Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 3 cze 2016, 07:26

Przypadkiem znalazłem takie cudo gdzieś na necie i myślę sobie, że bardzo dobry patent, a przede wszystkim uniwersalny i pasujący chyba do wszystkich aut. Niestety jeszcze nie udało mi się znaleźć ich w jakimś polskim sklepie, bo może bym się zainteresował (zależnie od ceny) gdyż do Kijanki stare które mam raczej nie będą pasowały. Fajne są też dlatego mozna je regulować poprzez regulację lusterka standardowego.
Może ktoś z Was coś takiego widział?
Załączniki
k2-_0b5a1ff6-e589-4af9-924f-fe64ea647c0c_v2.jpg
k2-_0b5a1ff6-e589-4af9-924f-fe64ea647c0c_v2.jpg (16.06 KiB) Przejrzano 7274 razy

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: stachu_gda » piątek, 3 cze 2016, 07:48

reflexes pisze:Przypadkiem znalazłem takie cudo gdzieś na necie i myślę sobie, że bardzo dobry patent, a przede wszystkim uniwersalny i pasujący chyba do wszystkich aut. Niestety jeszcze nie udało mi się znaleźć ich w jakimś polskim sklepie, bo może bym się zainteresował (zależnie od ceny) gdyż do Kijanki stare które mam raczej nie będą pasowały. Fajne są też dlatego mozna je regulować poprzez regulację lusterka standardowego.
Może ktoś z Was coś takiego widział?


Tylko że fabryczne lusterko (przynajmniej w moim focusie) nie jest super sztywne i jestem pewien że będzie tym ramieniem tak trzęsło że się nie da w dodatkowym lusterku nic zobaczyć.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 3 cze 2016, 07:54

Moje trzymają całkiem sztywne. Co prawda jedno mam lekko uszkodzone i faktycznie całe łącznie z obudową lekko drży. Mam teraz te zwykłe najtańsze na gumach i może nie da się odczytać rejestracji auta z tyłu ale ogólny ogląd sytuacji jest, a mi to wystarczy. Te co pokazałem bardzo mi się podobają, bo łatwość, szybkość montażu i demontażu na pewno jest najlepsza ze wszystkich jakie do tej pory widziałem.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 3 cze 2016, 07:56

Hmmm... Przyssawka, patent fajny, ale jednak rodzi się obawa czy przypadkiem nie odlecą... razem z oryginałem :D
Ja na razie zainspirowany pomysłem vvarriora postanowiłem wykorzystać w końcu białą taśmę odblaskową, którą dostałem kiedyś od WB55 i nakleić ją na tyły dotychczasowych lusterek na gumkach oznaczając w ten sposób gabaryt zestawu i wystające elementy z myślą o jadących w przeciwnym kierunku. Efekt zadowalający, bo odbija światło praktycznie pod każdym kątem tak samo dobrze.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: stachu_gda » piątek, 3 cze 2016, 08:10

CornBlumenBlau pisze:Hmmm... Przyssawka, patent fajny, ale jednak rodzi się obawa czy przypadkiem nie odlecą... razem z oryginałem :D


Hehe kiedyś wiozłem kumpla swoim pierwszym autem - Polo 6n które w którym wypadł wkład lusterka - no zdarza się jakaś tam blaszka pękła czy się wygięła. Do dziś kumpel powtarza, że "był to jedyny samochód, którym on jechał, i który dosłownie rozpadał się w czasie jazdy" :D

CornBlumenBlau pisze:Ja na razie zainspirowany pomysłem vvarriora postanowiłem wykorzystać w końcu białą taśmę odblaskową, którą dostałem kiedyś od WB55 i nakleić ją na tyły dotychczasowych lusterek na gumkach oznaczając w ten sposób gabaryt zestawu i wystające elementy z myślą o jadących w przeciwnym kierunku. Efekt zadowalający, bo odbija światło praktycznie pod każdym kątem tak samo dobrze.


Fajny pomysł podsunąłeś też tak zrobię.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: stachu_gda » piątek, 3 cze 2016, 08:11

reflexes pisze:Moje trzymają całkiem sztywne. Co prawda jedno mam lekko uszkodzone i faktycznie całe łącznie z obudową lekko drży. Mam teraz te zwykłe najtańsze na gumach i może nie da się odczytać rejestracji auta z tyłu ale ogólny ogląd sytuacji jest, a mi to wystarczy. Te co pokazałem bardzo mi się podobają, bo łatwość, szybkość montażu i demontażu na pewno jest najlepsza ze wszystkich jakie do tej pory widziałem.


Reflexes a może do Twojej kijanki by pasiły nabłotnikowe i chcesz moje?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 3 cze 2016, 08:18

W sumie wrazie kolizji ze zbyt blisko przejeżdżającym autem to może lepiej żeby odleciało tylko lustro zamiast lustra wraz z całą obudową. Lusterka wydały mi się cąłkiem ciekawe ale nigdzie ich nie mogę znaleźć więc pewnie będę musiał kupić do Kijanki na gumach.
stachu_gda pisze:Reflexes a może do Twojej kijanki by pasiły nabłotnikowe i chcesz moje?

Mi jakoś te nabłotnikowe nie pasują. Wolę montowane na lusterkach.
Teraz mniej więcej mam takie
lusterka-dodatkowe-nakla_20942.jpg

A muszę kupić takie
2.gif

Różnią się tylko tym, że te drugie mają ramie składające się z dwóch elemantów więc da się je zamontować na tak dużym lusterku jakie jest w Kia.
Zanim jednak to zrobię to będę próbował na ciepło lekko zmienić kształt tych co mam. Może nawet dzisiaj coś w temacie pokombinuję.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Dodatkowe lusterka do holowania przyczepy

Postautor: pawko » poniedziałek, 4 lip 2016, 16:37

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi lusterkami?
http://sklep.isabella.net.pl/pl/p/Lusterko-Huckepack-2/281

Pytam bo cena jest spora, a mogę takie mieć za połowę. Czy ta konstrukcja warta jest tych pieniędzy?
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości