ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » piątek, 6 lis 2009, 23:07

Paczku ...póki co przejechałem nią 680 km i powiem szczerze ze się prowdzi lepiej od niewiadówki... a to że większa ...te pare centó ...nie porzesadzajmy ... holownik i tak idzie do wymiany ... esperal na gazie szedł ładnie z budką... sam się zdziwilem...sama Abi na sucho waży 875kg więc nie wiel ewięcej od moej enki ... a i zdarzało się ciągać enke grubo powyżej 1100 kg na wakacje...wiec waga DMC mojej Abi mnie wcale nie przeraża...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: Paczek » sobota, 7 lis 2009, 07:34

serek pisze: ... holownik i tak idzie do wymiany ...


Hohoho

Sergiusz - przyznaj się - trafiłes w LOTTO ?

Ciekawe czy moja Asterka dała by radę - zaciągnąłem N-132 do Władysławowa no i oczywiście wróciłem , do tego 4 osoby i nawet zdarzało się wrzucić 5-kę. Chyba dałbym rade.

Mimo to ja również musze pomyślec o wymianie holownika.

Sergiuszku , a jaki holownik masz na celowniku ?

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » sobota, 7 lis 2009, 20:18

coś po niemiecku... ale po angielsku też mi się podobają...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » sobota, 7 lis 2009, 20:19

hehe w lotto gram namiętnie...jak trafie zlot niewiadówek robie gratis dla nas...hehehehe w tej kwestii sie odezwe.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: Paczek » sobota, 7 lis 2009, 20:32

serek pisze:hehe w lotto gram namiętnie...jak trafie zlot niewiadówek robie gratis dla nas...hehehehe w tej kwestii sie odezwe.


Trzymam mocno kciuki :thumbup:

Awatar użytkownika
Jaro-Gosia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 30 lis 2008, 15:33
Lokalizacja: Nadma-okolice Warszawy
Kontaktowanie:

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: Jaro-Gosia » sobota, 7 lis 2009, 21:53

Gratulacje, bardzo ładna przyczepa. Powodzenia i żeby się dobrze sprawowała.
Będzie co podziwiać w Sławie.... :D
Pozdrawiam Wszystkich :)
N 126 N / N 126 E / N 250
http://www.plandekijaro.pl
http://www.plandeki-warszawa.pl
2017 / 16 nocek / 3890 km
2018 / 7 nocek / 1350 km
2019 / 14 nocek / 4200 km

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: jacek45 » niedziela, 8 lis 2009, 15:15

Dzisiaj dopiero przeczytałem o Twojej nowej p-pie.Nie pozostało mi nic tylko pogratulować zakupu
i życzyć aby się dobrze sprawowała i abyście byli z niej zadowoleni . Ja z wielu powodów pozostanę
wierny Niewiadówce.Myślę ,że w przyszłym roku wreszcie, nie tylko nie w Chorzowie, a na jakimś
zlocie się spotkamy :thumbup: :clap: :D .

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: konrad » czwartek, 19 lis 2009, 09:01

Serku znasz tego sprzedawcę ?
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5841135
ma spora ofertę angielek ... :roll:

taką http://www.allegro.pl/item814547082_duzy_elddis_slipsterm_5os_przedsionek.html
bym chętnie przygarnął 8)
układ idealny dla 2+2, bo jakoś salonka i spanie z dwoma szkodnikami na jednym łóżku mi się nie widzi :roll:

ciekaw jestem jak to się rozkłada do spania
http://www.allegro.pl/item814546570_elddis_golden_crown_namiot_raty_dowoz.html :?:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » czwartek, 19 lis 2009, 09:17

Co do tego sprzedawcy to nie znam , ale kilka ogonków ma fajnych ...

Drugi link - nie polecam tego rozkładu ...z uwagi na małe łóżko pod przednim oknem..., warto poszukac i ja takiej szukałem , ale Madzia zwarjowała na punkcie tej co kupiłem... żeby miała duze łóżko z przodu i pojedyńcze piękrowe z tyłu ...a miedzy nimi kuchnia, i WC. dokładnie jak ta...

http://www.allegro.pl/item822280415_abi ... ml#gallery i powiem szczerze ze na fotach nie widze jakis duzych minusów ...wszystko w realu sie okazuje...

trzeci link.
łóżko rozkłada się na prawo i tworzy jakby taki klin szeroki od przedniego okna zwężając się na tył przyczepy...mi się to kompletnie nie podoba...

Przez ostatnie tygodnie widziałem naprawde duzo przyczep ( czyt. angielek) i z każda sie bawiłem ( rozkładem łóżek) żeby wiedziec co i jak.


Ps.

jak coś to służę pomocą ... jeżeli rodzinka 2+2 to polecam powyzszy rozkład... wnętrza.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: konrad » czwartek, 19 lis 2009, 09:32

serek pisze:Co do tego sprzedawcy to nie znam , ale kilka ogonków ma fajnych ...

właśnie rzucił mi się w oczy, ma dość duży wybór i co chwilę nowe się pojawiają

Drugi link - nie polecam tego rozkładu ...z uwagi na małe łóżko pod przednim oknem..., warto poszukac i ja takiej szukałem , ale Madzia zwarjowała na punkcie tej co kupiłem... żeby miała duze łóżko z przodu i pojedyńcze piękrowe z tyłu ...a miedzy nimi kuchnia, i WC. dokładnie jak ta...


ja właśnie myślę o układzie jedno duże spanie dla nas i łóżko piętrowe dla dzieciaków ...
szkoda że taki układ jest już w sporych 6m ogonkach

tzn nie polecasz z tym bocznym łóżkiem piętrowym ? dlaczego ?
na dzień robi sie fajne miejsce do siedzenia ...
czym w praktyce różni się od małego łóżka pod oknem ?

trzeci link.
łóżko rozkłada się na prawo i tworzy jakby taki klin szeroki od przedniego okna zwężając się na tył przyczepy...mi się to kompletnie nie podoba...

właśnie nie mogą sobie tego wyobrazić, tzn jak jest z miejscem do spania
jest więcej jak w Twojej ? czy ten skos jest raczej bezużyteczny ?

Przez ostatnie tygodnie widziałem naprawde duzo przyczep ( czyt. angielek) i z każda sie bawiłem ( rozkładem łóżek) żeby wiedziec co i jak.
jak coś to służę pomocą ... jeżeli rodzinka 2+2 to polecam powyzszy rozkład... wnętrza.


dlatego pytam fachowca ;)
jeszcze nie kupuje, ale tak porównuje i szukam idealnego układu dla nas

synek będzie miał 4lata i już spokojne powinien spać na górze, a drugi na dole ...
gorzej jak mnie wygonią na górę :roll: :lol:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » czwartek, 19 lis 2009, 09:52

Musisz pojezdzić po komisach z angielkami i się pobawić... poleżeć sobie i bedziesz wiedział czego potrzebujesz... układ z łózkiem na tylnej scianie jest o tyle problematyczny ze dzieciaki śpią przy drzwiach przez które Ty bedziesz co chwile biegał po trunki schłodzone...a i w ten sposób są nie co narazone na przeciagi ...ale w ciepłe lato o tym nie trzeba mysłec ...bardziej w chłodne jesienne weekendy... jak Bieszczady czy Ojców...

Układ w tą literę L mi osobiscie bardzo nie pasuje ... a ścięcie jest w tym wypadku wymuszone ogrzewaniem ...co by się nie zapaliło od niego ...

ja szukając układu który Ci polecałem i tak miałem na myśli ,że te łóżko na tylnej ścianie nie bede używał tylko będzie słuzył jako stolik na śniadanko lub obiadel w pochmurne i chłodne dni..a spac i tak na duzym przednim łóżku...które jest naprawde duże( 195 szer. 2.m długie wiec ja wysypiac bede się wkońcu spokojnie a nie jak w ence).

Co do układu odpowiadającego Ci popatrz tez na modele LUMAR, choć z zewnątrz nie sa juz tak ładne jak ABI.

jaka kwote chcesz na przyczepe przeznaczyć, bo z autopsji wiem ze każda kwota jest zbyt niska ...bo apetyt rosnie w miare oglądania...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: konrad » czwartek, 19 lis 2009, 11:36

serek pisze:Co do układu odpowiadającego Ci popatrz tez na modele LUMAR, choć z zewnątrz nie sa juz tak ładne jak ABI.


hmm poszukałem i tylko taka mi pasuje - mały jest wybór
http://www.moto.allegro.pl/item819000428_przyczepa_kempingowa_lunar_zenith_2008r_5_osobowa.html
Obrazek
:lol: tylko żeby była z 10kzł tańsza :wink:
i DMC 1217kg - 17kg :evil: (tak w nawiązaniu do wątku obok)

jaka kwote chcesz na przyczepe przeznaczyć, bo z autopsji wiem ze każda kwota jest zbyt niska ...bo apetyt rosnie w miare oglądania...

myślę że max to 20kzł, ale będę chyba szukał coś w okolicy 10-15kzł
i chyba taki układ
Obrazek
Obrazek

ps po imprezie (nawiązując do stukania butelkami) i tak mi zostanie spanie na "pojedynczym" łóżku :(
a zawsze to bliżej drzwi :lol: :wink:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » czwartek, 19 lis 2009, 13:17

Warto tez pomysleć o dużej szafie przy rodzince 2+2 i to oststnie maleństwo zabiera dużo miejsca...bo przecież wszystkie przybory do higieny itd.

Koniecznie WC kasetowe..., no i piec gazowy na 3-4 palniki... co bys miał mozliwosc zrobienia obiadku dla całej rodzinki za jednym razem a nie na raty...

Nie wspomne o gojlerze na gaz ( ciepła woda) bo to oczywiste...hehe :wink:

a jezeli moge podpowiedziec to z dwojga złego to juz chyba lepszy jest druga wersja twojego rys. jezeli Ci nie zalezy na az tak duzym łóżku..., bo znów patrząc na ten pierwszy to Wc masz na przeciw wejscia ..które wiadomo ,że w upalne dni zawsze jest otwarte ...wiec i nie co krępacji przy korzystaniu z Wc moze powstac... Zaś w tym drugi przypadku ...jak ja mam w mojej ubikacja jest zamknieta po prawej stronie, oraz zajmuje cała tylna część przyczepy co daje bardzo duzo miejsca na wszelka higiene osobista, oraz wszelkiego rodzaju obieranie sie itp. rzeczy... :lol: :wink:


Ps.

Własnie po rozmowie z Madzią doszedłem do wniosku ,że wyskocze gdzieś w ten weekend do Wisły , Brennej na jedną noc z moją Abi Jubilee i zrobie duszonki wieczorkiem... póki co Madzik sie zastanawia , bo ma cos tam do przeczytania z pracy...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: konrad » czwartek, 19 lis 2009, 13:57

serek pisze:Warto tez pomysleć o dużej szafie przy rodzince 2+2 i to oststnie maleństwo zabiera dużo miejsca...bo przecież wszystkie przybory do higieny itd.

Koniecznie WC kasetowe..., no i piec gazowy na 3-4 palniki... co bys miał mozliwosc zrobienia obiadku dla całej rodzinki za jednym razem a nie na raty...

Nie wspomne o gojlerze na gaz ( ciepła woda) bo to oczywiste...hehe :wink:


plusem jest to że mając niewiadkę startuje z bardzo niskiego poziomu ;)
- nie ma szafy, nie ma kibelka, łóżko malutkie, trochę półeczek
nie ma kuchenki, zlewu itd. więc może być tylko lepiej hehe
nie wiem np czy będziemy gotować :roll: bo teraz bardzo rzadko, jak już coś to jakiś grill itp
prysznic też raczej zbędny, a kibelek mam przenośny, choć kaseta dużo wygodniejsza

a jezeli moge podpowiedziec to z dwojga złego to juz chyba lepszy jest druga wersja twojego rys. jezeli Ci nie zalezy na az tak duzym łóżku...

mnie druga wersja wydaje się bardziej "przestrzenna", nie wchodzisz "na ścianę" tylko masz stolik i wolną przestrzeń
ale to trzeba zobaczyć na żywo

Własnie po rozmowie z Madzią doszedłem do wniosku ,że wyskocze gdzieś w ten weekend do Wisły , Brennej na jedną noc z moją Abi Jubilee i zrobie duszonki wieczorkiem... póki co Madzik sie zastanawia , bo ma cos tam do przeczytania z pracy...


jednak, nie wytrzymasz do nowego sezonu :lol:
a mikołajki w krk ?
spora ekipa się znowu szykuje :D

ja pewnie zaglądnę, bo mam bliziutko ...
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: ABI JUBILEE EQUERRY - Serek

Postautor: serek » czwartek, 19 lis 2009, 14:30

No nie wytrzymam hehehe , ale na Kraków nie pojade ...przyznam ,że poprostu mam cykoro przez te dmc ...wiec póki nie kupie mocniejszej jednostki to nigdzie dalej sie nie wypuszczę...
życie jak droga, kiedyś się kończy...


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości