Pytanie o możliwości przeciekania.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
malinoispl
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 17 cze 2013, 22:11

Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: malinoispl » wtorek, 21 sty 2014, 16:42

Witam.

Mam kilka pytań dotyczących możliwości przeciekania przyczepy. Ponieważ z niektórymi się uporałem z innymi nie.

Czytając wiele opinii spotkałem się z taką, że skorupa budki jest monolitem a zatem jesli nie zrobimy w niej dziury nie powinna przeciekać.

Ale pytanie czy listwa mocująca okno (przednia i tylna) jest mocowana na wylot?? czy możliwe jest przez nie bezpośrednie przeciekanie. Listwy mocowane są na uszczelkach, ale wystarczy je docisnąć i widać, ze do szczelności to im daleko - a mimo to, w przyczepce jest sucho, tym niemniej - czy w ogóle na tej listwie możliwe jest przeciekanie przez skorupę czy po prostu przez otwór okienny???

Jak najskuteczniej uszczelnić szyberdach - ponieważ nie cieknie, ale wilgotnieje podczas deszczu na łączeniach - łączeniach łatek które są wykonane na szybrze?? Jest to sens ratować, czy trzeba zakupić nowy i kropka?

Tak zauważyłem, swoją drogą, ze jedyne co mam zrobione dobrze to to co zrobiłem sam i po swojemu, bo po wszystkich fachowcach musiałem poprawiać bo zawsze coś było nie tak. też tak macie?

mariusz724

Re: Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: mariusz724 » wtorek, 21 sty 2014, 17:06

Szyber możesz od środka zrobić żywicą napewno pomoże.A przy listwach nad okiennych może ciec woda bo listwa jest mocowana na wkręty i po nich może lecieć woda do środka sam tak miałem uszczelniłem Uszczelniaczem Dekarskim ( zawsze elastyczny lepszy od silikonu.) Jest Ok nic nie leci...

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 21 sty 2014, 17:29

mariusz724 pisze:A przy listwach nad okiennych może ciec woda bo listwa jest mocowana na wkręty i po nich może lecieć woda do środka sam tak miałem uszczelniłem Uszczelniaczem Dekarskim ( zawsze elastyczny lepszy od silikonu.) Jest Ok nic nie leci...

Może lecieć po wkrętach, ale może też przeciekać pod tą listwą skoro twierdzisz, że do szczelności jej daleko. Woda wtedy przedostaje się na uszczelkę, tam się zbiera i zwyczajnie w którymś miejscu przelewa do środka, ewentualnie rowkami może spływać po bokach okna. Musisz się przyjrzeć jak jest w Twoim przypadku.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: krajan070 » środa, 22 sty 2014, 07:57

Fakt wkrętami może podciekać woda tak miałem ,na szczęście tylko jeden wkręt ale mokro było . Co do uszczelniacza dekarskiego mam mieszane uczucia .On nigdy nie wysycha .Lepszym rozwiązaniem jest masa (postać plasteliny) butylowa .Wywalić gumę z listwy, oczyścić i przykręcić wkręty .W opcji -Szukaj- na pewno coś znajdziesz

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: dworek » środa, 22 sty 2014, 08:56

malinoispl pisze:... pytanie czy listwa mocująca okno (przednia i tylna) jest mocowana na wylot?? czy możliwe jest przez nie bezpośrednie przeciekanie. Listwy mocowane są na uszczelkach, ale wystarczy je docisnąć i widać, ze do szczelności to im daleko - a mimo to, w przyczepce jest sucho, tym niemniej - czy w ogóle na tej listwie możliwe jest przeciekanie przez skorupę czy po prostu przez otwór okienny??? ...


miałem taki przeciek przy oknie przednim i po kilku dniach sprawdzania zauważyłem, że woda spływając z dachu wpływa pod listwię/zawias i po uszczelce kapie do środka. odkręciłem wkręty -są na wylot, wkręcone w drewnianą listwę zalaminowaną nad otworem okna, od środka nie widać za wiele bo nakładka zasłania. uszczelki nowej nie miałem więc starą wyczyściłem -brudna była niesamowicie - posmarowałem masą uszczelniającą i na tą samą nasę wkręty wkręciłem, ze dwa na większe zmieniłem bo luźno już miały. rok minął, jest szczelnie :D

malinoispl pisze:...Tak zauważyłem, swoją drogą, ze jedyne co mam zrobione dobrze to to co zrobiłem sam i po swojemu, bo po wszystkich fachowcach musiałem poprawiać bo zawsze coś było nie tak. też tak macie?...


u minie dokładnie tak samo chociaż ... czasem i po sobie muszę poprawić :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Pytanie o możliwości przeciekania.

Postautor: ikarus » poniedziałek, 3 lut 2014, 10:36

U mnie pod listwą była spoina która cała popękała i przez nią leciało jak przez otwarte okno.. Wyczyściłem, zaszplachlowałem i jest szczelne, jak z wytrzymałością tej spoiny - czas pokaże.
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości