na co parzeć przy kupnie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
szaramewa
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: szaramewa » czwartek, 8 lis 2007, 10:56

Ja mam 174cm i w n126e musiałem lekko pochylac głowę, co mi np wogole nie przeszkadzało. W N126 i N132 szafa miała dodatkowe mocowania po bokach. Nazwę je kontownikami, wykonanymi z maty i żywicy. Są one przyklejone do ściany bocznej i w miare łatwo można ich sie pozbyć w celu wyrównania ściany i zmiany rozkładu wnętrza.
Obrazek

N132 rok 1980

kuna
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2007, 23:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: kuna » sobota, 10 lis 2007, 00:26

Witam
Szaramewa, nie będzie to łatwe ale do zrobienia, zdradź mi tajemnicę ocieplenia, a poważnie czy przy wymianie wykładziny na ścianach (oczywiście nie w kolorach fabrycznych) możliwe jest położenie warstwy izolacyjnej ?

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » sobota, 10 lis 2007, 11:05

Tu sie wtrącę.Możesz kupić grubszą wykładzinę(trudno sie przykleja -ciężar ) lub osobno gąbkę i przykleić przed położeniem wykładziny, możesz również zrobić stelaż jak przy boazerii i miedzy listwy montażowe dać gąbkę ,styropian,ale ma to jeden zasadniczy minus finansowo wychodzi podobnie jak oryginalna tapicerka.

kuna
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2007, 23:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: kuna » sobota, 10 lis 2007, 22:12

No tak Marku masz rację że, finansowo będzie więcej ale może w upalny dzień chłodniej - tak mi się wydaje, później to trudno coś wykombinować jak już będzie przyklejona wykladzina. A czy taka izolacja większa niż fabryczna Twoim zdaniem ma sens ? czy poprosu będzie to przerost treści nad fomą ? albo skórka za wyprawkę nieopłacalna.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: na co parzeć przy kupnie

Postautor: marek » niedziela, 11 lis 2007, 12:58

Docieplenie jak najbardziej odczułem jego brak w maju.Ja na dzień dzisiejszy by dał nawet 1cm styropianu.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości