Niewiadów n127 - remont

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
borys1987
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 lip 2012, 19:21

Niewiadów n127 - remont

Postautor: borys1987 » sobota, 15 lut 2014, 21:53

Witajcie,
1,5 roku temu zakupiłem przyczepę Niewiadów N127 :) Z tego co mi wiadomo jestem 3 osobą w fanklubie, która taką posiada ;)
Niestety (a może i stety) wymaga, moim zdaniem, generalnego remontu. Doszedłem do wniosku, że warto się wziąć za tę przyczepkę, by jeszcze w tym roku gdzieś wyskoczyć.
Nasuwają mi się pytania, jak to zrobić, itd? Oczywiście od jakiegoś czasu czytam posty, które mnie interesują, jednak chciałem założyć ten temat by dotyczły one właśnie mojej przyczepki.

Pomyślałem sobie, że może warto zacząć nad nią pracę od:
- wymontowania mebli, zerwanie materiału na ścianach, podłogi, wyczyszczenie w wewnątrz, zdjęcie budy
- wziąć się za przyczepkę (chodzi o konstrukcję na której stoi buda)
- po tym wziąć się za remont budy, zabezpieczenie podłogi, walka z laminatem, malowanie,
- zamontowanie szyby, której nie mam
- wykańczanie środka, podłoga, tapicerka, nowe meble.

Co Wy o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każdy rodzaj pomocy! Chciałbym wrzucać dużo fotek i mam nadzieję na Waszą pomoc- na pomoc osób, które naprawdę się na tym znają!

To zdjęcia mojej przyczepki:
W całej okazałości:
Obrazek
Przód przyczepki:
Obrazek
Schowek:
Obrazek
Zardzewiały hak:
Obrazek
Jeszcze jedno:
Obrazek
Przód przy szybie:
Obrazek
Zamki w drzwiach:
Obrazek
Wywietrznik:
Obrazek
Koło:
Obrazek
Wnętrze:
Obrazek
Wnętrze:
Obrazek
Szyba (blacha wkręcona na wkręty):
Obrazek
Wnętrze:
Obrazek
Nóżka:
Obrazek
Podwozie
Obrazek
Z tyłu:
Obrazek

Od czego by zacząć? Co Waszym zdaniem jest najważniejsze? Jak się za to zabrać?


Pozdrawiam,
Arek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: marek » sobota, 15 lut 2014, 21:58

Szkoda że nie masz klucza magnetycznego tylko przeróbkę na łucznik, a co do remontu ja bym zaczął od ramy bo to jest baza i bezpieczeństwo. Olbrzymia praca przed Tobą powodzenia

Awatar użytkownika
pilus89
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 12:48
Lokalizacja: Bytom / Wręczyca Wielka

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: pilus89 » sobota, 15 lut 2014, 21:59

czeka cie dużo pracy
ja najpierw zabrał bym się za tą ramę czy nie lepiej ją wymienić bo ta jest słaba
vw golf 3 1.8 + N127

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: chris_666 » sobota, 15 lut 2014, 22:12

borys1987 pisze: Jak się za to zabrać?
Pozdrawiam,
Arek


patrząc na zdjęcia to bym tego nie ruszał tylko wystawił na szrot - ale ludzie cudów dokonują więc życzę dużo samozaparcia, cierpliwości, wolnego czasu i kasy na remont

Budyń
Posty: 173
Rejestracja: sobota, 12 paź 2013, 20:39
Lokalizacja: Kalisz

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: Budyń » sobota, 15 lut 2014, 22:13

Kolego,rama podstawa,ale z tego co widzę musisz się niestety liczyć że odnowienie tej przyczepki będziesz liczył w tysiącach złotych,jestem na etapie robienia i wiem ile to kosztuje,nie licząc zakupu przyczepki i remontu ramy mnie już wyniosło 4 tyś zł a to jeszcze nie koniec i wszystko robię sam. Powodzonka życzę.
N 126 E 1990r
Audi A4 2000r
Peugeot 206 CC 2002r
Hyundai Coupe 2000r

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: marek » sobota, 15 lut 2014, 22:15

chris_666 pisze:
patrząc na zdjęcia to bym tego nie ruszał tylko wystawił na szrot - ale ludzie cudów dokonują więc życzę dużo samozaparcia, cierpliwości, wolnego czasu i kasy na remont


Słuchaj to jest N 127 popatrz na to jak na zabytkowy samochód zawsze warto to są białe kruki i proszę nie podrzucać pomysłów typu SZROT bo to nie pomysł tylko droga na skróty

borys1987
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 lip 2012, 19:21

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: borys1987 » sobota, 15 lut 2014, 22:25

