Dwie przyczepy ?

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Dwie przyczepy ?

Postautor: tantalos » wtorek, 15 mar 2016, 23:08

Pisałem już gdzieś że zamierzam kupić drugą Enkę i pomału sobie ją remontować ale "na bogato" ,po prostu ma być igła. Żona jednak mnie od tego pomysłu odwiodła i pomysł -jak dla mnie-został odłożony w czasie :twisted: Mam pytanie ogólnie do karawaningowców : czy ktoś ma dwie przyczepy kempingowe żeby je sobie używać na zmianę według swojego widzimisię? Co o tym sądzicie :?:

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 15 mar 2016, 23:38

Ja mam 126e i mam marzenie kiedys kupic 132 i zrobić "na igle", jak to nazwales. Ale czy do tego dojdzie kiedys to trudno powiedziec.
Mam tez w planach nabyć towarowa przyczepę i jakos zmyślnie ja odnowic ;)
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: tantalos » wtorek, 15 mar 2016, 23:42

Towarowej to ja nie liczę bo też mam i nie wyobrażam sobie życia bez niej :wink: Tyle że to solidny SAM a nie niewiadówka.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: Fiacior75 » środa, 16 mar 2016, 07:30

Ja mam dwie :D pierwsza kupiliśmy z żoną Chateau Chiara z myślą o wakacjach i weekendowych wypadach (odwieczne marzenie ) ,a potem poznaliśmy sie z kolega Murano na ogólnopolskim zlocie Fiata125 w Warszawie tam zobaczyłem jego zestaw Fiata z Niedzwiadką bardzo mi sie spodobał no i sie zaczęło....... Przekonywanie żony :mrgreen: ,poszukiwania ,remont no i....jest juz z nami . Zestaw na zloty :mrgreen: I krótkie imprezy. Oprócz tego mam jeszcze n250 w połowie wyremontowaną została tylko skorupa do zrobienia :mrgreen: Ta biedna przyczepka była pierwsza bo miała pomieścić wszystkie graty pod namiot żeby odciążyć autko ,a wszystko potoczyło sie inaczej . Teraz zastanawiam sie czy jej nie sprzedać :(
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: reflexes » środa, 16 mar 2016, 07:36

Na moje zupełnie bez sensu mieć i używać na zmianę. Dlaczego bez sensu ano dlatego, że ja na początku sezony wrzucam do przyczepy sporo gratów (śpiwory i poduszki, kosmetyki, apteczkę, trochę ciuchów, buty, zabawki dla dzieciaków itp.), zapas suchego prowiantu i tak na prawdę przez sezon cały buda stoi gotowa do wyjazdu, a czas od decyzji do wyjazdu to może być nawet 15 minut. Na weekend najczęściej dorzucamy trochę ciuchów, a już w trasie robię zakupy spożywcze i jadę na relax. Posiadając dwie sztuki na stanie to trzeba to wszystko przekładać albo zdublować i mieć w obu.
Ostatnio zmieniony środa, 16 mar 2016, 07:58 przez reflexes, łącznie zmieniany 1 raz.

grzesiek0

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: grzesiek0 » środa, 16 mar 2016, 07:39

tantalos pisze:Pisałem już gdzieś że zamierzam kupić drugą Enkę i pomału sobie ją remontować ale "na bogato" ,po prostu ma być igła. Żona jednak mnie od tego pomysłu odwiodła i pomysł -jak dla mnie-został odłożony w czasie :twisted: Mam pytanie ogólnie do karawaningowców : czy ktoś ma dwie przyczepy kempingowe żeby je sobie używać na zmianę według swojego widzimisię? Co o tym sądzicie :?:


Ja nie widzę sensu trzymania dwóch przyczep - Jednakowych. Wiadomo że w czasie remontu pomysł OK. Jedną jeździsz, a drugą robisz bez spinania.
Ale jak już zrobisz ten remont, to wiadomo ze będziesz chciał jeździć wyremontowaną.

Chociaż zdarzają się ludzie którzy mają po kilka przyczep, ale po co to nie wiem. Może Bob Budowniczy na to pytanie odpowie :wink:

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: BobBudowniczy » środa, 16 mar 2016, 10:28

:d ten temat tylko mnie utwierdza, że nie jestem sam ze swoją zwichrowaną psychą na tym świecie. :p Mam taki zły nawyk, że jak coś widzę, jakąś okazję czy coś to zaraz kupuję z przekonaniem, że przyda się w przyszłości. Do piwnicy od dawna nie da się wejść, bo gratów po sufit :p z przyczepami podobnie. Mam n260, a przez ostatnie 2 lata użyłem ją może raz, ale nic...cóż była okazja to kupiłem...przyda się kiedyś. Przeglądając allegro patrzę n390 z 2000r z fajnymi fantami na przeszczep w dobrej cenie...cóż przyda się.. I tak od 2 lat czeka na demontaż. Długo by wymieniać :) ogólnie plan jest taki by zredukować flotę i na samodzielne wyjazdy jeździć n126d braciszka, na wyjazdy z żonką n126nt, dodatkowo z dziećmi to n132t w 4 osoby, na emeryturę zostawiłem wieloryba do odbudowy (też kupionego na zasadzie: o fajna cena, tylko 400km w jedną stronę, chwila namysłu...PRZYDA SIĘ!) N260 zostaje w rodzinie bo .....przyda się. I tak z moją chorobą walczę. I jedno co mnie przy tym wszystkim utwierdza to to, że poza mega satysfakcją z odbudowy tych przyczep, mogę być pewny że radochę z nich będą miały jeszcze moje dzieci i wnuki. Tego żaden zgniłek nie zapewni.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: reflexes » środa, 16 mar 2016, 10:36

Bo kto bogatemu zabroni... :lol:

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: ruciak76 » środa, 16 mar 2016, 10:41

U mnie czasu brakuje by jednej przyczepie zapewnić optymalny przebieg sezonowy aby łożyska kół nie stanęły :lol: :lol: :lol:
Ale w planach mam chęć posiadania jeszcze jednej typu n126n ale tylko na okres jej remontu "pod siebie" tak że jak już będzie skończona to poprzednia do sprzedaży. :D
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: kooba » środa, 16 mar 2016, 11:43

A mi się marzy taka trochę "stajnia z Niewiadowa"
- N126 D
- N126 NT
- N132 T
- N250
- i na deser N31

Tylko gdzie to wszystko trzymać i kiedy z tym jeździć ..

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: tantalos » środa, 16 mar 2016, 11:49

Ruciak76 , właśnie ja też mam taki plan. Bo do obecnej tylko dokładam i modyfikuję, a chciałbym następną zrobić od A do Z wg planu i wszystko przemyślane. No cóż może trafi się okazja to wtedy będzie moment... :)

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: Robcio » środa, 16 mar 2016, 11:53

A ja zycze wszystkim myslacym o zwielokrotnianiu niewiadowek tego, zeby chociaz jedna przyczepe 'opanowali' i doprowadzili ja do stanu wzorowego... po to, aby na wyjazdach 'godnie reprezentowac' wyrob z Niewiadowa.

Jak uda sie z jedna, to dopiero myslec o nastepnej ;)

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: BobBudowniczy » środa, 16 mar 2016, 14:39

Robcio pisze:A ja zycze wszystkim myslacym o zwielokrotnianiu niewiadowek tego, zeby chociaz jedna przyczepe 'opanowali' i doprowadzili ja do stanu wzorowego... po to, aby na wyjazdach 'godnie reprezentowac' wyrob z Niewiadowa.

Jak uda sie z jedna, to dopiero myslec o nastepnej ;)

Naskrobane Tapatalk'iem.

Robcio zgadzam się z Tobą ale... Jeśli mamy okazję kupić drugą w bardzo dobrych pieniądzach :lol::lol: to co? Czekać z zakupem aż się zrobi pierwszej remont i ktoś za nas dokona super zakupu? My obejdziemy się smakiem a sama okazja już nie powtórzy się więcej...

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: DIZZY » środa, 16 mar 2016, 15:29

Po mojemu to kto może sobie na to pozwolić, potrafi i lubi majsterkować, to dobrze by kupował kolejne i przywracał je do dawnej świetności. Bez względu na to czy ja sobie potem zostawi, czy odsprzeda.
Każda uratowana przed śmiercią Niewiadówka to najlepszy ukłon w ich stronę.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Dwie przyczepy ?

Postautor: BobBudowniczy » środa, 16 mar 2016, 15:42

DIZZY pisze:Po mojemu to kto może sobie na to pozwolić, potrafi i lubi majsterkować, to dobrze by kupował kolejne i przywracał je do dawnej świetności. Bez względu na to czy ja sobie potem zostawi, czy odsprzeda.
Każda uratowana przed śmiercią Niewiadówka to najlepszy ukłon w ich stronę.

Prawda


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości