łódka stynka

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
tomer1966
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 lip 2010, 22:10

łódka stynka

Postautor: tomer1966 » poniedziałek, 5 lip 2010, 22:54

Witam serdecznie. Jestem na forum pierwszy raz i od razu chciałbym się przedstawić jako nietypowy fanklubowicz Niewiadowa. Jedyne co mnie z Niewiadowem łączy to łódka stynka, która jest w naszej rodzinie od 30tu lat. Osobiście nie przepadałem za ta konstrukcją, ale ostatnio doceniłem jej zalety i niestety poczułem skutki upływającego czasu. A mianowicie puściło łączenie plandeki pokrycia łódki w dolnej, środkowej części pompowanej komory. Cały zachodzę w głowę czym to naprawić, bo w zasadzie wydaje mi się że plandeki naprawia się innymi plandekami metoda zgrzewania gorącym powietrzem. I tu moje pytanie: czy stynka ma pokrycie z materiału zwanego potocznie plandeką i czy mój tok myślenia jest właściwy? Czy też nie jest to plandeka a naprawić to trzeba podklejając jakimś klejem. ? a może jest jakaś trzecia opcja ?
prosiłbym też, jeśli można o podpowiedź gdzie można kupić wspomnianą na forum pastę silikonową do konserwacji poszycia łódki. to nie koniec moich problemów. Na rufie sparciał już pasek gumy chroniący szwy. Może ktoś ma patent jak to naprawić? Dziękuję wszystkim którzy zechcieli poświęcić czas na przeczytanie tych moich smuteczków. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: łódka stynka

Postautor: Pająk » środa, 25 sie 2010, 11:42

nie odpowiem na pytanie ale pochwale się ze zakupiłem również stynkę.
w weekend pierwsze pływanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: łódka stynka

Postautor: kotek » piątek, 27 sie 2010, 11:50

Stopy wody pod kilem. :thumbup:
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: łódka stynka

Postautor: szary11 » piątek, 27 sie 2010, 17:59

Wg mnie poszycie wykonane jest ze zbrojonej gumy. Plandeki mi to nie przypominało. Więc próbowałbym na klej do gumy łatać poszycie.

Awatar użytkownika
Pająk
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 380
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2009, 07:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: łódka stynka

Postautor: Pająk » wtorek, 31 sie 2010, 13:05

no i popływałem , oj fajna zabawa
Obrazek

Natanael
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 10:17

Re: łódka stynka

Postautor: Natanael » czwartek, 4 lis 2010, 11:49

Witaj :wink:
Fajna łódka
Możliwe że powłoki Stynki oraz Mewy były wykonane z podobnych materiałów. Producent w instrukcji do składanej żaglówki Mewa zaleca do napraw klej do gumy.
:arrow: Zapraszam do tematu o składanej żaglówce Mewa
viewtopic.php?f=5&t=252&start=30
Umieściłem tu link gdzie jest instrukcja do Mewy. Jest tam wzmianka o naprawach i kleju.
:)


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości