Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Mruwasek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Postautor: Mruwasek » środa, 19 lip 2017, 14:56

Witajcie bo i pewnie ktoś z Was może mieć problem podobnej natury. Po ostatnim zlocie i rozmowach doszedłem do wniosku że warto wyprostować sytuacje z moją przyczepką gdyż co innego na tabliczce znamionowej a co innego w dowodzie rejestracyjnym. Generalnie Błędne były masa własna, dopuszczalna masa całkowita, ładowność, naciski na oś oraz VIN z którego w dowodzie zostało tylko 5 ostatnich znaków. Po telefonie do WK bardzo uprzejma Pani sprawdziła, że dane w poprzednim starym dowodzie są takie same. W WK gdzie przyczepa była zarejestrowana nic nie załatwiłem bo też to samo. Ponowny kontakt z moim WK i stanęło na tym:
Usłyszałem oświadczenie z fabryki Niewiadów że moja przyczepa została homologowana na takie dane jak mam na tabliczce znamionowej. Koszt 100 brutto. Dodatkowo wizyta na stacji diagnostycznej (koszt 60 zł) gdzie diagnosta stwierdził że to co jest na tabliczce i na oświadczeniu od producenta pokrywa się ze sobą i taki stan jest faktycznie. No i na koniec wizyta w WK z w/w papierami opłata za wymianę dowodu rejestracyjnego 54,50 i wszystko jest jak być powinno. Przy okazji ważenie przyczepy zapakowanej standardowo (pościel, garnki krzesła turystyczne i inne standardowe graty ale bez szaleństwa) okazało się że faktyczna waga to 600KG gdzie DMC teoretycznie to 510KG.

Wróć do „Pozostałe”