N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

Postautor: Shadow69 » sobota, 6 maja 2017, 14:48

Witam wszystkich, wczoraj zakończyłem rozbiórkę starej szafki pod kuchnię, i powoli muszę zacząć się przymierzać do budowy nowej.
Mam lodówkę polara TA-61, do tego kupiłem taką kuchenkę:
http://www.electro.pl/plyty-do-zabudowy ... lsrc=aw.ds

Wymiary 29x51

Oraz zlew:
http://allegro.pl/zlew-3838-syfon-zlewo ... 78182.html

Wymiary 39x39

Nasza fabryczna szafka ma wymiary blatu 90x45, więc taki zestaw wejdzie na styk, zakładając że dorzucę naddatek blatu na długości do ok 92-93cm.
Jak zacząć budowę takiej szafki?
Ma ktoś fotorelację, jakieś ciekawe rozwiązania?

Ja myślę, żeby zamówić blat pod wymiar 93x47 z oklejonymi obrzeżami, na to wrzucić szablony do wycięcia zlewu i kuchenki, to załatwi nam kwestię góry.
Lodówkę myślałem żeby "obudować", czyli postawić na miejscu, i szafkę zrobić na stojącej już lodówce, co by jej nie wpychać na siłę w gotową szafkę, tak jak robiłem to poprzednio montując ją do ori szafeczki.
Następnie zrobić stelaż z kantówek na którym postawię blat (4 na rogach, i 2 po środku), te następnie skręcę w poziomie przy podłodze i przy blacie.
Kantówki poziome przy ziemi przykręcę do podłogi, a te przy blacie skręcę od spodu do blatu, co by nie wiercić nic od góry.
Po wyczarowaniu szkieletu wezmę się za obudowanie tego, czyli drzwiczki pod zlew, zawiasy, ścianki przód, lewy bok - chyba nie będę robił prawego boku, ani ścianki pomiędzy lodówką a zlewem.
Tutaj pytanie tylko czym to obijać, jakaś sklejka? Na pewno cos lekkiego i cienkiego.
Na końcu jakiś lakier w wysoki połysk i powinno być dobrze.
Na koniec kwestia zawiasów drzwiczek i zameczka, co by się nie otwierały samoczynnie. Jakie zawiasy i gdzie takie zameczki kupić?

Każde sugestię mile widziane! ;)

dzin1975

Re: N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

Postautor: dzin1975 » sobota, 6 maja 2017, 15:05

poczytaj posty GrzegorzaBruty,może coś Ci pomogą

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

Postautor: misha22 » sobota, 6 maja 2017, 18:25

Polecam zabrać resztki drzwiczek i zamków do pobliskiego stolarza. Niezmiennie polecam laminat HPL i oblistwowanie konstrukcji po obwodzie. Po wizycie u fachowca juz bedzesz miał pierwszy pomysł..
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

naal

Re: N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

Postautor: naal » sobota, 6 maja 2017, 19:57

Ja bym nie sugerował się poziomem i pionem. Tylko miarka i kątownik.

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: N126e budowa szafki pod kuchenkę i zlew + lodówka w środek - krok po kroku

Postautor: Shadow69 » piątek, 18 sie 2017, 09:34

Witam po przerwie :-) szafeczka stoi, ale koncepcja się zmieniła o 180 stopni. Po pierwsze, z racji ze zdecydowałem się na łóżko piętrowe, mogłem zrobić dłuższą szafkę kuchenna, wiec z gratami na blacie nie było problemu. Po drugie, szafka zamiast stać na kantowkach stoi na sklejce 10mm. Miałem ładna sklejke, wiec wykończenie ograniczy się do przeszlifowania i lakier na połysk. Tutaj musze przyznać Naalowi racje, do tego to tylko kątownik i miarka, inaczej nie dało się tego zrobić. Co do mebli które robi GrzegorzBruta, to nie moja liga. On ma zakład stolarski, sprzęt i doświadczenie. A ja tylko trochę zdolności manualnych, mały garaż, wkrętarke, wyrzynarke. Zresztą, motto mojego remontu to ''ekonomiczny'', wiec na pewnych rzeczach oszczędzam. Jedyny minus to trochę wyższa waga mebelki jak fabryczne, ale nie ma tragedii.


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości