Remont N126 - Bemol

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Remont N126 - Bemol

Postautor: Bemol » czwartek, 13 mar 2014, 23:02

No to zaczynam przygotowania do sezonu - póki co kemping nie nadaje sie zbytnio do jakiegokolwiek wyjazdu wypoczynkowego - a że już wiosna to czasu mało.

Wyrzuciłem wszystko ze środka - łącznie z panelami podłogowymi. Przyczepa ma być jak najlżejsza - i ma służyć do spania + ewentualnie jakieś schowki na ubrania. Jeździmy głównie na kempingi gdzie jest dostęp do wody, łazienek, kuchni czy prądu. Najcięższy zawsze będzie bagaż (tym bardziej przy dwójce dzieci)- więc ograniczę się do minimum. Tapicerkę częściowo wymieniam - pomimo iż wygląda na nową to gdzieniegdzie została niestarannie położona co mnie strasznie irytuje. Jutro jadę na wagę i zobaczę ile waży w tej chwili.
Z umeblowania jakie przewiduję - to plastikowe szafki - możliwość dowolnej konfiguracji oraz sofa wykonana w całości z gąbki (pianki poliuretanowej)pokryta jest WELUREM bez stelaża. Córce obiecałem spanie na piętrowym łóżku - widziałem taki patent w niewiadówkach - tylko nie pamiętam teraz jaki to był model

Wydzieliłem z innego wątku, do właściwego działu.
Kooba
Załączniki
34063961237425895549.jpg
potencjalny mebel - wykonana w całości z gąbki
IMAG0730.jpg
do zerwania - chyba zabrakło już materiału
IMAG0731.jpg
do poprawki
4041875425_1.jpg
plastikowe szafki - różne opcje do wyboru - bardzo lekkie i praktyczne
IMAG0734.jpg
Ostatnio zmieniony piątek, 14 mar 2014, 07:53 przez kooba, łącznie zmieniany 1 raz.
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: Murano » piątek, 14 mar 2014, 07:23

Witaj. Kolejny klasyk z "zapiekanką" super wyglądające! Zuch z tego Moriska....

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: Bemol » piątek, 14 mar 2014, 07:31

Murano pisze:Witaj. Kolejny klasyk z "zapiekanką" super wyglądające! Zuch z tego Moriska....


Dzięki za miłe słowa - Jednak zuch czy nie zuch - trzeba mu pomóc aby mógł ciągnąć jak najmniej byle z przyjemnością
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: Bemol » piątek, 14 mar 2014, 07:33

a to tak przy okazji - automatyczna brama psikusa zrobiła
Załączniki
IMAG0744.jpg
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: TomekN126N » piątek, 14 mar 2014, 07:33

Hejka, widzę, że konkretnie podszedłeś do tematu, powodzenia. Co do łózka piętrowego, to znajdź wątek w dzialke "przedstawmy się" w wykonaniu Dworka. Jest tam opcja łózka wykonanego przez niego - fajne jest. Można też zrobić tak, żeby pięterko było na dzień składane w oparcie do kanapy.
Mam jednak dwa małe "ale":
Primo: mebelki plastykowe ze zdjęcia sa fajne, ale czy ktoś z nimi jeździł?
Drugie primo: jak Ty wejdziesz do cepki z ta kanapą ze zdjęcia? :lol:
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: reflexes » piątek, 14 mar 2014, 07:35

Jak się sprężysz to dasz radę. Ja w zeszłym roku zaczynałem jakoś w kwietniu a na początku lipca był pierwszy wyjazd. Także na zlot zdążysz.
Co do planów to myślę, że powinieneś się dobrze zastanowić nad tymi plastikowymi szafeczkami. Obawiam się, że skaczący pingo-pong dość szybko doprowadzi jest do ruiny. Wygląda to dość delikatnie a buda pracuje i to dość mocno. Co do łóżka piętrowego to w Niewiadówkach występował tylko hamak nad małym łóżkiem. Jeżeli widziałeś coś innego to była to wyłącznie twórczość jej właściciela. A tą kanapę to zmierz czy będziesz miał którędy wsadzić, bo jakoś ciężko będzie ją wcisnąć przez drzwi albo okno. Raczej tylko przez dach :) .

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: Bemol » piątek, 14 mar 2014, 07:41

TomekN126N pisze:Hejka, widzę, że konkretnie podszedłeś do tematu, powodzenia. Co do łózka piętrowego, to znajdź wątek w dzialke "przedstawmy się" w wykonaniu Dworka. Jest tam opcja łózka wykonanego przez niego - fajne jest. Można też zrobić tak, żeby pięterko było na dzień składane w oparcie do kanapy.
Mam jednak dwa małe "ale":
Primo: mebelki plastykowe ze zdjęcia sa fajne, ale czy ktoś z nimi jeździł?
Drugie primo: jak Ty wejdziesz do cepki z ta kanapą ze zdjęcia? :lol:


do do łóżka cenna uwaga - jednak kanapa nie posiada żadnych twardych usztywień ani konstrukcji stelażowych więc myślę, że da się ją tam jakoś przecisnąć - ryzyk fizyk
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: HEJ Hej tu kaszuby :)

Postautor: Bemol » piątek, 14 mar 2014, 07:47

reflexes pisze:Co do planów to myślę, że powinieneś się dobrze zastanowić nad tymi plastikowymi szafeczkami. Obawiam się, że skaczący pingo-pong dość szybko doprowadzi jest do ruiny. Wygląda to dość delikatnie a buda pracuje i to dość mocno. .


też nad tym myślałem - minusem jest to że nie widziałem ich na żywo, zastanawiałem się jeszcze nad plastikowymi mebelkami typu IKEA
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont N126 - Bemol

Postautor: reflexes » piątek, 14 mar 2014, 08:11

Chyba lepszym pomysłem będą meble z materiału. https://www.google.pl/search?q=szafa+tekstylna&client=firefox-a&hs=bZi&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=76oiU7meJof-ygOC44GYDQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=868
Jak nie masz gratów i chcesz improwizować, to kup szafę z materiału i jakąś komodę żeby zrobić kącik kuchenny. Ja tak chciałem zrobić ale ostatecznie wymieniłem meble u córki w pokoju, a stare wykorzystałem do budy. Chcesz to zajrzyj do mojego remontu.

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: Remont N126 - Bemol

Postautor: Bemol » sobota, 15 mar 2014, 22:55

nooooo to jest myśl - dzięki
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Remont N126 - Bemol

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 16 mar 2014, 07:32

Pierwsze niewiadówki miały właśnie szafki czy półki z materiału, także materiałowe mebelki jak najbardziej. Plastik też nie jest zły - quek juniory miały wszystkie meble z laminatu i wagowo to się sprawdzało. ja bym na twoim miejscu połączył oba rozwiązania. Tam gdzie będą wożone cięższe rzeczy,ubrnia itd to plastik a reszta materiał. Co do łóżka piętrowego - nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale może wystarczy hamak podwieszany na za-laminowanych w ścianie deskach - puki wyklejasz wnętrze to możesz to zrobić bez problemu. W tych deskach po prostu można zrobić żłobienia na końce hamaka lub można też kupić plastikowe uchwyty widoczne na pierwszej fotce z linka, W ciągu dnia ściągasz hamak w parę sekund i masz od razu więcej miejsca w cepce.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bemol
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:23
Kontaktowanie:

Re: Remont N126 - Bemol

Postautor: Bemol » niedziela, 16 mar 2014, 08:53

Wodnik Szuwarek pisze: ja bym na twoim miejscu połączył oba rozwiązania. Tam gdzie będą wożone cięższe rzeczy,ubrnia itd to plastik a reszta materiał. Co do łóżka piętrowego - nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale może wystarczy hamak podwieszany na za-laminowanych w ścianie deskach - W ciągu dnia ściągasz hamak w parę sekund i masz od razu więcej miejsca w cepce.



Dzięki - dokładnie o coś takiego mi chodziło - dzięki za foty. Co do mebli to oba rozwiązania będą najlepsze - no i najlżejsze - podobne jak hamak :)
„Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym co może zrobić inna osoba. My to robimy” Jurek Owsiak

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Remont N126 - Bemol

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 16 mar 2014, 09:21

ciesze się, że mogłem coś doradzić i pomóc :D


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości