Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 14 lis 2016, 21:52

Plan jest taki, żeby powiększyć moje spanko - to dłuższe na wprost drzwi do wymiaru 200x90cm. Moja "druga połowa" oświadczyła że jak dla niej 170x60cm jest wystarczającą przestrzenią do spania więc drugiego legowiska nie dotykam. Nie pamiętam czy pisałem, ale z przyczepki która zastąpi mi namiot będę korzystał głównie ja sam na zasiadkach karpiowych. Czasami w nocy trzeba wstać do brania i wtedy przestrzeń pod nogami wolna jest niezbędna a będzie taka bo po rozłożeniu planowanej konstrukcji poszerzającej spanko zostanie jej 30cm. Długość miejsca do spania dla mnie przy moim wzroście 195cm musi mieć 2m. Tak więc do istniejącej skrzyni stanowiącej podstawę legowiska muszę dorobić na stałe dostawkę. W ten sposób zawęzi mi się dostęp do szafki od strony "dyszla" no ale nie ma nic za friko a poza tym inaczej się nie da. Jutro zaczynam rzeżbienie... Postaram się zrobić jakieś fotostory choć nie jestem przekonany czy to taki porywający temat. No cóż! Lud się domaga - postaram się spełnić oczekiwania ludu :)

dzin1975

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 14 lis 2016, 21:58

Szanuj wole ludu :))))

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » wtorek, 15 lis 2016, 08:45

Zanim zacznę "rzeżbić"- pytanie do kolegi Murano który taką dokładkę wykonywał chyba u siebie... Sensowniej jest wg Ciebie najpierw uzbroić dokładkę w obicie i potem wzmacniać konstrukcję przez przymocowanie żebrowania z krawędziaków czy z punktu widzenia estetyki czy też innych kolejność wykonywania tych czynności nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: Murano » wtorek, 15 lis 2016, 09:48

Ta ławka jest oryginalnie montowana w 126 a,b,e (zapiekance).
Poczucie estetyki każdy ma inne. Ja obiłem to razem z ramką bo nie potrzebowałem tego demontowac. Zdejmij tylko do obijania tę ławkę dla wygody, potem kilka zawiasów albo jeden listwowy na całej długości, nogi na wymiar i tyle. Pamiętaj tylko o dorobieniu materaca tak aby w dzień robił za oparcie a do spania jako podkład na ławce.
Proponuję albo dorobić jeden długi albo podzielić te które masz.
Najlepiej jakbyś miał możliwość zobaczenia tego rozwiązania w przyczepie bez przerobionych mebli. Rozwiązanie samo ci się nasunie.

125% normy każdego dnia!
MURANO

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » środa, 16 lis 2016, 18:09

Nie no spoko! Aż tak niekumaty to nie jestem :) Zacząłem rzeżbę dzisiaj Obrazek Obrazek Jutro ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » niedziela, 20 lis 2016, 16:25

Dokładka już oklejona wykładziną.Wczoraj ją mocowałem do legowiska ale nie mam fotek z tej operacji.Wrzucę następnym razem... Postanowiłem podnieść legowisko o kilka centymetrów bo będzie się wyżej i lepiej siedzieć i wstawać przy moich parametrach. Zrobię dokładkę po obwodzie do istniejącej konstrukcji. Przy okazji demontażu legowiska z zapiekanki "odkryłem" przeciek. Poprzedni właściciel - owszem - wymienił podłogę, zagruntował chyba i wypełnił przestrzenie pomiędzy profilami podłogi ale jak przeprowadził przewody do świateł to leci to chyba bez jakiegokolwiek uszczelnienia albo je szlag trafił, bo pięknie sobie cieknie po przewodach co widać na jednej z załączonych fotek. Nie było tego widać jak zamontowane było legowisko. Czeka mnie odkręcenie podłogi panelowej i inspekcja co i jak i uszczelnienie. Przy okazji chyba sobie wyizoluję termicznie podłogę bo ciągnie od niej chłodem jak cholera. Panele po legowiskiem lekko się wybrzuszyły więc nie mo bola - jest tam woda na bank! Ot taka niespodziewanka/zapiekanka :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: Murano » niedziela, 20 lis 2016, 18:01

Ławeczka super. Teraz jeszcze zawias i nogi i po robocie.

125% normy każdego dnia!
MURANO

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » niedziela, 20 lis 2016, 18:05

Pólka już przykręcona na zawiasach do legowiska tylko fotek nie robiłem póki co. W sumie to dobrze, że się nie ociągałem z robotą bo nie dokonałbym tego sensacyjnego odkrycia pt. przeciek po kabelkach!! A tak mam świeże zajęcie, chociaż i tak kombinowałem, żeby dokonać wizji lokalnej podłogi i zobaczyć jak to wygląda. Stosuję zasadę: ufaj ale sprawdzaj...

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Poszerzenie spanka...prośba o podpowiedzi i wsparcie.

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 21 lis 2016, 19:42

No i zrobiłem dzisiaj odkrywkę. Tak jak przypuszczałem po kabelkach elektrycznych do świateł na dupie przyczepy - ślicznie spływała sobie woda i po zdjęciu paneli taki widok:
Obrazek
Obrazek
Tak więc póki co zdjąłem płytę OSB i będę musiał wyciąć te mokre kawałki i zastąpić je świeżynkami. Poprzednik nie docenił możliwości penetracji przez H2O tego fragmentu przyczepki...
Widzę, że są powstawiane krawędziaki na wyrównanie podłogi ale nie jest niczym sama podłoga i krawędziaki zabezpieczona ani też nie ma odpływów dla ewentualnych prawdopodobnych przecieków.
Z lektury opisywanych remontów wiem, że chyba powinny być otwory w okolicach nadkoli - tylko nie wiem - nie doczytałem - nie znalazłem gdzie dokładnie. Czy wg kolegów po oczyszczeniu i osuszeniu podłogi ( konstrukcja + krawędziaki) pociągnąć całość chlorokauczukiem? Myślę też o ociepleniu i już sam nie wiem co zastosować :roll: :?: A że trzeba by to więcej niż pewne.
Siłą rzeczy poszerzenie spanka musi poczekać choć w zasadzie jest na ukończeniu.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości