Problem z lodowka

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Rokundus
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2009, 15:39

Problem z lodowka

Postautor: Rokundus » wtorek, 31 mar 2009, 16:35

Mam problem z lodowka absorpcyjna .Gdy kupilem przyczepe dwa miesiace temu dzialala po wlaczeniu po 1godzinie .dzisiaj wlaczylem na 5 godzin i nie chlodzi .obydwie grzalki grzeja 220 12 v igaz .elektrycznie wszystko jest ok .Czynnik chlodniczy raczej jest bo chlupie ajakby sie rozszczelnila to by smierdzial Amoniak .Prosze o pomoc jak ktos cos wie .dziekuje.Grzesiek Malopolska

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Problem z lodowka

Postautor: serek » wtorek, 31 mar 2009, 17:14

obróc ją do góry nogami na jakieś 30min do 2 godz. nawet możesz ją poprzewracać...( delikatnie) poczym włącz i odczekaj 15-30min. powinno zadziałac...tak się często dzieje z lodóweczkami po zimowym śnie... mam w tym nie małą wprawe...hehehe :lol:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Rokundus
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2009, 15:39

Re: Problem z lodowka

Postautor: Rokundus » wtorek, 31 mar 2009, 18:32

Dziekuje za podpowiedz wlasnie ja przewrocilem ,Dam odpowiedz czy dziala pozdrawiam.

Rokundus
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2009, 15:39

Re: Problem z lodowka

Postautor: Rokundus » środa, 1 kwie 2009, 20:16

Pomoglo obracanie lodowki . Na maksa miala -17 c .Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z lodowka

Postautor: marek » środa, 1 kwie 2009, 20:58

Jak nie wstrząśniesz to nie działa :D

bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Problem z lodowka

Postautor: bromba » czwartek, 16 kwie 2009, 19:55

Panowie a może ktos doradzi. Od godziny mam lodówke POLAR TYP TA 60 / 60dm3 / pojemności. Do przedsionka idealna. Włczyłem ją godzine temu i nic. Tył się grzeje a nic nie burczy jak w normalnych lodówkach i chłodu nie widac. Może dłużej poczekac co? Mam ją za piwo tak wiec naprawa i tak sie opłaci ale może koledzy coś doradzą. To taka mała jak dla kawalera.Tylko na 220v. Nic nie słychac ze chodzi. Może tak ma być. Byłoby super miec lodowke ktorej nie słychac :?: Prosze o pomoc. Moze ktos zetknoł sie z tym typem lodowki. Jak nie to jutro w serwisie sie zapytam no i jeszze pare godzin zaczekam zanim ja wyłącze. Pozdrawiam. A może też ją odwrócic do góry kołami co?

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z lodowka

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 16 kwie 2009, 20:07

bromba, nic nie mów, to jest lodówka absorpcyjna, nie szumi, nie warczy, a że nie chłodzi to ja poproś, popieśc może zaskoczy. :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Problem z lodowka

Postautor: bromba » czwartek, 16 kwie 2009, 20:41

Tak!! No cóż ? Dzięki za rade. Normalnie...wzruszyłem się. Tyle informacji na raz. Musze sie sprężyc żeby to ogarnąć. Już nic nie mówie. Popytam innych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z lodowka

Postautor: b.b tulipan » czwartek, 16 kwie 2009, 21:31

bromba, Widzę że Ty się nie znasz na żartach już się poddałeś.
Co można doradzić na szybko jeśli mowa o lodówce włączonej na godzinę przed postem.Nie wiemy czy ma zasilanie, czy świeci kontrolka, czy włączona była na opcję 230 V, czy może inne.
Włącz, posiedź, posprawdzaj na różnych opcjach, podumaj a może sam dojdziesz o co biega.
W temacie powyżej były opowieści o takich niedomaganiach, poczytaj, nie denerwuj się i pytaj dalej jak by co.
Pozdrawiam i życzę samych bez awaryjnych przedmiotów i samych bez problemowych wyjazdów.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Problem z lodowka

Postautor: serek » piątek, 17 kwie 2009, 07:19

Przewróc , a nawet poprzewracaj ją pare razy i zostaw nogami do góry na godz. przewróc na nogi i podłanczaj ...musi ruszyć... :D
życie jak droga, kiedyś się kończy...

bromba
Posty: 55
Rejestracja: środa, 10 gru 2008, 21:09
Lokalizacja: Skarbimierz woj. opolskie

Re: Problem z lodowka

Postautor: bromba » piątek, 17 kwie 2009, 20:21

Panowie , kurde działa!!!! Przewróciłem ją a potem włączyłem i działa. Co ja mówie!!! Ona mrozi jak cholera i mam ją za TYSKIE / dobre bo sam je pije/. Dzięki SEREK!!! :D BOGUŚ!!??...ja znam się na żartach ale...nie jak od godziny słuchasz w kuchni od żony " znowu jakiś klamot przyniosłeś który nie działa" ITP :) Nigdy nie miałem lodówki absorpcyjnej to i nie wiem , że cicho chodzi. Ty Boguś też pewnie nie wiesz jak pobiera się krew do badań z żyły tczej od byka ważącego 1000 kg do badań? ... a ja wiem bo to robiłem. Kurcze jak pomyśle ze będe miał lodówkę nad morzem / zimne piwko / w przedsionku to normalnie jestem szczęśliwy. Goraco wszystkich pozdrawiam. Kocham KARAWANING. papa :D

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z lodowka

Postautor: Andrzej132 » piątek, 17 kwie 2009, 20:24

To się cieszę, że mamy podobne zapatrywania żon, bo myślałem, że ja tylko tak mam.

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z lodowka

Postautor: b.b tulipan » sobota, 18 kwie 2009, 22:39

bromba, powodzenia i dla świętego spokoju może uda nam się wypić to zimne piwo. :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Rokundus
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2009, 15:39

Re: Problem z lodowka

Postautor: Rokundus » wtorek, 7 lip 2009, 19:29

Zaczynajac ten watek ;) miałem problem bo mi nie chodziła lodówka. pomoglo mi obrocenie i chlodziła. Teraz mam nowy problem, bo po właczeniu chłodzi pare godzin. Grzałka grzeje, termostat działa podaje-napiecie na grzałke. Amoniak jest bo jak przewracałem lodówke to chlupie . Jak ktos wie cos na ten temat to prosze o podpowiedz. Pozdrawiam :D :wink:


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości