do 6-6,5tys
N132 kupisz w okolicach 2-2,5tys (czasem drożej czasem taniej) włożysz w nią 2-3 tysiące i masz przyczepkę która posłuży Tobie, twoim dzieciom a i może jeszcze wnuki się załapią..

osobiście proponuję rozejrzeć się za opcją T z toaletą ale jakby nadarzyła się okazyjna cena innych wersji 132 to też bym nie wybrzydzał. :mrgreen:

klik --->> fotki n390
http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=903&start=60#p54436

sandwicza warto kupić na dawcę i sprzedać bez wyposażenia dalej fanatykom zachodnich przyczep. W laminacie siłą !! :mrgreen: Dobrze doposażona 132 po remoncie bije na głowę wszystkie zgniłki za cenę nie raz i 2x większą niż koszt zakupu i remontu 132.

ps. fajne zachodnie przyczepki - to ceny 15tys i więcej ale .... no właśnie ich los też jest przesądzony, polskie drogi + drewniana konstrukcja i do tego trzymanie jej pod chmurką jesień zima wiosna lato zrobią swoje... to tylko kwestia czasu... dodatkowo wzbudzają uwagę potencjalnych amatorów czyjejś własności...

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadów N-375

Postautor: trinio » niedziela, 5 sty 2014, 09:16

a mi ciągle chodzi po głowie z 2 - Nek zrobienie jednej- przedłużając co nieco przyczepę <wtedy bym był 1 na forum :D > ale może na emeryturze :mrgreen:
Tylko tak jak pisałem grande problemos z dostępnością n 132

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Niewiadów N-375

Postautor: zoja » niedziela, 5 sty 2014, 09:28

Jak już ktoś ma dużo kasy i ochotę na niewiadowskiego sadwich-a to może kupić Freedom. Zewnętrzna warstwa elementów tej przyczepy jest z laminatu, dodatkowo dach zachodzi na tył, przód i ściany boczne, więc ze szczelnością problemu nie ma. http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/243

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Niewiadów N-375

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 5 sty 2014, 11:08

trinio pisze:a mi ciągle chodzi po głowie z 2 - Nek zrobienie jednej- przedłużając co nieco przyczepę <wtedy bym był 1 na forum :D > ale może na emeryturze :mrgreen:
Tylko tak jak pisałem grande problemos z dostępnością n 132



nieśmiało mogę powiedzieć, że też mam takie myśli :lol: będzie dużo czasu na emeryturce to można się pobawić, choć pomysłów mam wiele np. zrobić kampera z jakiegoś dostawczaka typu Doca/dubel itd także pomysłów mnóstwo czasu mało, pieniędzy jeszcze mniej a miejsca na takie eksperymenty nadal brak

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadów N-375

Postautor: trinio » niedziela, 5 sty 2014, 21:35

Wodnik Szuwarek pisze:
trinio pisze:a mi ciągle chodzi po głowie z 2 - Nek zrobienie jednej- przedłużając co nieco przyczepę <wtedy bym był 1 na forum :D > ale może na emeryturze :mrgreen:
Tylko tak jak pisałem grande problemos z dostępnością n 132



nieśmiało mogę powiedzieć, że też mam takie myśli :lol: będzie dużo czasu na emeryturce to można się pobawić, choć pomysłów mam wiele np. zrobić kampera z jakiegoś dostawczaka typu Doca/dubel itd także pomysłów mnóstwo czasu mało, pieniędzy jeszcze mniej a miejsca na takie eksperymenty nadal brak


A mnie dzisiaj olśniło cały dzień pracowałem przy przyczepie ale bagażowej Koledzy .... podziwiałem Francuzeczkę i tak pomyślałem o ile Nasze życie < od przeciętniaków tv maniaków > jest bogatsze .... mamy swoje cele , czekamy do wiosny bo wyjedziemy z ogonami korkować jezdnie swoimi zestawami normalnie chce się żyć 8) i ciągle coś chcemy remontować ...........

i ciągle tyle pomysłów i tak mało czasu ...............................

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadów N-375

Postautor: trinio » niedziela, 5 sty 2014, 21:48

zoja pisze:Jak już ktoś ma dużo kasy i ochotę na niewiadowskiego sadwich-a to może kupić Freedom. Zewnętrzna warstwa elementów tej przyczepy jest z laminatu, dodatkowo dach zachodzi na tył, przód i ściany boczne, więc ze szczelnością problemu nie ma. http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/243" target="_blank



kupię chyba za 50 lat - wtedy właśnie ta przyczepa będzie miała cenę akceptowalną przez większość użytkowników tego zacnego forum - ja natomiast będę 84 letnim emerytem i akurat będę miał mnóstwo czasu na remont. :lol:

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Niewiadów N-375

Postautor: Depeche » wtorek, 7 sty 2014, 22:19

trinio pisze:Tylko tak jak pisałem grande problemos z dostępnością n 132


Ile szacunkowo wyprodukowano n132?

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Niewiadów N-375

Postautor: Wodnik Szuwarek » wtorek, 7 sty 2014, 22:25

gdzies mi się obiło o uszy że coś koło 2000szt ale mogę się mylić...

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Niewiadów N-375

Postautor: Depeche » wtorek, 7 sty 2014, 22:30

Zdaje się między 1978 a 1986 rokiem... Pytanie nr 2 - ile przetrwało do dziś? :D

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niewiadów N-375

Postautor: marek » wtorek, 7 sty 2014, 22:38

No i obejrzałem N -375 niestety cena zaporowa http://www.klaja.pl/index.php/oferta/sa ... adow-n375/


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości