Zakup ogrzewania Truma

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:02

P1012592.JPG

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:03

P1012594.JPG

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:13

P1012595.png

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:17

Może to głupie ale oglądam fotki i widzę różnicę tylko w obudowie.
Po ogłoszeniach SL:
Obrazek
a S mają:
Obrazek

Ja mam S3002 i obudowa jest taka, Walther SL i jest inna. Korpusy identyczne poza tym że u mnie zawór jest poziomo schowany w obudowie pieca i nie sterczy pod przyczepą ale wg. rysunków z instrukcji od Trumatica i sl3002 i s3002 ma zawór pionowo.
Więc sam nie wiem.
Do 1996 była inna średnica komina chyba. Jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:32

Lukasz.N pisze:
P1012595.png

W tej brakuje termopary od zabezpieczenia. Nie będzie działać.
Jak byś kupował to zwracaj uwagę na wszystkie rurki czy nie są załamane bądź urwane jak tu.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:42

vvarrior pisze:
Lukasz.N pisze:
P1012595.png

W tej brakuje termopary od zabezpieczenia. Nie będzie działać.
Jak byś kupował to zwracaj uwagę na wszystkie rurki czy nie są załamane bądź urwane jak tu.

...


Dzięki wielkie!!! A już miałem na nia chrapke:) To była tak naprawde ostatnia z trzech, która się ostała. Dwie pozostałe zostały niestety dziś sprzedane. Nie zdążyłem dojechać w okolice Wrocławia. Umawiałem się ze sprzedawcą na zakup od piątku, ale niestety sprzedał dziś wszystkie:( No nic interes przede wszystkim.... Mam nadzieję, że w miarę szybko coś znajdę bo ostatni weekend w budce nad jeziorem był już dość zimny:)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:55

Szkoda bo z trumaventem była...w sumie w cenie trumaventu;). Ja mogę podrzucić telefonu do sprzedawcy od którego kupowałem już dwa piece, lodówkę i kilka pierdułek i nie było problemu. Człowiek z Opalenicy i zawsze można ponegocjować ceny. Mi sprowadził nawet lodówkę na wymiar. tel. 887 263 192.
Jest na allegro. Zadzwoń, pogadaj może coś ma. Niezależnie od kogo kupisz to uważaj żeby nie postawić jej na podłodze zaworem do dołu i nie zagnieść tej rurki co wychodzi w dół z zaworu.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » poniedziałek, 21 wrz 2015, 23:08

Dzięki za namiary na tego Pana z Opalenicy. Jutro się skontaktuję.
A szkoda wielka. tym bardziej ze tamte dwie były w dużo lepszym stanie i nowsze.Co prawda cena to 350pln, ale ciągle to jak za darmo.
Trumę będę stawiał na jakiejś skrzyneczce. A pierwsze odpalenie robił w kasku i nomexie:)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » wtorek, 22 wrz 2015, 00:00

Nasz pierwszy odpał... stres i paleta piwa w pogotowiu;)
Obrazek.
Powodzenia w poszukiwaniach.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » wtorek, 22 wrz 2015, 00:45

Dzięki:) Ale sprzęt to Wy macie ładniutki....

naal

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: naal » wtorek, 22 wrz 2015, 10:10

Ja mam model s3001 i różni się obudową od sl, tak jak wrzucił Janek. Z drugiej strony termopara nie jest drogim urządzeniem jeśli kupisz w sklepie z częściami gazowymi uniwersalną (chyba gwint 8mm ale głowy nie dam). Koszt około 20 zł. Szukając do trumy zapłacisz cztery razy tyle. Gorzej jak termoparę ktoś wywalił bo elektrozawór się zrypał...

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » wtorek, 22 wrz 2015, 10:30

naal pisze:Ja mam model s3001 i różni się obudową od sl, tak jak wrzucił Janek. Z drugiej strony termopara nie jest drogim urządzeniem jeśli kupisz w sklepie z częściami gazowymi uniwersalną (chyba gwint 8mm ale głowy nie dam). Koszt około 20 zł. Szukając do trumy zapłacisz cztery razy tyle. Gorzej jak termoparę ktoś wywalił bo elektrozawór się zrypał...



Tak szczerze mówiąc to nawet nie wiem, w którym miejscu się ta termopara znajduje i jak wygląda. Na gazie generalnie się nie znam. Pewnie gdybym się znał to brałbym ten piecyk z pocałowaniem ręki. Odmalowanie obudowy i wyczyszczenie samego pieca nie powinno byc jakimś wielkim problemem. Boje się jednak samych kwestii technicznych. Takich właśnie jak elektrozawór:)
Co do modelu s3002 to mam rozumieć, że w rozmiarze obudowy pomiędzy S3002 i Sl 3002 nie ma różnicy, a zatem wejdzie do mojej n126n?

naal

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: naal » wtorek, 22 wrz 2015, 11:21

Elektrozawór to urządzenie, które znajduje się tuż za pokrętłem od regulacji gazu. On umożliwia wciśnięcie kurka i otwarcie przepływu. Termopara jest do niego wkręcona i idzie na przewodzie do samego palnika. Tam jest przykrecona gdzieś do obudowy i wchodzi w światło palnika. Kształtem przypomina taką metalową zapałkę. W momencie wciśnięcia kurka mechanicznie otwierasz przepływ gazu. Palnik się zapala i jednocześnie nagrzewa termoparę. Podgrzanie jej wywołuje różnice potencjałów na obu jej końcach co skutkuje stałym otwarciem elektrozaworu. W przypadku zgarnięcia palnika termopara stygnie, a elektrozawór odbija zamykając dopływ gazu.

Mi też to wydawało się straszne, ale po dwóch godzinach rozkminy stwierdzam, że to bardzo proste urządzenie.

Lukasz.N
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 21:50

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: Lukasz.N » wtorek, 22 wrz 2015, 14:12

A czy taki elektrozawór można ewentualnie też naprawić? Zastanawiam się ciągle nad kupnem tego piecyka i ewentualnym powierzeniem jago naprawy jakiemuś specjaliści. Może ktoś z Was zna taką osobę w okolicach Krakowa lub Zielonej Góry?

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup ogrzewania Truma

Postautor: vvarrior » wtorek, 22 wrz 2015, 17:40

Elektrozawór w sensie termoparę i elektromagnes może i ktoś wydłubie ale według mnie ktoś ostro przyhaczył całym piecem i korpus zaworu jest krzywy = nieszczelny. Tam widać chyba że nakrętka jest zerwana i wystaje elektromagnes. Chyba że kombinować cały zawór coś koło 400PLN pewnie. Cena dobra ale nie wiem czy ja bym zaryzykował choć sam często wolę zaoszczędzić i zakombinować.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości