SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Kasia&Przemek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 25 mar 2014, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: Kasia&Przemek » sobota, 10 maja 2014, 18:48

Przykro nam bardzo z powodu straty enki :cry: Myslę że dobrym sposobem byłoby na przyszłość "w okresie postojów,zimowanie" demontować tablice rej., koła oraz zaczep w miarę możliwości. Utrudni to potencjalnym złodziejom kradzież. : :evil:
Pozdrawiamy
Kasia&Przemek

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: marcinek94 » sobota, 10 maja 2014, 20:34

90% kradzierzy dokonywanych jest w godz 1,30-3,00. Mam nadzieje że sie znajdzie i tego Ci życze. Oby sie przyczepa znalazła i złodziej też. Złodziejowi życze oby 10 razy wiecej na leki wydał (w ciągu roku) niż za nią Ty dałeś.

Na zimowanie odkreca sie tablice zawsze i wykreca sie po 3 szpilki z koł,stać bedzie na podporach ,ale jazda bedzie raczej marna. Koło manewrowe odkrecam zawasze po ustawieniu przyczepy tam gdzie ma stać bo też lubią ginąć,nawet na kempingach
Jak wiadomo zawsze coś jakaś menda może ukraść ,ale minimalizujmy i utrudniajmy im do tego okazje.

wymeczone na smartfonie

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: cosi » sobota, 10 maja 2014, 22:04

stare powiedzenie mówi "gdyby człowiek wiedział że się przewróci to by sobie usiadł"

w planie miałem robić łożyska więc ściągnięte byłyby bębny lub nawet cała oś wtedy by nie ukradli ale obawiam się że jeżeli byłem obserwowany to zginęła by później np.przed wyjazdem na wakacje -wyszykowana i spakowana
jak sobie pomyśle że tak się mogło stać to myślę, choć to głupie że lepiej teraz niż później, mam czas na zmianę planów a poza tym "zaoszczędziłem" to czego nie zrobiłem

koła manewrowego nie było wcale
a tablica rejestracyjna ..... w czwartek dostałem telefon (nie wiem od kogo -numer zastrzeżony) z informacją że była widziana 2 maja
ok. godz.23 jak wjeżdżała na parking przy byłej restauracji "Kmita" pomiędzy Balicami a Zabierzowem i już wtedy nie miała tablicy rejestracyjnej

moje przypuszczenia mówią że pojechała na śląsk (kogoś podejrzewam ale za rękę nie złapałem)

tak więc wynika że nawet zdięcie tablicy nic by nie pomogło brak koła manewrowego też nie jest przeszkodą podobnie jak parkowanie na prywatnej ogrodzonej posesji wśród sąsiadów

też podejrzewam że to miało miejsce pomiędzy 1,30 a 3,00 bo to najlepsza pora jedni już śpią a inni jeszcze się nie obudzili
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
marcinek94
Posty: 230
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: mazowsze wschodnie

Re: Odp: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: marcinek94 » sobota, 10 maja 2014, 22:12

Zgadza sie wszystko, zeb s wiedzial że spadniesz z drabiny to bys na nia nie wlazł. Znane sa przypadki że na kradzioną przyczepa zakladaja tablice do ktorej dokumenty sa orginalne z noralnej przyczepy

wymeczone na smartfonie

camel
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 24 wrz 2011, 16:13
Lokalizacja: Pszczyna woj. Śląskie

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: camel » poniedziałek, 12 maja 2014, 14:35

Pszczyna i okolice będe wypatrywał!

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 13 maja 2014, 09:31

A mógłbyś bardziej to rozwinąć kto do Ciebie dzwonił z zastrzeżonego i co konkretnie Ci przekazał, bo wychodzi na to, że poznał Twoją przyczepę po tablicy której ...na niej nie było...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: cosi » wtorek, 13 maja 2014, 14:00

zadzwonił i ..

-spytał czy to ja szukam przyczepy a następnie powiedział że 2 maja ok.godz.23 widział ją jak skręcała na parking pod restauracją Kmita (aktualnie już zlikwidowana ale nazewnictwo zostało) a rzuciła się w oczy gdyż nie miala tablicy ponoć on nawet ją przepuszczał gdyż zestaw skręcał w lewo
nie wdając się w podejrzenia to gość jechał od zabierzowa do balic natomiast ktoś ciągnął przyczepę od balic (to by się zgadzało z podłęża poleciał na wieliczkę i obwodnicą do Balic )
i tam postanowił przeczekać etc.. w drodze prawdopodobnie w stronę śląska (być może na dalszym odcinku stał patrol albo inspekcja w rudawie choć oni w nocy chyba nie łapią)

powiedział jeszcze że będzie wracał tego dnia tj.5 czy 7 już nawet nie pamiętam o 19 wieczorem to tam zajrzy ale bez odzewu

ja natomiast natychmiast się tam udałem obadać --bez rezultatu i powiadomiłem Policję z Zabierzowa która to też sprawdziła ale też nic więc przyczepa już pojechała dalej

teraz to musztarda po obiedzie jeszcze mam cień nadziei że ktoś kiedyś zobaczy ją gdzieś na działce lub budowie

sądze że złodziej mial już zorganizowany zbyt właśnie na budowę lub działkę gdyż nie wydaje mi się aby ktoś ryzykował kradzież przyczepy w celu jej legalizacji

sami wiemy że każda niewiadówka jest inna bo to material dla majsterkowicza więc każda ma jakieś punkty charakterystyczne ale nie o wszystkich można napisać
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 13 maja 2014, 14:42

cosi pisze:...każda ma jakieś punkty charakterystyczne ale nie o wszystkich można napisać

Dopiero teraz pojąłem minę na Twoim awatarze :)

Żarcik, żarcik.
Szczerze to bardzo Ci współczuję. Nie wyobrażam sobie aby moją "N"-niunię dotykały obce łapska, odholowując ją przy tym w siną dal w nieznanym mi kierunku...

Może jakby trochę poprzeglądać monitoringi miejskie w okolicy... Ale komu się chce...
Złodziej wybrał sobie dobrą porę, w czasie weekendu majowego po drogach poruszało się znacznie więcej przyczep niż zwykle więc zwracał mniejszą uwagę ewentualnych świadków.
A i jeszcze jedno. Moja żona wczoraj przed snem powiedziała, że według niej w sprawę zamieszany jest Twój teść, po czym zasnęła, ale proszę nie bierz tego do siebie.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
cosi
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 08:37
Lokalizacja: Kraków

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: cosi » wtorek, 13 maja 2014, 15:32

to jest odpowiedz na prośbe jaka wyslałem do viatoll i gddkia (przyczepa musiała przejeżdzać pod bramkami na obwodnicy krakowskiej)

nasuwa mi się pytanie jak wobec tej odpowiedzi sprawdzane jest DMC zestawu skoro nie prowadzą kontroli przyczep
wszak jeśli jakikolwiek pojazd ciągnie przyczepę której dmc jest nie do określenia (brak tablicy) to już samo w sobie powinno byc podejrzane o przekroczenei dmc -- czy się mylę ???

skąd innąd wiem że bramownice robią nam zdięcie z przodu oraz z tylu pojazdu sam sprawdzałem na krakowskim odcinku s7
z tego wynika że jak mamy za ciężką przyczepę lub autko to wystarczy tablice w przyczepie odkręcić -- wszak zawsze mogla odpaść

Obrazek

P.S. a wystarczyło napisać "sorry taki mamy klimat jesteś zwykłym szarym obywatelem który jedyne co może to zapi...ać na nas"

czasem mnie ponosi ale taka jest rzeczywistość
N126N (było mineło) +Volvo V70+..... szukam ale taniej do remontu dla majsterkowicza
http://www.v40.info.pl

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: neversoft » piątek, 11 lip 2014, 10:28

Tak odnośnie zabezpieczeń przyczep i pojazdów. Dobrym sposobem jest zakup np. na Allegro starej nokii 3310 (za 30 zł wraz z nową baterią i ładowarką). Do takiej nokii pakujesz kartę sim np z Play, która ma rok ważności. Doładowujesz ją za 5 zł chowasz gdzieś w trudno dostępne miejsce i masz prosty lokalizator przyczepy. Trochę mniej dokładny od jakieś GPSu ale np wjeżdżając do szopy albo pod tunel GPS się gubi, a zasięg GSM zazwyczaj jest. Sam teraz tak zrobiłem - a pomysł zaczerpnięty od znajomego gliniarza.

Taka nokia na baterii trzyma ok 10 dni, a ładowarkę możesz mieć podłączoną na stale do akumulatora. Więc jak kradziej byłby sprytny i np. odciął akumulator to i tak dupa na parę dni ;)
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: SKRADZIONO MI PRZYCZEPĘ N126N KRAKÓW

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 11 lip 2014, 22:37

Dobry sposób, też mam zamiar coś takiego wprowadzić w życie


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości