Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: RAFALSKI » sobota, 10 gru 2016, 12:52

Żur pisze:Witajcie, sytuacja z numerem już się wyjaśniła. Mój WK wysłał zapytanie do Niewiadowa z prośbą o potwierdzenie dłuższego numeru VIN. Fabryka w Niewiadowie bez żadnych problemów przysłała takie zaświadczenie, po czym mój WK musiał wysłać to zaświadczenie do WK Praga Południe (tam gdzie była pierwsza rejestracja), żeby sobie to zaktualizowali. I dopiero po tych zabiegach mój WK mógł wystawić twardy dowód. Taka polityka :P. Przyczepa ma już wyprostowane kwity, za granicę można jechać. Dzięki za pomoc

Fajnie, że się udało. Trochę dziwne to wysyłanie z jednego do drugiego ale liczy się efekt. Swoją drogą, ciekawe czy WK płacił za to oświadczenie czy dostał za free.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: Fiacior75 » sobota, 10 gru 2016, 17:15

I tak trzymać!!!! Brawo TY!!!!!!!
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: darkus » piątek, 16 gru 2016, 12:45

Temat wałkowany, ale mam pytanie:
Czy możliwa jest sytuacja, że fabryka nie nabiła numeru, ani nie zamontowała tabliczki w przyczepie z 1988 roku?
Otóż moja przyczepa N126e jest z 1988, pierwsza rejestracja 1989, numer wpisany w dowodzie (tam gdzie vin) to PT350XXX (czyli 2 litery i 6 cyfr), natomiast za wykładziną na szafie 18501 raz adnotację 76/272 z datą 18.01.89 r. Problem jest taki, że mimo bardzo dobrego stanu ramy (ocynk) brak jest tabliczki znamionowej (nie ma nawet otworów po nitach - chyba że była klejona do ramy) jak również nie ma wybitego żadnego numeru. Na hamulcu najazdowym są, ale inne. Przyczepa jest na pewno oryginalna, bo kupiona od pierwszego właściciela, który miał ją praktycznie od nowości, zero korozji na ramie, garażowana. Od początku jest zarejestrowana w tym samym urzędzie, cały czas na czarnych blachach, ale w dowodzie rej. jest wpisane DMC 420 kG, CW 380 kG i dopuszczalna ładowność 50 kG (trochę mało, bo się w niej nie zmieszczę po remoncie). Problem braku tabliczki i/lub numeru wyniknął podczas kontroli drogowej.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: stachu_gda » piątek, 16 gru 2016, 13:02

darkus pisze:Temat wałkowany, ale mam pytanie:
Czy możliwa jest sytuacja, że fabryka nie nabiła numeru, ani nie zamontowała tabliczki w przyczepie z 1988 roku?
Otóż moja przyczepa N126e jest z 1988, pierwsza rejestracja 1989, numer wpisany w dowodzie (tam gdzie vin) to PT350XXX (czyli 2 litery i 6 cyfr), natomiast za wykładziną na szafie 18501 raz adnotację 76/272 z datą 18.01.89 r. Problem jest taki, że mimo bardzo dobrego stanu ramy (ocynk) brak jest tabliczki znamionowej (nie ma nawet otworów po nitach - chyba że była klejona do ramy) jak również nie ma wybitego żadnego numeru. Na hamulcu najazdowym są, ale inne. Przyczepa jest na pewno oryginalna, bo kupiona od pierwszego właściciela, który miał ją praktycznie od nowości, zero korozji na ramie, garażowana. Od początku jest zarejestrowana w tym samym urzędzie, cały czas na czarnych blachach, ale w dowodzie rej. jest wpisane DMC 420 kG, CW 380 kG i dopuszczalna ładowność 50 kG (trochę mało, bo się w niej nie zmieszczę po remoncie). Problem braku tabliczki i/lub numeru wyniknął podczas kontroli drogowej.


Jakoś trudno w to uwierzyć. Jesteś pewien, że rama niewiadowska?

Zasadniczo to nie zasugeruję co zrobiłbym w tej sytuacji, aczkolwiek jest to okazja aby uzyskać takie masy jakie się wymarzyło i jakie pasują.

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: darkus » piątek, 16 gru 2016, 13:11

Rama na pewno jest oryginalna. Chyba że numer wytłukli pod kufrem ... A z masami nic się nie wymyśli, bo już takie dane są w dowodzie. Przyczepa jest zarejestrowana tylko numerów i tabliczki brak.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: ruciak76 » piątek, 16 gru 2016, 13:13

Bardzo dziwne, bo u mnie w n126e z 1988r jest wybity numer od góry na dyszlu i tabliczka nitowana czterema nitami na prawym ramieniu dyszla przed kufrem.
Być może przyczepa była składana prywatnie przez jakiegoś pracownika zakładu z części pozyskanych i zarejestrowana jako SAM, ale nie ma o tym adnotacji w dowodzie, wtedy numer zaczynający się od PT350xxx wskazywał by, że jest numerem nadanym przez ówczesną Stację Kontroli Pojazdów rejestrującą SAM-y w Piotrkowie Trybunalskim lub województwie piotrkowskim (PT)
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: stachu_gda » piątek, 16 gru 2016, 13:23

darkus pisze:A z masami nic się nie wymyśli, bo już takie dane są w dowodzie. Przyczepa jest zarejestrowana tylko numerów i tabliczki brak.


Masy w dowodzie można skorygować na podstawie danych na tabliczce, gdyby jakimś sposobem jednak ta tabliczka "się odnalazła" na ramie i jednak by się okazało, że te masy na tabliczce są takie że np. po remoncie i doposażeniu przyczepki się zmieścisz. Wystarczy wtedy przegląd u diagnosty ustalający dane pojazdu, koszt 60zł.

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: darkus » piątek, 16 gru 2016, 13:42

Stachu_gda olśniłeś mnie z tymi masami. Chyba poszukam "dokładniej" tej tabliczki. Natomiast idąc tropem kolegi ruciak76, przyczepa jest zarejestrowana jako Niewiadów N126. Myślę, że złożona jest w fabryce Niewiadowa, bo ma tak jak kolega stachu_gda metryczkę za wykładziną w szafie z nadanym numerem i datą (dwie wklejone karteczki ze znakiem kontroli). Zresztą w tamtym czasie mogło być wiele niedociągnięć i "nieoficjalnego" załatwiania towaru.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: RAFALSKI » piątek, 16 gru 2016, 14:08

darkus pisze:Temat wałkowany, ale mam pytanie:
Czy możliwa jest sytuacja, że fabryka nie nabiła numeru, ani nie zamontowała tabliczki w przyczepie z 1988 roku?
Otóż moja przyczepa N126e jest z 1988, pierwsza rejestracja 1989, numer wpisany w dowodzie (tam gdzie vin) to PT350XXX (czyli 2 litery i 6 cyfr), natomiast za wykładziną na szafie 18501 raz adnotację 76/272 z datą 18.01.89 r. Problem jest taki, że mimo bardzo dobrego stanu ramy (ocynk) brak jest tabliczki znamionowej (nie ma nawet otworów po nitach - chyba że była klejona do ramy) jak również nie ma wybitego żadnego numeru.

Naprawdę dziwna sprawa. Tak jak koledzy piszą, trzeba dokładniej "poszukać" zarówno tabliczki jak i numeru ;) Jak znajdziesz to odwiedziny u diagnosty i w WK.

darkus pisze:Problem braku tabliczki i/lub numeru wyniknął podczas kontroli drogowej.

Ano właśnie. To utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem prostując dane w 132 :)

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: darkus » piątek, 16 gru 2016, 14:15

A ja tak byłem z tą przyczepą w Chorwacji ! Teraz jest czas, aby wyprostować te sprawy. Nigdy nie wiadomo na jakiego formalistę trafisz na drodze.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: RAFALSKI » piątek, 16 gru 2016, 14:25

darkus pisze:A ja tak byłem z tą przyczepą w Chorwacji !

No to dobrze, że Cię tam nie dupnęli...

darkus pisze:Nigdy nie wiadomo na jakiego formalistę trafisz na drodze.

Dokładnie. Dlatego poza prostowaniem papierów w 132 wcześniej dokładniej poszukałem tabliczki w 127 bo blacha "ma siłę", nie to co jakaś tam naklejka na szafie.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: kooba » piątek, 16 gru 2016, 14:47

A co masz wpisane jako marka i model pojazdu?
Ja mam w swojej przyczepie VIN zaczynający się na PN i dalej 6 cyfr. Do tego bark tabliczki znamionowej, ale nr VIN wybity na dyszlu.
Taka sytuacja występuje przy rejestracji jako SAM i taki właśnie wpis mam jako marka i model.

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: darkus » piątek, 16 gru 2016, 15:01

kooba pisze:A co masz wpisane jako marka i model pojazdu?
Ja mam w swojej przyczepie VIN zaczynający się na PN i dalej 6 cyfr. Do tego bark tabliczki znamionowej, ale nr VIN wybity na dyszlu.
Taka sytuacja występuje przy rejestracji jako SAM i taki właśnie wpis mam jako marka i model.

To by coś wyjaśniało. Markę mam Niewiadów, model N126 a numer w dowodzie zaczyna się PT i dalej 6 cyfr. Tabliczki nie ma, a jak ktoś załatwił żeby nie jechać na stację, to mu na dyszlu numerku nie nabili. Ciekawe to wszystko. Swoją drogą, nieźle ludziska kombinowali w minionych czasach.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: sterciu » sobota, 24 gru 2016, 08:31

Dokładnie wczoraj byłem na przeglądzie aby uzupelnić brakujące znaki w dowodzie rejestracyjnym nr ramy. Nie obeszlo się bez wyciągu ze swiadectwa homologacji , pan diagnosta takie chcial i z racji iż mialem w ori instrukcji to mu pokazalem. Przegląd zrobiłem w n250c , byly dodatkowo masy inne , dmc zamiast 355kg bylo 295kg , ladownośc 190kg zamiast 250kg, poniewaz pierwszy wlasciciel podobno pod trabanta sobie to kupił i musieli masy zanizyc. Przynajmniej tak twierdził. Teraz tylko wymiana dowodu. Przegląd 60zl , wymiana dowodu 40zl. Pytalem się czy urząd moze sam wystąpic do niewiadowa o wyciąg ze swiadectwa homologacji to otrzymalem informacje, ze urząd nie jest stroną w tej sprawie i takiej możliwości nie ma , tylko wlasciciel moze wystąpić do producenta o taki dokument... U mnie potrzeba byla wyciągu bo masy sie nie zgadzaly równiez , ale nawet gdybym chcial potwierdzenie samego numeru z niewiadowa to i tak sam dokument od producenta by mi nic nie dal bo musi to jeszcze diagnosta odczytac i potwierdzić... czyli tradycyjnie , co urząd to inne podejście... Przynajmniej tak jest we Wroclawiu...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Za krótki numer ramy - problem przy rejestracji

Postautor: tantalos » sobota, 24 gru 2016, 12:52

Czytałem ten wątek wiele razy, postanowiłem dziś spojrzeć w mój DR i okazało się że ja też mam krótki vin 5 cyfr. Na razie mi to nie przeszkadza ale w razie wyjazdu za granicę będę to musiał poprawić.Ciekawe co w moim WK wymyślą.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości