Tester świateł

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
grzesiek0

Re: Tester świateł

Postautor: grzesiek0 » piątek, 2 wrz 2016, 12:52

reflexes pisze:
grzesiek0 pisze:Jak niewiadów to musi być po kosztach, brzydko i z byle czego?

Ale to tylko narzędzie, które nie ma nic wspólnego z niewiadówką.


Tak narzędzie. Ale publikowane na stronach forum FKN.

Tak dla doświadczenia opublikuj to zdjęcie z opisem z pierwszego posta na stronach karawaning.pl i poczekaj na reakcje.

Od razu zostaniesz "wyprostowany". Spróbuj, jestem ciekawy czy będzie poklask. :mrgreen:

czubinski81 pisze:Ludzie czy was do końca powalił chłopak pokazuje jak szybko zrobić tester a wy oczywiscie siedzicie i hejtujecie a sami nic żeście nie zrobili. Właśnie dla tego nie wstawiam zdjęć z remontu jak zakładałem konto na tym forum to myślałem że tu się pomysłowość nagradza, bo na allegro gotowca kupić każdy potrafi a zrobic coś samemu to już nie.


Za innowacyjność autor ma piątkę, ale my tu nie o tym.

Mr.Makarena pisze:
Jak som trytytki to znaczy ze jest zrobione profesjonalnie :-) Jakby trytytkow nie bylo to faktycznie byloby druciarstwo :-)


W sumie masz rację. Trytytyka to nie sznurek. :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » piątek, 2 wrz 2016, 13:06

grzesiek0 pisze:Tak narzędzie. Ale publikowane na stronach forum FKN.

Tak dla doświadczenia opublikuj to zdjęcie z opisem z pierwszego posta na stronach karawaning.pl i poczekaj na reakcje.

Od razu zostaniesz "wyprostowany". Spróbuj, jestem ciekawy czy będzie poklask. :mrgreen:

Proszę Cię, nie traktujmy ich jako autorytet w każdej sprawie. Owszem forum jest większe ale odsetek osób, które robią coś ze swoimi przyczepami jest znikomy w przeciwieństwie do FKN gdzie prawie każdy z nas robił mniej lub bardziej zaawansowany remont swojej przyczepy :D .

Ja tego nie będę tam publikował, bo patenat nie jest mój.

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: Tester świateł

Postautor: Benior » piątek, 2 wrz 2016, 19:07

Ja tam uwielbiam druciarstwo :) ale to z off roadu wyniosłem i stwierdzam, że działa. Jeśli kogoś razi ... no cóż dam radę i przeżyję.

Przykładem może być moja przebudowa "druciarska" samochodu na pseudo kamera. Taki właściciel kampera hardmadafaka przechodzi i kpi ale czy mnie to obchodzi? ...
Czy taka osoba ma inne widoki za oknem niż ja? czy dotarł gdzieś bardziej? różnica być może w portfelu i gdzie kto się stołuje, czy je ze słoika czy w knajpie.

Jeśli można zrobić coś prościej i taniej to tak zrobię. Nie mylić z brzydziej bo estetyka też ważna i robię jak najlepiej swoich możliwości.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » piątek, 2 wrz 2016, 20:08

Ale tu estetyka jest pomijalna, bo to ma działać i tyle.

reflexes z tapatalk

grzesiek0

Re: Tester świateł

Postautor: grzesiek0 » piątek, 2 wrz 2016, 20:12

reflexes pisze:Ale tu estetyka jest pomijalna, bo to ma działać i tyle.



No jasne.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Tester świateł

Postautor: reflexes » piątek, 2 wrz 2016, 20:16

grzesiek0 pisze:
reflexes pisze:Ale tu estetyka jest pomijalna, bo to ma działać i tyle.



No jasne.

Tak jak mówisz :-)

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Tester świateł

Postautor: TomekN126N » piątek, 2 wrz 2016, 20:49

czubinski81 » pt, 2 wrz 2016, 08:56

Ludzie czy was do końca powaliło? chłopak pokazuje jak szybko zrobić tester a wy oczywiscie siedzicie i hejtujecie a sami nic żeście nie zrobili. Właśnie dlatego nie wstawiam zdjęć z remontu. .


No właśnie o tym pisałem wcześniej, ale się nie przejmuj, tylko wklejaj.

Jak zakładałem konto na tym forum to myślałem że tu się pomysłowość nagradza,


Przede wszystkim zawsze tak było, ale teraz może to jest celowe działanie, żeby "osłabić" forum i użytkowników. No chyba, że jest tak, jak piszesz i Ci, co najmniej robią, to najwięcej piszą.

grzesiek0 pisze:
Jak niewiadów to musi być po kosztach, brzydko i z byle czego?

TomekN126N pisze:
Powiem wprost moje zdanie: wali mnie wygląd urządzenia, a podoba mi się pomysł, przydatność i to, że działa. To tyle.


No i takie podejście jest naganne.
Odnieś to do renowacji motocykli. Też Cię będzie waliło.


Renowacja motocykli i niewiadówki nie ma nic wspólnego z testerem świateł, jako elementem motocykla/niewiadówki, tylko z narzędziem, jak np. z kombinerkami. Nie muszą być ze złota, żeby dobrze działały Grześ.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Tester świateł

Postautor: kooba » sobota, 3 wrz 2016, 13:42

reflexes pisze:Działa, nie ma w nim żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia niczyjego więc po co się czepiać? A wiem, bo to zrobił Paczek.

Patrząc na ogólną sytuację na forum trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

grzesiek0 pisze:
reflexes pisze:Nech pierwszy rzuci kamieniem kto jest bez winy. Ja tego nie zrobię.


Te czasy już dawno minęły.

Czasy minęły, ale stwierdzenie jest jak najbardziej aktualne i prawdziwe.

grzesiek0 pisze:Jak niewiadów to musi być po kosztach, brzydko i z byle czego?

Oczywiście, że nie. Jednak jak słusznie napisał Tomek, to jest narzędzie i nie ma nic wspólnego z niewiadówką. Równie dobrze możesz użyć do kontroli w zachodniej przyczepie i to nie koniecznie kempingowej.

A wracając do sedna sprawy.
Michał, ja rozumiem, że tymi bezpiecznikami możesz łatwo sterować podawanie zasilania na żarówki. Zastanawia mnie jednak czy jak w lampie będzie zwarcie to bezpiecznik przeznaczony do 230V odbije przy napięciu 12V.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Tester świateł

Postautor: Paczek » sobota, 3 wrz 2016, 22:38

kooba pisze:...

A wracając do sedna sprawy.
Michał, ja rozumiem, że tymi bezpiecznikami możesz łatwo sterować podawanie zasilania na żarówki. Zastanawia mnie jednak czy jak w lampie będzie zwarcie to bezpiecznik
przeznaczony do 230V odbije przy napięciu 12V.



Paczek pisze:...
Od kilku lat działa jak ta lala .....


Zaprezentuje w Suchedniowie .

sMAJSTER

Re: Tester świateł

Postautor: sMAJSTER » niedziela, 4 wrz 2016, 01:48

kooba pisze: Zastanawia mnie jednak czy jak w lampie będzie zwarcie to bezpiecznik przeznaczony do 230V odbije przy napięciu 12V.

Kooba zagłębiłem trochę wiedzy i takie mam wnioski .
Te "esy" to taka zbieranina. Wartość bezpiecznika przy pojedynczym sprawdzaniu żarówek to 4A. P=U*I czyli P=12[V]*4[A]=48[W] czyli więcej niż najmocniejsza żarówka w układzie(21W). Kolega (aktualnie dla eksperymentu ,,WRÓG" ) zastosował nawet zabezpieczenie 16A na jeden obwód czyli chroni odbiornik o znamionowej mocy około 180W. Dodatkowo o charakterystyce B co daje nam przy przeciążeniu wartość 3-5 prądu znamionowego. Czyli zadziała taki "es" ale przy przeciążeniu lub zwarciu popłynie dużo większy prąd zanim zadziała zabezpieczenie. Nie ma sensu przewymiarowywać zabezpieczeń, bo nie spełniają swojej roli. Lepiej nie kopiować.:-)

Awatar użytkownika
marek216
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2019, 06:00
Lokalizacja: Cyprzanów

Re: Tester świateł

Postautor: marek216 » wtorek, 21 maja 2019, 22:05

Odgrzeję, bo poza słuszną krytyką nie pokazana została sensowna pomoc, przydatna dla przyszłych pokoleń.
Ładnie, prosto i bezpiecznie można to wykonać za pomocą klocków z obrazków poniżej.
Zdjęcia z sieci więc puszka zawiera jakieś tam bezpieczniki, ale je wywalamy i wkładamy ładne małe automaty. Na zdjęciu 8A ale można szukać mniejszych jak ktoś potrzebuje pod jedną żarówkę ;)
Załączniki
bezp.png
puszka.png
n126b za Chrysler Grand Voyager 3.3 V6
Minsk Roment '89
Minsk Białosuski '91 i '92
Jawa 50 "Kaczka" '78
Yamaha RS100 '79
WSK B3 1978


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości