Zwiększenie DMC przyczepy

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: neversoft » wtorek, 21 cze 2016, 07:33

Witam,
Czy taka operacja jest w ogóle możliwa? Chodzi o to, że w remoncie używa się innych materiałów niż w oryginale, coś się dodaje ekstra niż w standardzie i waga może poszybować do góry.
Może diagnosta jest w stanie wydać takie papiery, żeby nieco podnieść DMC?
Interesował się tym ktoś w ogóle?
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: BobBudowniczy » wtorek, 21 cze 2016, 09:23

Nie można zwiększyć dmc na większe niż producent wydał homologację. Dopuszczalne jest zmniejszenie dmcw bądź zmiana wagi przyczepy kosztem ładowności i na odwrót w ramach dmc z papierów.

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: piotr05 » wtorek, 21 cze 2016, 12:12

tylko przyczepy zarejestrowane jako SAM mają możliwość zmiany DMC
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: Drednot » wtorek, 21 cze 2016, 13:01

A mi w dwóch stacjach okręgowych powiedzieli że DMC to rzecz święta i żadnych zmian. Co prawda pytałem o auto, ale jak świętość, to świętość.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: pawko » wtorek, 21 cze 2016, 16:16

Drednot pisze:Co prawda pytałem o auto...


...no to już się nie będę zastanawiał czy dałoby się obniżyć dmc mojego samochodu o 60kg celem wymiksowania się z viatoll'a ;) dzięki
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: Drednot » środa, 22 cze 2016, 00:24

pawko pisze:...no to już się nie będę zastanawiał czy dałoby się obniżyć dmc mojego samochodu o 60kg celem wymiksowania się z viatoll'a ;) dzięki


Tak, mam ten sam problem. Nawet przy przyczepce 750 kg. musiałbym już płacić. To jakiś absurd. Ponoć ten przepis mocno ograniczył przyjazdy karawaningowców z zachodu do PL.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: niebieski-n2 » środa, 22 cze 2016, 06:23

Drednot pisze:Tak, mam ten sam problem. Nawet przy przyczepce 750 kg. musiałbym już płacić.

What???
Jakie masz DMC w T4????

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5507
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: kooba » środa, 22 cze 2016, 08:08

pawko pisze:
Drednot pisze:Co prawda pytałem o auto...


...no to już się nie będę zastanawiał czy dałoby się obniżyć dmc mojego samochodu o 60kg celem wymiksowania się z viatoll'a ;) dzięki

Jak obniżysz DMC auta to opisz procedurę i koszty.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: RE: Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: pawko » środa, 22 cze 2016, 10:34

kooba pisze:Jak obniżysz DMC auta to opisz procedurę i koszty.


Sugerujesz, że jest to możliwe? Z informacji jakie zebrał Drednot wynika, że nie.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: Drednot » środa, 22 cze 2016, 13:45

pawko pisze:
kooba pisze:Jak obniżysz DMC auta to opisz procedurę i koszty.


Sugerujesz, że jest to możliwe? Z informacji jakie zebrał Drednot wynika, że nie.


Potwierdzam. Pytałem w dwóch Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów w Warszawie. Obie odpowiedzi bardzo podobne.
Ale wiecie, Polska wielki i niezbadany kraj. Może gdzie indziej odpowiedzą inaczej :)

Tak a propos różnych decyzji urzędniczych: ostatnio byłem przerejestrować przyczepkę towarową. Babka z okienka powiedziała że trzeba zrobić badania na OSKP bo nie ma starym dowodize DMC i nacisku na oś.
No to odszedłem zasmucony. W międzyczasie gdzieś posiałem tablicę od tej starej przyczepki tak beznadziejnie, że w końcu stwierdziłem że muszę poprosić o tymczasową, by jechać do OSKP.
Więc wracam do Urzędu Komunikacji. Inna babka siedzi. I zupełnie przypadkiem pytając o zupełnie inną rzecz kierowniczki, ta jej odpala żeby dać mi spokój i wydać nowy dowód bez badania. Bo DMC sobie same obliczą (logiczne, skoro były w starym dowodzie Masa własna przyczepy i Ładowność) a nacisk niepotrzebny.
I tak dzięki zagubieniu tablicy skróciłem sobie drogę. Ale ile się nakląłem szukając jej to tylko moja rodzina wie. Tablicę znalazłem po tygodniu - włożyłem je w "pewne miejsce" tak by jej nie zgubić :oops:. Takie "pewne" że o nim zapomniałem.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5507
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: kooba » środa, 22 cze 2016, 19:47

pawko pisze:
kooba pisze:Jak obniżysz DMC auta to opisz procedurę i koszty.


Sugerujesz, że jest to możliwe? Z informacji jakie zebrał Drednot wynika, że nie.

Zrozumiałem, że będziesz próbował. Swoją drogą to muszę zajechać u siebie na jakąś stację diagnostyczną i zapytać czy się da.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: pawko » środa, 22 cze 2016, 20:36

Właśnie dzisiaj odebrałem - przepraszam za wyrażenie ;) - viatolla więc raczej już nie będę drążył tematu obniżenia dmc
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: Drednot » czwartek, 23 cze 2016, 00:56

pawko pisze:Właśnie dzisiaj odebrałem - przepraszam za wyrażenie ;) - viatolla więc raczej już nie będę drążył tematu obniżenia dmc


Jakie są koszty uzyskania tego urządzenia?
Procedura jakaś skomplikowana?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Zwiększenie DMC przyczepy

Postautor: pawko » czwartek, 23 cze 2016, 02:19

Koszt minimalny na początek to 240,- na który składa się: 120,- kaucja za pudełeczko i 120,- minimalna kwota doładowania (przedpłaty).
Cała procedura trwała może kwadrans. Potrzebny dow. osobisty i dow. rejestracyjny samochodu. Ze swojej strony poinformowałem tylko, że ma "toto" być dla samochodu osobowego, który w zestawie z przyczepą przekroczy dmc 3,5t.
Kwestia spełnianych norm emisji spalin (od których uzależniona jest wysokość opłat) - dla norm 0, 1 i 2 wysokość opłat jest jednakowa, począwszy od 3 i dalej opłaty są coraz niższe. Nie wiem czy mój kiosk spełnia choćby normę 0, bo jak przyspieszam to jadący za mną włączają przeciwmgielne, więc kłopotu z określeniem normy raczej nie miałem, ale jeśli masz holownik z rocznika 2000 i później to może warto zainteresować się tematem.
Miła Pani skonfigurowała mi tego viabox'a na "osobówkę z przyczepą" (choć to w sumie banalnie proste) i poinformowała, że gdy nie będę jechał z przyczepą to mogę zdjąć viabox'a z szyby i zostawić w szufladzie zamiast zmieniać status na "osobówka bez przyczepy".
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości