Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
forest
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 09:06
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: forest » piątek, 22 maja 2009, 22:38

Witam
Jestem na etapie remontowania n126N i okazało się po ulewnej nocy że przyczepa przecieka w miejscu mocowanie aluminiowej listwy na dachu.
Postanowiłem ją odkręcić ale ...... wkręty są pordzewiałe i ani drgną !!!!! Co poradzicie drodzy maniacy niewiadówek.

P.S. hm... jak dam radę to może wyrobię się do zlotu więc proszę o szybkie porady

pozdrawiam maniak forest i iwonka :-) :D :D
forest i iwonka

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: kotek » piątek, 22 maja 2009, 22:58

Pierwsza rzecz to dobrze dopasowany śrubokręt oraz lekki młotek, jeżeli to nie pomoże, wtedy delikatnie zeszlifować łeb wkręta i po zdjęciu listwy wykręcić kombinerkami. Przy wykręcaniu starych wkrętów trzeba mieć dużo cierpliwości :angel: . Powodzenia.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
pawcar
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2008, 19:03

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: pawcar » sobota, 23 maja 2009, 07:15

stare dziurki zaklej zywica od srodka pod listwe daj tasme uszczelniajaca dwustronna i po przykreceniu trzeba zalozyc w listwe klin uszczelniajacy
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: petek » sobota, 23 maja 2009, 09:20

E tam, nie zdejmuj tej listwy. Jak dobrze się trzyma to odpuść sobie jej odkręcanie. Weź żywicę i od środka zamaluj miejsca, przez które może przeciekać woda. Ja tak zrobiłem i jest dobrze.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
Jaro-Gosia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 458
Rejestracja: niedziela, 30 lis 2008, 15:33
Lokalizacja: Nadma-okolice Warszawy
Kontaktowanie:

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: Jaro-Gosia » sobota, 23 maja 2009, 21:56

Też miałem nie demontować listew ale od środka przyczepy było widać rdzę pod żywicą i to się mnie nie podobało, więc postanowiłem zdemontować listwy. U mnie poszło bardzo sprawnie, prawie wszystkie śrubki odkręciły się i zdemontowałem listwy.Te które nie dały się odkręcić rozwierciłem wiertłem fi 5 , lekko naostrzonym na stożek . Po malowaniu przyczepy listwy zamontowałem, wszystkie śrubki wkręciłem w te same otwory,od środka zamazałem porządnie najpierw żywicą, a później przy oklejaniu całej przyczepy styropianem najpierw silikonem,a później klejem polimerowym tym którym kleiłem styropian. Myślę y że będzie okej!!! :)
Pozdrawiam Wszystkich :)
N 126 N / N 126 E / N 250
http://www.plandekijaro.pl
http://www.plandeki-warszawa.pl
2017 / 16 nocek / 3890 km
2018 / 7 nocek / 1350 km
2019 / 14 nocek / 4200 km

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: kotek » sobota, 23 maja 2009, 22:05

Jeżeli przecieka przez wkręty, to nawet jak zalaminujesz od środka, to może pozostać pęcherzyk w którym będzie kropla wody i na mrozie po paru zimach znowu będzie przeciekać. To jest tylko czarny scenariusz a wcale nie musi do tego dojść.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

martcin
Posty: 75
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: martcin » czwartek, 30 sie 2012, 02:55

Odświeżam temat bo też dopadł mnie problem z wkrętami przy tej listwie.A zaczęło się od tego że stary klin to była sparciała ruina, która sama wyłaziła z listwy, więc się podnieciłem, że go wymienię i kupiliśmy nowy klin, ale jak zobaczyłem że wkręty pordzewiałe to myślę odkręcę, przy okazji uszczelnię, żeby zrobić porządnie(poprzedni właściciel rzeźbił coś miejscami silikonem), kupię nowe wkręty z nierdzewki i bedzie cacy, a tu dupa.Wkręty ani drgną.No to rozwierciłem łby, zdjąłem listwę próbuję wykręcać i nic.I teraz nie wiem co zrobić.Z kolegą Pawłem od Eriby wymyśliliśmy, żeby je troszkę przygładzić ale nie za dużo żeby wystawały, aby móc listwę założyć na "swoje miejsce" oczywiście wcześniej uszczelniając całą listwę sikaflexem a nowe wkręty wkręcić z 1,5 cm obok w nowych miejscach.
Czy to dobry pomysł?Przez tę listwę nie było przecieków i teraz żałuję że to ruszałem.Trzeba było wepchnąć nowy klin i już ale widziałem, że poprzedni właściciel coś tam miejscami rzeźbił silikonem więc chciałem to poprawić.Podpowiedzcie coś, bo większość remontów Nek które przejrzałem bardziej skupiała się na wnętrzu.
N126N+Astra II 1,6

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1045
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: mannt » czwartek, 30 sie 2012, 08:54

Jeśli chodzi o odkręcanie zardzewiałych wkrętów to poradziłem sobie z nimi tak...
zdjąłem klin ozdobny na każdy wkręt psiknąłem czym podobnym do wd-40, odczekałem godzinę i psikałem znowu i poczekałem jeszcze trochę. Dopasowałem końcówkę, bita odpowiedniego do tych wkrętów. Założyłem go do wkrętarki w której mam coś w rodzaju sprzęgła z regulacją momentu obrotowego, chyba każda wkrętarka to ma. Sprzęgło ustawiłem na pozycję 1 czyli najsłabsze działanie. Zacząłem wykręcać i efekt był taki, że wkręt ani drgnął wkrętarka pracowała a sprzęgło przepuszczało wprowadzając wkręta w drgania. Wtedy stopniowo przy cały czas pracującej wkrętarce zacząłem zwiększać moment obrotowy sprzęgła wkrętarki z 1 na 2 potem 3 i tak dalej i w końcu przy coraz większej sile odkręcania i drganiach wytwarzanych przez przepuszczające sprzęgło wkręty odkręcały się jak nowe. odkręciłem każdy jeden bez zająknięcia, żaden się nie obrobił ani nie ukręcił. Efekt podobny jak u wulkanizatora odkręcanie kół kluczem pneumatycznym.

martcin
Posty: 75
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: martcin » czwartek, 30 sie 2012, 10:09

No tak tylko ja już wkręty rozwierciłem i zastanawiam się jak dalej zrobić tak jak wyżej opisałem.Z drugą listwą spróbuję jak radzisz
N126N+Astra II 1,6

Koń
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2012, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: Koń » czwartek, 30 sie 2012, 10:39

mannt pisze:Jeśli chodzi o odkręcanie zardzewiałych wkrętów to poradziłem sobie z nimi tak...


Pod warunkiem, że masz jeszcze "łebki od tych śrubek to można kombinować, ja też psikałem wd40 lecz nic to nie dało. Łby śrubek były pordzewiałe jak cholera i zeżarte przez rudą tak, że się rozpadały :/ pozostało rozwiercanie....

Koń
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2012, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: Koń » czwartek, 30 sie 2012, 10:48

martcin pisze:No tak tylko ja już wkręty rozwierciłem i zastanawiam się jak dalej zrobić tak jak wyżej opisałem.Z drugą listwą spróbuję jak radzisz


Jestem na tym samym etapie :) budkę pomalowałem i teraz zabawa z listwami mnie czeka. Jedna niestety nie do uratowania czekać mnie będzie zakup listwy :( chyba, że gdzieś ktoś będzie miał używaną w dobrym stanie i będzie chciał odstąpić ;).
Wracając do tematu.... po rozwierceniu resztek łebków i ściągnięciu listwy resztki śrub pojechałem gumówką tak, aby nie wystawały ponad skorupę. Zresztą większość w tej mojej przyczepie nie da się odkręcić i "odkręcam" gumówką... ;) następnie to co zostało w skorupie pozalewałem żywicą. Dodatkowo wzdłuż tej "bruzdy" łączącej laminat pod listwą aluminiową położyłem matę z żywicą. Na to uszczelka butylowa, na śruby uszczelniacz butylowy i do skorupy. W listwie otwory musisz wywiercić nowe obok.
Myślę, że w miarę czytelnie to opisałem :)
Powodzonka ;)

martcin
Posty: 75
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: martcin » czwartek, 30 sie 2012, 12:31

Super to opisałeś Koń!O taką odpowiedź mi chodziło, bo wiem jak działać dalej.Zrobię tak jak mówisz.Tylko zastanawiam się czy bez tej taśmy butylowej da radę.Z Pawłem/tritonem79 uradziliśmy żeby dać tylko sikaflex bo doszliśmy do wniosku, że konsystencja bardziej płynna to lepiej wypełni ewentualne przestrzenie pod listwą a i będzie mniejsze prawdopodobieństwo że listwa nie będzie chciała dojść na swoje miejsce.Ale jeszcze to rozważę.A te bruzdę też myślałem żeby jakoś wypełnić i dzięki twojej sugestii zalepię ją żywicą i już.
Bardzo Ci dziękuję! :D
Pozdro!
N126N+Astra II 1,6

Koń
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2012, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: Koń » sobota, 7 wrz 2013, 21:11

Bardzo proszę ;) po to jest właśnie forum ;) Jak tam kolego walka z listwami ? Pozakładane ? Trochę czasu minęło więc chyba coś się posunęło w remoncie ? ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: kozik » wtorek, 10 wrz 2013, 23:48

Panowie
rozumiem że listwa od strony drzwi służy do mocowania przedsionka, ale do czego jest ta po drugiej stronie? jakie ma ona zastosowanie, czy jest potrzebna?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10872
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Aluminiowna ozdobna ( ???? ) listwa

Postautor: reflexes » środa, 11 wrz 2013, 07:30

Potrzebna nie jest ale wydaje mi się, że głupio by przyczepa wyglądała z listwą tylko z jednej strony.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości