Grill

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grill

Postautor: reflexes » środa, 29 mar 2017, 13:04

kooba pisze:
reflexes pisze:Kamienie z lawy są po to żeby równomiernie rozprowadzić temperaturę i po to żeby tłuszcz nie kapał na gorące elementy palnika powodując powstawanie płomienia i kłęby dymu.

Grill z kamieniami to straszna lipa. Tłuszcz kapiący wlewa się w chropowatą powierzchnię i jest nie do wyplenienia. Efekt jest taki, że po zrobieniu max 3 grillowań każde następne wali zjełczałym i przypalonym tłuszczem. A wymiana kamieni co 3 grillowania grozi bankructwem.

Nie spotkałem się z taką opinią, a i zdarzało mi się konsumować z takiego i jakoś nigdy tego nie zauważyłem. Ten grill który wskazałem nie ma zwykłej kraty za rusz tylko falowaną blachę z otworami po to żeby ten właśnie tłuszcz spływał do rynienki i się nie palił.

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Grill

Postautor: neeken » środa, 29 mar 2017, 19:07

jakie grille wozicie w waszych przyczepkach ?


ja planuje wozić takie cuś.Do tego palnik na kartusze rozpala węgiel błyskawicznie(brykiet wiadomo dłużej) Raz piekłem pizze z biedronki oczywiście w trójkątach i wyszła jak z pizzerii.
Załączniki
772_1.jpg
772_3.jpg
Bez_tytulu.jpg
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Grill

Postautor: dworek » środa, 29 mar 2017, 22:09

Faktycznie mam i polecam :D

Nie wiem, czy konstruktor znał prawa fizyki ale działa jak należy.
Tłuszcz wytapia się i spada na blachę na dole, kto zobaczy ile tego jest to za głowę się złapie, w węglowym pali się to i wraca na to co grillowane w postaci dioksyn i innych trucizn, a tutaj na tacę spada i po sprawie.

Odkąd mam tego gazowca to grill węglowy może że dwa razy rozpaliłem (ale murowany przydomowy) na wyjazdach tylko gazowiec :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Grill

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 30 mar 2017, 13:53

No to od wczoraj w kwestii grilla trzymam sztamę z Dworkiem :) Po południu przyszła przesyłka więc wieczorem próbne grillowanie. Niestety prócz kiełbasy nie miałem nic co nadawałoby się na ruszt ale co tam. Opiszę co nieco bo może komuś pomoże to podjąć decyzję o zakupie takiego grilla. Wiem po sobie, wahałem się i trochę trwało (jakieś dwa lata) zanim zdecydowałem się zaryzykować.

Grill Cramer bardzo fajny, podobny do mojego węglowego bo też walizkowy co bardzo mi odpowiada, wszystko ładnie składa się do środka i ważne, że jest naprawdę lekki. Ruszt mógłby być trochę większy ale nie jest źle. Urządzenie proste jak budowa cepa, myślałem, że będzie bardziej skomplikowane, będzie jakiś zawór czy coś, a tu nic tylko wąż do butli. Regulacja płomienia w zasadzie nie istnieje, symbolicznie można trochę przykręcić na butli ale zauważyłem, że jest ryzyko zdmuchnięcia płomienia a nie ma zabezpieczenia przed wypływem gazu więc lepiej nie kombinować. Żeby podłączyć grillek do butli musiałem odciąć zaciśniętą na wężu gwintowaną końcówkę do reduktora z gwintem. Pod ręką miałem tylko 37mbar a grill jest na 50mbar ale zapalił ładnie i przez całe grillowanie nie było problemu.
W moim grillu w zestawie brakowało uchwytu do manipulowania rusztem więc na szybko dorobiłem go w wersji zdejmowanej, z kawałka jakiegoś pręta. Pokrywa nie chciała też trzymać się w pionie ale z tym też sobie poradziłem.

Wrażenia bardzo pozytywne, jeszcze nigdy tak szybko nie rozpaliłem grilla :lol: Jedna zapałka, odkręcić butlę i gotowe, można wkładać żarcie bo od razu grzeje pełną mocą. Mimo, że palnik jest u góry, w całej "komorze" jest gorąco, wszelkie wątpliwości rozwiane. Trochę dziwnie bo skoro grzeje od góry, trzeba będzie się przestawić i do piekącego na grillu od teraz mówić "opuść ruszt" zamiast "podnieś", w przypadku przypalania się żarcia :lol:
Co zauważyłem i mi się spodobało, zaletą górnego grzania jest to, że żeby sprawdzić stan dopieczenia mięcha, wystarczy rzut oka na ruszt i już wiemy, nie trzeba podnosić i sprawdzać kolejno karkówek, itp. Wczoraj grillowaliśmy wieczorem i po ciemku ale żarcie jest fajnie podświetlone od płonącego palnika więc dobrze widać co się dzieje na ruszcie. Tłuszczyk ładnie kapie na aluminiową tackę, którą łatwo będzie myć. Koniec ze skrobaniem misy-paleniska grilla z nagaru i całego tego tłustego, brudnego syfu.

Kiełbacha wyszła świetna i trochę inna (na plus) niż na grillu tradycyjnym. Polecam!
P1200838.JPG

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grill

Postautor: reflexes » czwartek, 30 mar 2017, 13:59

Te Cramery są w dwóch wielkościach.
Taki jak Twój i że tak powiem potrójny.
Obrazek

naal

Re: Grill

Postautor: naal » czwartek, 30 mar 2017, 15:03

RAFALSKI pisze:Tak, podkupiłem Ci?

No trochę się spóźniłem ;)

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Grill

Postautor: WB55 » czwartek, 30 mar 2017, 19:04

Jesli gril do karawaningu to tylko Cadac Safari Chef.Fakt sporo kosztuje ale wart jest tej ceny.Mam go od trzech lat i nie powiem zlego slowa na jego temat.Az sie dziwie ze posiadacze Cadacow jeszcze sie nie odezwali a wiem ze sa tacy wsrod nas.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Grill

Postautor: kooba » czwartek, 30 mar 2017, 21:31

Nie odzywają się bo grill, o którym piszesz przeszedł do historii. Teraz robią jakiś badziew https://www.cadacinternational.com/prod ... ri-chef-lp a ostatnie sztuki pozostałe na rynku mają zawrotną cenę.

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Grill

Postautor: dworek » czwartek, 30 mar 2017, 22:07

Mój też "potrójny" ;)

viewtopic.php?f=41&t=4462&start=15#p90085

Rafalski -sztama :D
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Grill

Postautor: RAFALSKI » piątek, 31 mar 2017, 00:53

Kurczę, taki "potrójny" byłby lepszy. Cóż, w razie czego ten pójdzie do ludzi a ja poszukam większego, zobaczymy w praktyce.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grill

Postautor: reflexes » piątek, 31 mar 2017, 07:14

No dobra, przekonaliście mnie. Taki będzie chyba lepszy niż ten z kamieniami.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grill

Postautor: reflexes » piątek, 5 maja 2017, 07:59

Potestowaliśmy na majówce tego Rafalskiego grilla i powiem Wam, że sprzęt jest super. Bardzo mi się spodobała jego funkcjonalność (grill, kuchenka, piekarnik), praktycznie brak syfu w trakcie grillowania (brak węgla i popiołu, tłuszcz spływa na tackę, a reszta jest czysta, po użyciu myje się kratkę i tą tackę i można składać), szybkość działania itp. Tak wiem, że to nie wyngiel ale ja takiego nie używam od dawna, bo nie lubię smrodzić sąsiadom. Różnicy w smaku nie widzieliśmy i żona ani razu nie narzekała na ból brzucha (a ma problemy gastryczno-gastronoimiczne, które często objawiają się właśnie po takim jedzeniu) więc wczoraj drogą pertraktacji i komunikacji na olxie wymieniłem kilka biletów NBP-u na takie właśnie cudo tylko w wersji powiększonej, bo nas jest 4 sztuki i prawie każdy lubi jeść. Dzisiaj gość ma to do mnie wysłać więc w przyszłym tygodniu będzie wielkie grillowanie :mrgreen:
Załączniki
grill.jpg
grill2.jpg

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Grill

Postautor: stachu_gda » piątek, 5 maja 2017, 08:03

reflexes pisze:Potestowaliśmy na majówce tego Rafalskiego grilla i powiem Wam, że sprzęt jest super.


Potwierdzam, że fajny wynalazek. Ja na razie z zakupem poczekam, ale prędzej czy później też zamierzam nabyć.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grill

Postautor: reflexes » piątek, 5 maja 2017, 08:09

Wczoraj się z Piotrem z1c00 śmialiśmy, że teraz będzie fala zakupu grilli gazowych. Na zlocie postawimy cały rząd krzeseł z decathlonu, przy stolikach z decathlonu, z szafek z decathlonu wyciągniemy kiełbaski i będziemy je grillować na grillach al'a cramer. Za chwilę taki grill gazowy będzie jak N132 :lol: :lol: :lol:

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Grill

Postautor: cyran'o » piątek, 5 maja 2017, 09:38

Po mazurach nabrałem takiego przekonania do grila gazowego do tego stopnia że właśnie chyba zdmuchnąłeś mi go sprzed nosa :D :D :D .Ubiłeś coś z ceny ?


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości