układ chłodniczy lodówki absorpcyjnej od środka

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

układ chłodniczy lodówki absorpcyjnej od środka

Postautor: fortis » sobota, 30 lip 2016, 13:58

Nie mogłem wytrzymać z ciekawości i pociąłem układ chłodniczy lodówki ( niesprawny, przytkany) długo z nim walczyłem ale nie uratowałem, z początku obawiałem się o jakiś wybuch amoniaku, zatrucie oparami, uderzając z odległości uszkodziłem rurkę, gaz powoli się ulotnił, do układu najprawdopodobniej dodawany jest kontrast ( zielony ) albo to jakiś olej , tak czy inaczej po rozszczelnieniu będzie widać zielony ślad, sprawdziłem po ulaniu czynnika, jest niepalny, a teraz do rzeczy, układ wygląda tak :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ni wszystkie rurki mają przewężenia, dlatego bez sensu jest ostukiwanie wszystkich, w niektórych widać podwójne ścianki, myślę, że problem jest w tym, że część amoniaku pozostaje rozdzielony w innej części układu i do poprawnej pracy , trzeba by zlać całość na dół gdzie zostanie ogrzany, ale ciężko pewnie to zrobić nie wiedząc gdzie aktualnie się przelewa.

Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości