Jaka farba i jak malować N126e?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » sobota, 5 kwie 2014, 19:29

Yhm, dziękuję:) zostałam przekonana, szkoda, bo takie "płótno" to istne marzenie, jeszcze obwożone po Świecie, cudo! No ale cóż, marzenia można dostosować od czasu do czasu do realiów.

Dziękuję

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » niedziela, 6 kwie 2014, 07:15

Arria pisze:Ja studiuję w Krakowie filologię indyjską, czyli jakby ktoś chciał wiedzieć coś o Indiach, czy Pakistanie, czy okolicach to mogę się polecić, również co do języków tamtejszych i z angielskim pomogę. Zaocznie do tego studiuję Handel Międzynarodowy. Moją pasją są podróże dalekie i te bliższe, to właśnie temu staram się podporządkować swoje działanie.


to tłumaczy chęc malowania przyczepy pędzlem
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Murano » niedziela, 6 kwie 2014, 08:36

Zapraszam tutaj...
Cały mój remont i malowanie jachtówkami oraz efekt
viewtopic.php?f=4&t=4218

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: zoja » niedziela, 6 kwie 2014, 09:23

"tylko zmywacz silikonowy + sciereczka antystatyczna chyba że chcesz podziwiać kratery silikonowe"

Ten zmywacz to, jak rozumiem, do zmywania silikonów, a nie na ich bazie. Silikony to faktycznie wróg do dobrego pokrycia. Na laminacie ich jednak nie ma. Chyba, że ktoś woskował przyczepę woskiem z dodatkiem silikonów. Jeśli nie, to do odtłuszczania wystarczy aceton.

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » niedziela, 6 kwie 2014, 18:20

zoja pisze:"tylko zmywacz silikonowy + sciereczka antystatyczna chyba że chcesz podziwiać kratery silikonowe"

Ten zmywacz to, jak rozumiem, do zmywania silikonów, a nie na ich bazie. Silikony to faktycznie wróg do dobrego pokrycia. Na laminacie ich jednak nie ma. Chyba, że ktoś woskował przyczepę woskiem z dodatkiem silikonów. Jeśli nie, to do odtłuszczania wystarczy aceton.


zdziwilbyś sie silikony mogą być wszędzie wystarczy że ktos w okolicy używał plack do tapicerki a zmywacz oczywiście do zmywania silikonu
znawcy tematu twierdzą że warto dodać małą ilość tego zmywacza do lakieru ale nie potwierdzam słuszności gdyż osobiście nie testowalem oraz nie widziałem efektów tego działania
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » niedziela, 6 kwie 2014, 18:44

cosi pisze:
Arria pisze:Ja studiuję w Krakowie filologię indyjską, czyli jakby ktoś chciał wiedzieć coś o Indiach, czy Pakistanie, czy okolicach to mogę się polecić, również co do języków tamtejszych i z angielskim pomogę. Zaocznie do tego studiuję Handel Międzynarodowy. Moją pasją są podróże dalekie i te bliższe, to właśnie temu staram się podporządkować swoje działanie.


to tłumaczy chęc malowania przyczepy pędzlem



Dziwię się, że to wzmianka o Indiach a nie o malarstwie tłumaczy moją chęć spróbowania sił w samodzielnym malowaniu:) A jeszcze się zdziwicie i zrobię taką Niewiadówkę jakiej Świat nie widział! Tymi rencami!!:D hehe Stawiają mnie panowie w trudnej sytuacji....muszę zdecydować jakim sposobem i jakich środków użyć, żeby jednak nie było widać na wylot ścian a żeby jednak lakier się super trzymał

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » niedziela, 6 kwie 2014, 18:50

Nikt a w szczególności ja nie wątpię w twoje możliwości

z praktycznego punktu widzenia proponuje farby akrylowe (najlepiej aerografem ale jak bedzie pędzel to też będzie ok) a na koniec natryśnięcie klaru
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: marcinek94 » niedziela, 6 kwie 2014, 19:57

zdziwilbyś sie silikony mogą być wszędzie wystarczy że ktos w okolicy używał plack do tapicerki a zmywacz oczywiście do zmywania silikonu
znawcy tematu twierdzą że warto dodać małą ilość tego zmywacza do lakieru ale nie potwierdzam słuszności gdyż osobiście nie testowalem oraz nie widziałem efektów tego działania.

Tak jak Cosi wspomniał spreye to przekleństwo lakierników. Lakiery marszczą się na wcześniejszych malowaniach spreyami.
Na wcześniej cały polakierowany przez uchylone okno do komory lakierniczej dostało się powietrze z plack-em. Sąsiad czyścił go 30-40m dalej.
Samochód za 5 min miał wygląd jak "rosół". Lakier się rozstępował. Już nigdy w komorze nie otworzyliśmy okna.

