n126n dokumenty

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
bishopto
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 10 lip 2016, 23:30

n126n dokumenty

Postautor: bishopto » wtorek, 30 sie 2016, 20:09

Witam, Jestem nowy i nie wiem gdzie mógłbym zamieścić ten temat, więc spróbuję tutaj.
Proszę o informacje najlepiej osoby posiadające eNki czy w dowodzie rejestracyjnym jest zaznaczona informacja, że przyczepa posiada hamulec?
Czy z racji tego, że jest to przyczepa lekka nie ma wbitej w dowód tej informacji.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: n126n dokumenty

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 20:19

bishopto pisze:Witam, Jestem nowy i nie wiem gdzie mógłbym zamieścić ten temat, więc spróbuję tutaj.
Proszę o informacje najlepiej osoby posiadające eNki czy w dowodzie rejestracyjnym jest zaznaczona informacja, że przyczepa posiada hamulec?
Czy z racji tego, że jest to przyczepa lekka nie ma wbitej w dowód tej informacji.


Cześć,

Ja mam zapiekankę z hamulcem i nie ma o hamulcu żadnej adnotacji w dowodzie. Skąd taka rozterka?

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: n126n dokumenty

Postautor: Axtiff » wtorek, 30 sie 2016, 20:39

Posiadam eNkę i nie mam takiej adnotacji

naal

Re: n126n dokumenty

Postautor: naal » wtorek, 30 sie 2016, 23:07

Nie ma wzmianek w DR odnośnie hamulca choć wszystkie przyczepy pow 750 DMC mają.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: n126n dokumenty

Postautor: kooba » wtorek, 30 sie 2016, 23:11

Nie ma w dowodzi informacji o hamulcu. Wystarczy DMC.
Przyczepa lekka (do 750 kg) nie musi mieć hamulca. Ciężka musi.

bishopto
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 10 lip 2016, 23:30

Re: n126n dokumenty

Postautor: bishopto » piątek, 2 wrz 2016, 20:39

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jestem na poziomie poszukiwań N-ki bądź innej przyczepy ale chciałbym ją używać głównie w terenie i hamulec jest mi zbędny i stąd moje pytanie. Jeżeli nie ma takiej adnotacji a przyczepa jest zarejestrowana jako lekka to bez problemu mogę założyć nową oś niehamowaną i jeździć bez obaw o kontrolę.

dzin1975

Re: n126n dokumenty

Postautor: dzin1975 » piątek, 2 wrz 2016, 21:14

bishopto pisze:Wielkie dzięki za odpowiedź. Jestem na poziomie poszukiwań N-ki bądź innej przyczepy ale chciałbym ją używać głównie w terenie i hamulec jest mi zbędny i stąd moje pytanie. Jeżeli nie ma takiej adnotacji a przyczepa jest zarejestrowana jako lekka to bez problemu mogę założyć nową oś niehamowaną i jeździć bez obaw o kontrolę.

Kontrole zawsze możesz mieć...zależy na kogo trafisz,ale jest taki misz- masz z Niewiadówkami,że musiałbyś naprawde na kumatego kontrolera trafić :D jakby coś to idz w zaparte ,że to taki model ;)
Powodzenia w poszukiwaniach,chyba że chcesz gotowca,to odezwij się na priv

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: n126n dokumenty

Postautor: kooba » sobota, 3 wrz 2016, 13:40

Do terenu to nie N tylko E lub D. N-ka jest za wysoka na takie zabawy.
Jeżeli chcesz mieć przyczepę bez hamulca to ogranicza cię jedynie wpis w polu O2 w dowodzie rejestracyjnym holownika. N-ka ma DMC 720 kg, a sporo dużych aut pomimo swojej masy ma wpisane O2 700 kg. W takiej sytuacji brak hamulca dyskwalifikuje możliwość legalnego holowania przyczepy.
Poza tym ja bym stawiał właśnie na przyczepę z hamulcem. Dlaczego chcesz mieć na zjazdach dodatkowe kilogramy cały czas pchające Cię w dół. Lepiej mieć hamulec i wyregulować go luźniej żeby koła nie miały szans się zablokować, ale zawsze coś tam będą hamowały.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości