Kupić, nie kupić

kpw5

Kupić, nie kupić

Postautor: kpw5 » poniedziałek, 20 lut 2017, 20:59

Witam wszystkich na forum, mam na imię Krzysiek.
Planuję zakup przyczepy kempingowej. Początkowo myślałem o małej przyczepie zachodniej produkcji w układzie 2 + 1 jednak w chwili obecnej coraz bardziej skłaniam się w kierunku Niewiadówki.
Jestem wychowany na N126E. Całe dzieciństwo jeździłem taką przyczepą na wakacje z rodzicami. Przyczepę cały czas posiadamy (rocznik 1980) jednak nie zamierzam jej remontować. Przyczepa ma starą nieocynkowaną ramę którą zaczyna trawić rdza, głównie przy dyszlu. Trochę bym się nawet obawiał ją holować. Przyczepa nie ma hamulca najazdowego, a chciałbym aby go posiadała. Poza tym tapicerka… wiadomo. Gdyby nie ta rama to może bym nawet coś przy niej kombinował.
Wpadłem na mało oryginalny pomysł, żeby kupić N126N z ramą i skorupą w niezłym stanie i trochę ją wyremontować, niekoniecznie własnymi siłami. Przeglądam ostatnio ogłoszenia i widzę, że wcale Enkę nie jest tak łatwo kupić. Ogłoszeń mało, a jak jest coś fajnego to od razu znika. Budżet, którym dysponuje to 10 tys zł. Chciałbym w tej cenie kupić N126N w bardzo dobrym stanie albo w trochę gorszym i resztę przeznaczyć na remont. Czy to jest realne? Czy są firmy, które specjalizują się w remontach. Ile może kosztować taki generalny remont? Jaką cenę za N126N możemy uznać za uczciwą? Chodzi mi o przyczepę gdzie rama i skorupa są w dobrym stanie a środek do remontu?

7000 zł za tą przyczepę to chyba nieco za dużo?

https://www.olx.pl/oferta/niewiadow-n12 ... b14afc2d12

Wolałbym zapłacić coś koło 5000 zł za przyczepę i ewentualnie resztę przeznaczyć na remont. Co sądzicie? Iść w Enkę czy jednak szukać zagranicznej?

Pozdrawiam,
N126N - 2000r.

Awatar użytkownika
kooba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Kontaktowanie:

Re: Kupić, nie kupić

Postautor: kooba » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:07

7000 za wiszącą tapicerkę i obdarte meble :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Ja rozumiem, że rocznik 95, ale bez przesady. Lepiej kupić za te same pieniądze rocznik 84 po remoncie. Przyczepa to nie samochód. Tu 10 lat nie znaczy tak wiele, a zwłaszcza w niewiadówce.

Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:12

Tu Romlas wstawiał link do Nki za 7k już po remoncie: viewtopic.php?p=112413#p112413
Ale coś mało zdjęć tego wyremontowanego środka...

sMAJSTER

Postautor: sMAJSTER » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:19

kpw5 pisze: Budżet, którym dysponuje to 10 tys zł. Chciałbym w tej cenie kupić N126N w bardzo dobrym stanie
,

W końcu ktoś szczerze zaczyna wyceniać.
Co rozumiesz przez
bardzo dobrym stanie
Jeśli plus ogrzewania itd itd. to raczej sie nie zmieścisz.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: fortis » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:42

sMAJSTER

Postautor: sMAJSTER » poniedziałek, 20 lut 2017, 22:49

Zielony pisze:Tu Romlas wstawiał link do Nki za 7k już po remoncie: viewtopic.php?p=112413#p112413
Ale coś mało zdjęć tego wyremontowanego środka...

No nie wygląda to na remont tylko odświeżenie.

Romlas

Postautor: Romlas » poniedziałek, 20 lut 2017, 23:10

Niedawno wstawiłem link enki nieużywanej za 12 000 ....
Pozatym, może warto zainteresować się budką kolegi z forum.
wiesz co zrobione a kaski trochę zostanie.
Paweł i Kinga.

kpw5

Postautor: kpw5 » wtorek, 21 lut 2017, 10:22

Pisząc o przyczepie w bardzo dobrym stanie miałem na myśli coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/niewiadow-n12 ... d985b9bb67

ta przyczepa się szybko sprzedała.

Tamtą zaplombowaną nówkę sztukę za 12000 zł też widziałem. Nawet przez chwilę o niej myślałem. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłem jednak, że tapicerka i tak w każdej chwili może odlecieć. Części gumowe też nie wiadomo w jakim stanie. Poza tym z zewnątrz rzeczywiście wyglądała jak z fabryki więc większa szansa żeby ktoś taką sobie przywłaszczył. I to wszystko za 12 tysi.

Czyli szukam albo używki w dobrym stanie, w której nic nie trzeba robić i oczywiście w miarę mi podejdzie estetycznie lub przyczepy w dobrym stanie zewnętrznym a w środku do remontu (najlepiej z jasnymi mebelkami). Nie chciałbym tam robić nie wiadomo czego. Wiadomo, wymiana tapicerki + nowa elektryka.
Stąd też moje pytanie. Czy orientujecie się czy są firmy, które przeprowadzają remonty w środku. Jakie koszta? Widziałem na stronie Niewiadowa, że zajmują się też remontami. Jeszcze do nich nie dzwoniłem ale podejrzewam, że ceny mają wyższe niż jakby remont zrobił ktoś inny. Może są osoby prywatne, które podjęły by się remontu? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
N126N - 2000r.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: stachu_gda » wtorek, 21 lut 2017, 11:00

kpw5 pisze:Pisząc o przyczepie w bardzo dobrym stanie miałem na myśli coś takiego:

Jak jest taka okazja to znika w ciągu minuty zazwyczaj :) Więc się nie zastanawiać tylko brać, uważając jednak na oszustów którzy wymagają wpłaty zaliczki w ciemno.

kpw5 pisze:Tamtą zaplombowaną nówkę sztukę za 12000 zł też widziałem. Nawet przez chwilę o niej myślałem. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłem jednak, że tapicerka i tak w każdej chwili może odlecieć. Części gumowe też nie wiadomo w jakim stanie. Poza tym z zewnątrz rzeczywiście wyglądała jak z fabryki więc większa szansa żeby ktoś taką sobie przywłaszczył. I to wszystko za 12 tysi.

Tapicerka na 100% do wymiany od razu, z tymi gumami (poza oponami) to jeśli była garażowana nie będzie źle. Jedyne co to bym wymienił uszczelnienia pod listwami okiennymi (czas wykonania jedno piwko). Wiem jednak, że wykracza poza Twój budżet, szczególnie jeśli doliczyć wymianę tapicerki.

kpw5 pisze:Stąd też moje pytanie. Czy orientujecie się czy są firmy, które przeprowadzają remonty w środku. Jakie koszta? Widziałem na stronie Niewiadowa, że zajmują się też remontami. Jeszcze do nich nie dzwoniłem ale podejrzewam, że ceny mają wyższe niż jakby remont zrobił ktoś inny. Może są osoby prywatne, które podjęły by się remontu? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Remontu robi Mariusz, to link to niego na FB: https://www.facebook.com/NiewiadowkiPolska/ . Co do ceny i jakości to się nie wypowiadam bo nie robiłem nic u niego.

kpw5

Postautor: kpw5 » wtorek, 21 lut 2017, 11:22

Dzięki za namiar na Mariusza :)

Dzwoniłem do Niewiadowa. Wymiana tapicerki + drobne naprawy w środku, jakieś sklejki, popękane plastiki itp. zamykają się średnio w kwotach 2000 – 2500 zł.
Tapicerki - trzy kolory do wyboru, niebieski, beżowy i jakiś tam pomarańczowy.
N126N - 2000r.

kilazz

Postautor: kilazz » wtorek, 21 lut 2017, 22:54

hej, a pytal ktos mooze jaki jes koszt zupelnie nowego srodka w niewiadowie? tzn daje przyczepe bez srodka i odbieram ze srodkiem nowoczesnym ala niewiadow 2017.. bo cala przyczepa to koszt 30 tys plus ale ciekawe ile w tym srodka a ile nadwozia..

sMAJSTER

Postautor: sMAJSTER » wtorek, 21 lut 2017, 23:06

kpw5 pisze:

ta przyczepa się szybko sprzedała.

A czyja ona była, bo nalepka FKN jest i jeszcze jakieś inne?

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Moderator
Moderator

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 22 lut 2017, 04:59

sMAJSTER

Postautor: sMAJSTER » czwartek, 23 lut 2017, 00:08

CornBlumenBlau pisze:http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=6739&hilit=zderzak#p103170

Sterciu w twoim przypadku tez się taka prawda sprawdziła ?
,,Dwie radości jak się kupi i jak się sprzeda " :shock: :roll:

Romlas

Postautor: Romlas » czwartek, 23 lut 2017, 22:45

Fajna ta Sterciowa była, nawet nie zdążyłem wypatrzeć ogłoszenia.
Paweł i Kinga.

Wróć do „Zakup kontrolowany”