Nie myślałaś może o zlecieniu dla jakiegoś zdolnego graficiarza jak chcesz mieć chałupke w wersji art?

Awatar użytkownika
Arria
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 00:10

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Arria » niedziela, 6 kwie 2014, 20:35

Czyli jakbym nałożyła lakier jako bazę, a potem chciała na to sprejem coś pokombinować to ok? I nic nie powinno się "zrosolić"?:) No przyznam, że nie wpadłam na to, ale zorientuję się w cenach sprejów i może poszukam zdolnego graficiarza, świetny pomysł, dzięki:)

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: marcinek94 » niedziela, 6 kwie 2014, 23:11

Myślę że graficiarz sobie poradzi ze zrobieniem tła ale zmatować budkę przed sprayowaniem i tak trzeba żeby sie lakiery trzymały.
Poptostu niech ją oglądnie i się wypowie co on o tym myśli, ja osobiście myślę że biały na tło jest ok.

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » poniedziałek, 7 kwie 2014, 07:56

Arria pisze:Czyli jakbym nałożyła lakier jako bazę, a potem chciała na to sprejem coś pokombinować to ok? I nic nie powinno się "zrosolić"?:) No przyznam, że nie wpadłam na to, ale zorientuję się w cenach sprejów i może poszukam zdolnego graficiarza, świetny pomysł, dzięki:)


nie nie nie gorąco polecam zawrzeć bliższą znajomość z aerografem,on nie gryzie
w sprey-u jest lakier na bazie nitro jak graficiarz lub Ty sama nałoży Ci ładny mural na przyczepkę a na to będziesz chciala polożyć klar który jest akrylem to prawdopodobnie wszystko pościąga i robota do d... naprawy
do aerografu dajesz akryle ,graficiarze jak malują graffiti na samochodach to tak właśnie to robią
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Adik » poniedziałek, 7 kwie 2014, 16:21

Guzik prowda nic nie pościąga baza też na nitrze i na to klar [ bezbarwny] i nic się nie dzieje . warunek aby bazy nie ,,przelewać'' 1]Podkład - zabezpieczenie przed korozją i zapewnienie przyczepności następnej warstwie .2]baza - jest tylko walorem estetycznym - nadanie koloru może być grafiti [ na nitrze] 3]klar bezbarwny jest 2-u składnikiem [utwardzacz] zabezpieczenie bazy - twardość zabezpieczenie od urazów mechanicznych i czynniki atmosferyczne

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: cosi » poniedziałek, 7 kwie 2014, 16:27

Adik pisze:Guzik prowda nic nie pościąga baza też na nitrze i na to klar [ bezbarwny] i nic się nie dzieje . warunek aby bazy nie ,,przelewać'' 1]Podkład - zabezpieczenie przed korozją i zapewnienie przyczepności następnej warstwie .2]baza - jest tylko walorem estetycznym - nadanie koloru może być grafiti [ na nitrze] 3]klar bezbarwny jest 2-u składnikiem [utwardzacz] zabezpieczenie bazy - twardość zabezpieczenie od urazów mechanicznych i czynniki atmosferyczne


ja bym na graffiti namalowane spreyem klaru nie położył ale wolna wola
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: Adik » poniedziałek, 7 kwie 2014, 16:41

A co ja napisałem ? Chyba wyraznie że klar ma być 2 u składnikowy . Tak czy nie? Inaczej jest lipa i partanina A z tym same kłopoty będą Normalnie obrazy na autobusach czy ciężkich są klarem zalane [ Klarem 2u składnikowym nie ze spraju też takie są ] Jak nie zamkniesz to zwykła bena płyn z chłodnicy a niekiedy płyn ze spryskiwaczy [ przy tankowaniu taki obraz rozpuści i będzie piękna tęcza :lol: Chyba że malujesz zwykłym akrylem to masz baze i klar w jednym Ale tu z obrazem czy grafiti nici

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: Jaka farba i jak malować N126e?

Postautor: marcinek94 » poniedziałek, 7 kwie 2014, 18:38

Adik, Cosi i ja ;-) ilu magików tyle pomysłów :-D
Zrobić trzeba próbe i bedzie wiadomo. Na spray napylić bezbarwny (tylko dwu składnikowy!) jak nie popłynie jest ok. Popryskaj sprayem tej firmy ktorym zechcesz mamunek tworzyc i podejdz na lakiernie pierwsza z brzega. Przy okazji jak beda cos lakierowac to bez problemu zrobią probe. Tak na marginesie widziałem już jak spray z bezbarwnym się gryzły.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości