przedsionek

czyli przedsionki, daszki, leżaki, etc. ...
mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

przedsionek

Postautor: mariusz60 » niedziela, 9 paź 2016, 20:11

Witam ,
forum czytuje juź od dłuższego czasu jednak dopiero teraz postanowiłem sie zarejestrować.Przyczepkę (n126n) posiadam tez juz ponad dwadzieścia lat jednak dopiero w tym roku zacząłem nią jezdzić na wakacje (przyczyny rózne )Pojawiło się wiec trochę problemów m.in. ten , że praktycznie rozleciał się przedsionek (wcześniej prawie nie używany).Poszukując nowego trafiłem na stronę firmy Obelink i znalazłem przedsionek Las Palmas 240 .Ma obrys 700 cm więc praktycznie powinien pasować .Nie wiem jednak jak z pozostałymi parametrami .Ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedze albo może użytkuje przedsionek firmy Hipercamp?

mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

Re: przedsionek

Postautor: mariusz60 » poniedziałek, 10 paź 2016, 14:11

Witam ,
udalo mi się ustalić co nastepuje .
Tu https://www.obelink.pl/las-palmas-240-p ... _id%3D7315 -link do wspomnianego przedsionka .
Pani z Oberlinka poradziła mi zeby zmierzyć jej obwód wg wzoru https://www.obelink.pl/najczesciej-zada ... gowej.html.
Znalazłem tabelę gdzie podają ze n126n ma obwód 670 cm .http://komis.mark2006.pl/artykul11_obwo ... owych.html
Tutaj http://allegro.pl/powloka-przedsionek-n ... 90271.html podają , ze przedsionek ma obrys (zakładam , ze to to samo co obwód) 700 cm (ustaliłem , ze są to oryginalne przedsionki Niewiadowa).
Nie moge zmierzyć obwodu starego przedsionka bo przyczepa stoi 100 km od miejsca zamieszkania .Z wymiarow z specyfikacji technicznej wyliczylem , ze obwod to ...789 cm .Kochani ,jezeli ktos ma jakąś wiedze na ten temat napiszcie cena w tym momencie jest wg. mnie atrakcyjna (299 Eur)

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: przedsionek

Postautor: ttaber » poniedziałek, 10 paź 2016, 14:54

Wydaje mi się że do tego przedsionka będziesz musiał mieć chwyty od stelaża przykręcone do skorupy.

Cena faktycznie rewelacyjna. Niestety ja nie mam enki.

mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

Re: przedsionek

Postautor: mariusz60 » poniedziałek, 10 paź 2016, 15:32

W tym sęk , ze nie wiadomo jak długo =).
A ja w dalszym ciągu nie wiem czy przedsionek bedzie pasował .(cena atrakcyjna ale nie na tyle żeby ryzykować bez upewnienia się=) ).
Z filmiku wyszło mi . ze chwyty wpuszcza sie w listwę kedry .W orginale ,,wisiały ,,w materiale i nie było to najlepsze rozwiazanie .

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: przedsionek

Postautor: zoja » środa, 12 paź 2016, 18:58

Ja bym stawiała na 7 metrów. Oryginalne przedsionki niewiadowskie mają długie fartuchy, które w części leżą na ziemi, dlatego różnica.

mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

Re: przedsionek

Postautor: mariusz60 » czwartek, 20 paź 2016, 22:37

Witam ,
Przedsionek już jest, solidny ale też i bardzo ciężki. Za parę dni będę wiedział czy pasuje =). Chwyty do stelaża zamówiłem osobno, takie które przypina się do kedry. Te z zestawu faktycznie śrubuje się do burty.
Oryginalny przedsionek niewiadomski bardzo „pracował”. Potrafił się tak skrócić, ze dolne gumki (te do przytrzymania ścian i boków schodzących po słupkach) trzeba było przedłużać nieraz trzykrotnie .
Tez postawiłem na 7 m.=)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: przedsionek

Postautor: andslu58 » niedziela, 13 lis 2016, 18:59

Ja przy okazji zakupu przyczepki wyrwałem za dobra kasę od poprzedniego właściciela taki wynalazek jak na fotkach. Jeszcze nie zdążyłem tego rozłożyć i pomierzyć ze względu na paskudną pogodę, ale na fotkach jakie dostałem wygląda to solidnie i ciekawie.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: przedsionek

Postautor: tomcat » niedziela, 13 lis 2016, 19:43

Ciekawe rozwiązanie.
Szkielet zaadaptowany chyba od jakiegoś pawilonu :?:

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: przedsionek

Postautor: andslu58 » niedziela, 13 lis 2016, 19:50

To kompletny pawilon.Górna część gumowana.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: przedsionek

Postautor: Murano » niedziela, 13 lis 2016, 19:55

To pawilon handlowy z bazaru. Ciężko to szczelnie spiąć z przyczepą, brak wejscia tylko dopiname ściany, poza tym dość ciężki. Ale na głowę się nie leje i wysokość słuszna

125% normy każdego dnia!
MURANO

mariusz60
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 6 paź 2016, 21:17

Re: przedsionek

Postautor: mariusz60 » niedziela, 13 lis 2016, 22:06

To jest bardzo fajna konstrukcja , której główna zaletą jest szybkośc rozkładania , wadą ,,kruchość ,, konstrukcj.Elementy łączące rurki wykonane sa z tworzywa .Radzę rozkładać z pomocą co najmniej jednej osoby .Moje poszycie wykonane jest z ,,zwykłej ,, tkaniny i wytrzymało sporą ulewę .
Waga rozmiaru 2x2 m 15 kg a wiec rzeczywiscie dosc spora .Korzystalismy z tego zestawu ( z namiotem ) z dalekich wypadów na południe .Sprawdził sie jak najbardziej .Korzystajac z tego , ze watek sie odswiezył przesyłam zdjecia przedsionka z Obelinku.
Pasuje doskonale do N126N
wakacje_16_etap.jpg
_MG_2487.jpg
_MG_2492.jpg
_MG_2494.jpg
a stelaz typu ,,puzon ,, umozliwia adaptacje do różnych warunków terenowych .

Awatar użytkownika
grzesiex
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2016, 00:18

Re: przedsionek

Postautor: grzesiex » poniedziałek, 13 lut 2017, 01:10

Bez pośpiechu rozglądam się za pełnym przedsionkiem do swojej enki. Nie wykluczam zakupu czegoś z zachodnich używek. W związku z tym czy koledzy podpowiedzą jaki powinien być przedsionek do N126N? Obrys 7 metrów będzie rzeczywiście odpowiedni?
Grześ.

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: przedsionek

Postautor: sterciu » poniedziałek, 13 lut 2017, 09:23

mariusz60 pisze:To jest bardzo fajna konstrukcja , której główna zaletą jest szybkośc rozkładania , wadą ,,kruchość ,, konstrukcj.Elementy łączące rurki wykonane sa z tworzywa .Radzę rozkładać z pomocą co najmniej jednej osoby .Moje poszycie wykonane jest z ,,zwykłej ,, tkaniny i wytrzymało sporą ulewę .
Waga rozmiaru 2x2 m 15 kg a wiec rzeczywiscie dosc spora .Korzystalismy z tego zestawu ( z namiotem ) z dalekich wypadów na południe .Sprawdził sie jak najbardziej .Korzystajac z tego , ze watek sie odswiezył przesyłam zdjecia przedsionka z Obelinku.
Pasuje doskonale do N126N a stelaz typu ,,puzon ,, umozliwia adaptacje do różnych warunków terenowych .


Kolega może przybliżyc nazwę tego przedsionka z obelinku ?/ Kupowalem u nich przedsionek do busa i z niego jestem zadowolony , patrzylem tez na przedsionki do enki ale wydaja mi się one wszystkie za duze do niewiadowki. Duzo kosztowal taki przedsionek jeśi mozna wiedziec ??
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
grzesiex
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 90
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2016, 00:18

Re: przedsionek

Postautor: grzesiex » poniedziałek, 13 lut 2017, 23:57

sterciu pisze:
Kolega może przybliżyc nazwę tego przedsionka z obelinku ?/ Kupowalem u nich przedsionek do busa i z niego jestem zadowolony , patrzylem tez na przedsionki do enki ale wydaja mi się one wszystkie za duze do niewiadowki. Duzo kosztowal taki przedsionek jeśi mozna wiedziec ??


Sterciu popatrz na dwa pierwsze posty w tym temacie, przedsionek nazywa się "Las Palmas 240", ja temat powstał była promocja - do kupienia za ok 1,3 tys pln.
Grześ.

ttaber
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 29 sie 2014, 10:22

Re: przedsionek

Postautor: ttaber » wtorek, 14 lut 2017, 08:48

W uzupełnieniu - kolega kupił najmniejszy rozmiar 680-705 cm. I jak widać pasuje. Dokupił również chwyty stelaża wsuwane w listwę kedry, gdyż nie chciał mocować na stałe chwytów do budy.


Wróć do „Outdoor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości