Kupno nowej przyczepy Niewiadów

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Kupno nowej przyczepy Niewiadów

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 9 sty 2017, 08:01

kaiman pisze:Tak na marginesie zastanawia mnie jedno. U producenta model N Freedom można kupić za 51 990,00zł, zaś jak popatrzy się np. na stronę mobile.de ta sama przyczepa w Niemczech kosztuje 9 999,00€ czyli jakieś 44 000,00zł...

Przypuszczam, że jedna sprawa to kwestia ceny na konkretny rynek, a druga sprawa to jakieś kwestie VAT-owskie. W tym drugim nie jestem biegły, ale przy tej kwocie zakupu może to już mieć sens żeby zgłębić temat.

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator

Postautor: reflexes » poniedziałek, 9 sty 2017, 08:03

Weź jeszcze pod wzgląd, że hamak wisi na takich uchwytach
Obrazek
Szczerze powiedziawszy ja bym im aż tak bardzo nie ufał.
Obrazek
XIX Zlot Fanklubu Niewiadówek - 23-25.06.2017 - Gdańsk Sobieszewo

Kia Sportage II 2.0 CRDi + Chateau Cantara 908 wcześniej Niewiadów N126N
2017 - 02 noce, 0240 km
2016 - 42 noce, 3840 km

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 9 sty 2017, 08:07

josio pisze:A niech mi ktoś powie - jakbym zapakował swoje szczupłe dupsko (60kg) na hamak w N126N to wytrzyma? Bo z tego co wiem producent przewiduje 50kg.

Obstawiam, że może Ci być zwyczajnie niewygodnie, pomijając to że przeliczenie się z możliwościami hamaka może się skończyć tragicznie.

Pomyśl do jakiego wieku/wzrostu chcesz jeździć z dziećmi, bo jeśli masz maluchy to może faktycznie nad 'e' się zastanowić.

Awatar użytkownika
TomekN126N
Moderator
Moderator

Postautor: TomekN126N » poniedziałek, 9 sty 2017, 08:28

Hamak wytrzyma, bo to wychodzi po 15kg na uchwyt, lepiej tylko nie brać oryginalnego z aluminiowymi rurami, bo jak sie zaczną wyginać ku dołowi (a zaczną niezależnie od wagi leżącego), to hamak zacznie przyciągać do siebie ściany. Dlatego jestem zwolennikiem rur stalowych, mniejsze naprężenia i lepiej "lezą" w gniazdach uchwytów, tj. bardziej stabilizują ściany. Ja mam hamak chyba trzeci, czy czwarty rok i spała moja córka, zona i nic się nie dzieje.
KEMPINGI, KTÓRE POLECAM

N126N(89)-Remont
Corsa C (2002) - na miasto
Ford turneo connect(2015)
jawa175(59)
komar3(81)-Projekt komar Babci
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 9 sty 2017, 08:45

Musisz zmienić autko na Diesla :mrgreen: Wtedy będziesz miał większe pole manewru. Ja kupiłem ostatnio Adrie5204 z 2002r DMC 1100 ful wypas i dałem 21tyś :D . Jak nie masz czasu na remont to dla ciebie polecam tylko taką opcję . Jak chcesz to dam ci namiar na zaufanego gościa od którego ja kupiłem okazał sie bardzo w porządku ,sprowadza je z Holandii.
Fiat125 plus n126es,n-250,Opel Omega plus Adria 5204, komar232, komar2,

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 9 sty 2017, 09:15

Swoją drogą, jak już autorze wątku zakupisz nową przyczepę to bardzo byśmy chcieli, abyś się pochwalił i opowiedział jak poszło u dealera / w Niewiadowie - bo na tym forum chyba przetrzesz szlaki :)

ttaber

Re: RE: Re: Kupno nowej przyczepy Niewiadów

Postautor: ttaber » poniedziałek, 9 sty 2017, 10:48

stachu_gda pisze:Swoją drogą, jak już autorze wątku zakupisz nową przyczepę to bardzo byśmy chcieli, abyś się pochwalił i opowiedział jak poszło u dealera / w Niewiadowie - bo na tym forum chyba przetrzesz szlaki :)

O to to. :)

josio

Postautor: josio » poniedziałek, 9 sty 2017, 11:19

stachu_gda pisze:Swoją drogą, jak już autorze wątku zakupisz nową przyczepę to bardzo byśmy chcieli, abyś się pochwalił i opowiedział jak poszło u dealera / w Niewiadowie - bo na tym forum chyba przetrzesz szlaki :)
Sprawa jest bardzo rozwojowa - nawet kiedyś do nich dzwoniłem - ale fakt faktem muszę się przymierzyć do jakieś przyczepy - bo jak dotąd to niewiadówki widziałem tylko z zewnątrz, A jak Niewiadów zaczął wrzucać swoje filmiki na YT to tym bardziej się zainteresowałem tematem.

N126e na YT:

Tu jest ich kanał na YT jak by ktoś nie widział:
https://www.youtube.com/channel/UCDFjwI ... WP81eN_NoQ

Romlas

Postautor: Romlas » wtorek, 10 sty 2017, 10:10

Kolego w zeszłym roku na Targach w Poznaniu można było fajnie kupić przyczepki, właśnie takie poprezentacyjne, za 10,500 euro firma że Szczecina miała fajnego sandłicza z łazienką i dla 4 osobowej rodziny.. Nóweczka pachnąca nowością.
Paweł i Kinga.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: NIL2 » sobota, 14 sty 2017, 00:43

Kolego Jasio z góry przepraszam ale muszę chyba troszeczkę Cię ostudzić w zakusach kupna nowej N-ki bo jeśli Ci się szybko odwidzi to będziesz miał 50 % w plecy i będziesz się bujał ze sprzedażą do u...... śmierci a odbieranie telefonów rozstroi Cię nerwowo . Osobiście przerabiałem temat E i N . Miałem N126EA/89r. wersja eksportowa z hamulcem najazdowym one miały też z przodu i tyłu szafki zamiast górnych półek ; drugą z 94r. to samo tylko jasne mebelki i ścianki , ciągałem po Pl Fordem 1,4 , Renówką 11 też 1,4 i do Bułgarii , Grecji i Chorwacji Astrą II 1,4 16V Pb. 90 KM. Przy twoim silniku w grę wchodzi tylko E z najazdem i to wyjazdy krajowe jak pojedziesz w większe góry to zajedziesz silnik . Przy dwójce dzieci najbardziej odpowiednia będzie E z powiększonym przedsionkiem ( plac dla dzieci jak pada bo inaczej rozbiorą Ci przyczepę :lol: ) Jak dobrze będziesz szukał to znajdziesz z wymienioną tapicerką , lodówką 230/12/gaz ale wtedy musisz zainwestować do 7 - 8 tyś z przedsionkiem ; pojezdzisz i nawet jak będziesz chciał zmienić to sprzedając nic nie stracisz .
Powodzonka

Awatar użytkownika
kaiman

Postautor: kaiman » niedziela, 29 sty 2017, 15:00

Może dobrą alternatywą byłoby kupno paruletniej, np. od Niemca:
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/n ... ml?ref=srp

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: NIL2 » niedziela, 29 sty 2017, 19:54

kaiman pisze:Może dobrą alternatywą byłoby kupno paruletniej, np. od Niemca:

Temat nie głupi , porządna lodówka , hamak , ogrzewanie i 100km/h !!! a przegląd bezterminowy , jak ma jeszcze przedsionek i może stabilizator to bym brał bo taniej nie będzie ;)

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » niedziela, 29 sty 2017, 20:01

NIL2 pisze:
kaiman pisze:Może dobrą alternatywą byłoby kupno paruletniej, np. od Niemca:

Temat nie głupi , porządna lodówka , hamak , ogrzewanie i 100km/h !!! a przegląd bezterminowy , jak ma jeszcze przedsionek i może stabilizator to bym brał bo taniej nie będzie ;)

Nie da rady,te 100km/h to tylko w DE.U nas więcej jak 80 nie poleci ;) ;)
Marcin
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi

Awatar użytkownika
kaiman

Postautor: kaiman » poniedziałek, 30 sty 2017, 10:28

NIL2 pisze:Temat nie głupi , porządna lodówka , hamak , ogrzewanie i 100km/h !!! a przegląd bezterminowy , jak ma jeszcze przedsionek i może stabilizator to bym brał bo taniej nie będzie ;)

Myślę, że na miejscu cena do uzgodnienia i można by zejść parę €. Ciekawe jakaby wyszła kwota po ściągnięciu do Polski - wliczając akcyzy (o ile trzeba) i dojazd.
Patrząc na mapę lokalizacja niezbyt korzystna bo na samym południu Niemiec.

Romlas

Postautor: Romlas » poniedziałek, 30 sty 2017, 14:06

Mam kolegę który lata po auta do Niemców i zawsze coś targuje. Zawsze kupuje gdzieś daleko i transport liczy ok 2000.
Paweł i Kinga.

Wróć do „Zakup kontrolowany”