Dzięki za odpowiedzi.
Wiem, że droga nie będzie łatwa. Jednak po zachętach osób, także z tego forum postanowiłem coś zrobić :)
Zacznę od ramy :)

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: dworek » sobota, 15 lut 2014, 22:32

ale zapuszczona :shock: ... masakra

podziwiam zapaleńca :wink: duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo pracy a jak się szczęśliwie zakończy to będzie ogroooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooomna SATYSFAKCJA :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
Prezes
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 435
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: Prezes » sobota, 15 lut 2014, 23:46

borys1987 pisze:Dzięki za odpowiedzi.
Wiem, że droga nie będzie łatwa. Jednak po zachętach osób, także z tego forum postanowiłem coś zrobić :)
Zacznę od ramy :)

Brawo tak trzymaj i nie patrz na koszty, serce włożone w to cudo to jest to co zawsze będzie cenniejsze, do zobaczenia na zlotach.
Pozdrawiam
Enka 90
N 250 89
Baleron 2.0E 89
VW Golf Cabrio Mk1 1.8 92

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 16 lut 2014, 09:38

Mario jedyna i wszyscy święci :shock: ...

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: chris_666 » niedziela, 16 lut 2014, 11:50

marek pisze:
chris_666 pisze:
patrząc na zdjęcia to bym tego nie ruszał tylko wystawił na szrot - ale ludzie cudów dokonują więc życzę dużo samozaparcia, cierpliwości, wolnego czasu i kasy na remont


Słuchaj to jest N 127 popatrz na to jak na zabytkowy samochód zawsze warto to są białe kruki i proszę nie podrzucać pomysłów typu SZROT bo to nie pomysł tylko droga na skróty


jak ktoś lubi i ma zapał i kasę to proszę bardzo - ja piszę co bym zrobił z tym - to że to 127 to mnie nie rusza , dla mnie to szrot i nie warte brania się za remont - jakoś do zabytków nie mam sentymentu i nic na to nie poradzę

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: chris_666 » niedziela, 16 lut 2014, 11:52

dworek pisze:ale zapuszczona :shock: ... masakra

podziwiam zapaleńca :wink: duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo pracy a jak się szczęśliwie zakończy to będzie ogroooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooomna SATYSFAKCJA :D


ciekawe ile wyniesie renowacja - stawiam że koło 5-7 tysięcy jeśli ma być zrobione porządnie i od podstaw a nie na odwal i byle szybko i po kosztach :lol:

mariusz724

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: mariusz724 » niedziela, 16 lut 2014, 11:59

W gorszym stanie widziałem i ludzie remontowali .Powodzenia życze byle tylko chęci były i zapał do pracy..

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: Slawol74 » niedziela, 16 lut 2014, 13:06

:shock: siedzę i czytam i przeglądam i szukam wszystko o naszych cepkach .Kupiłem już kilka rzeczy do mojej enki i jeszcze kupę muszę kupić a kasa leci . Oglądając fotki tej cepki powiem tak trzeba być mega fanem Niewiadówek albo mieć sporo kasy i czasu innego wyjścia nie ma jest jeszcze jedno ale nie napisze . Widać borys 1987 jest prawdziwym fanem , ma kupe kasy i chyba nie pracuje .Szacun wielki ja jak poprzednicy raczej wolałbym kupić coś w lepszym stanie a remont tej 5 tysi jak nic przy własnej pracy .Generalnie to tylko pusta buda z szybami zostanie .Powodzenia i wytrwałości .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

borys1987
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 lip 2012, 19:21

Re: Niewiadów n127 - remont

Postautor: borys1987 » niedziela, 16 lut 2014, 13:12

Slawol74 pisze::shock: siedzę i czytam i przeglądam i szukam wszystko o naszych cepkach .Kupiłem już kilka rzeczy do mojej enki i jeszcze kupę muszę kupić a kasa leci . Oglądając fotki tej cepki powiem tak trzeba być mega fanem Niewiadówek albo mieć sporo kasy i czasu innego wyjścia nie ma jest jeszcze jedno ale nie napisze . Widać borys 1987 jest prawdziwym fanem , ma kupe kasy i chyba nie pracuje .Szacun wielki ja jak poprzednicy raczej wolałbym kupić coś w lepszym stanie a remont tej 5 tysi jak nic przy własnej pracy .Generalnie to tylko pusta buda z szybami zostanie .Powodzenia i wytrwałości .


Kupiłem okazyjne od znajomego, nie mam kupy kasy i pracuję dosyć sporo. Po Waszych odpowiedzieć muszę to to dokładnie przemyśleć :)


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości