NIEWIADÓW - co dalej

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zoja » sobota, 8 wrz 2012, 11:05

Od półtora roku spółką "NIEWIADÓW" S.A. zarządza syndyk. Aktualnie poinformował, że w najbliższych dniach ogłosi przetarg na sprzedaż zorganizowanych części przedsiębiorstwa: fabryki przyczep i fabryki agd. Otwartym pozostaje pytanie, czy nowy właściciel będzie kontynuował produkcję przyczep kempingowych, szczególnie tych z laminatu, bo to przecież modele co najmniej w dojrzałym wieku. Nie wiadomo, jak zmiana właściciela wpłynie na dostępność części zamiennych do przyczep, a przecież nie wszystko można zrobić samemu. Nie mamy jednak na to wpływu, pozostaje czekać na efekty przetargu.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: chris_666 » sobota, 8 wrz 2012, 15:15

w sumie to wszystko jedno, mogą sprzedać i zaorać - jedyne co potrzeba jako część zapasowa to szyby - cała reszta da się zamienić czymś innym

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zenuak » niedziela, 9 wrz 2012, 10:40

mnie niestety nie stac na nową przyczepkę, a nawet jakby mnie bylo stać to uwazam ze nie jest warta 30 tysiecy...
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: chris_666 » niedziela, 9 wrz 2012, 11:50

zenuak pisze:mnie niestety nie stac na nową przyczepkę, a nawet jakby mnie bylo stać to uwazam ze nie jest warta 30 tysiecy...


to już inna sprawa - też nie kupiłbym cepki za 30 - wolę namiot za pińcet :lol: i dwa miesiące wakacji

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zoja » niedziela, 9 wrz 2012, 12:27

Na to wygląda, że rynek nowych przyczep kempingowych w Polsce nie istnieje. A pod koniec lat 80-tych przyczepy były na zapisy (sama się zapisałam) i kolejka była kilkuletnia!

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: chris_666 » niedziela, 9 wrz 2012, 18:37

zoja pisze:Na to wygląda, że rynek nowych przyczep kempingowych w Polsce nie istnieje.


a interesowałeś się tym, że twierdzisz, że nie istnieje :shock: bo ja twierdzę że istnieje (oczywiście na tyle na ile społeczeństwo jest tym zainteresowane - czyli słabiutko) ale jest

za 200 lat nie dorównamy niemcom włochom czy holemdrom , bo nie damy rady - mentalność narodu jest taka, że najlepiej siedzieć na jakiejś smutnej działce albo na olinkluziwa jechać bo szacun na dzielni większy

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zenuak » niedziela, 9 wrz 2012, 22:55

Ciekaw jestem ile kosztowala przyczepka w latach swojej świetności, podobno tyle co nowy samochód? pamieta ktoś?

Jesli tak to cena porównywalna z czasami obecnymi.
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zoja » poniedziałek, 10 wrz 2012, 10:51

Wydaje mi się, że była to raczej cena połowy najpopularniejszego wtedy samochodu, czyli malucha. Jaki jest rynek nowych przyczep kempingowych tego dokładnie nie wiem, bo GUS podaje sprzedaż przyczep ogółem. NIEWIADÓW sprzedaje w Polsce pojedyncze sztuki, można też kupić zagraniczne marki gdzie indziej. Nie sądzę jednak, żeby to były znaczące ilości, może jakaś setka w roku. Oczywiście mogę się mylić.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: konrad » poniedziałek, 10 wrz 2012, 19:44

produkcja laminatów to obecnie niszowa produkcja :roll:
ciężko powiedzieć jaką przyszłość ma niewiadów ... może angielki będą robić, bo widać ich sporą popularność w PL :wink:

IMO produkcja laminatów tak, ale jako dodatkowa produkcja
jeśli chcą się utrzymać to raczej sanwicze i zabudowy kamperów, tak jak to ma miejsce teraz

ciekawe co z freedom'em, bo to tez był oryginalny produkt, może miałby szanse na zachodzie
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: chris_666 » poniedziałek, 10 wrz 2012, 22:35

konrad pisze:produkcja laminatów to obecnie niszowa produkcja :roll:
ciężko powiedzieć jaką przyszłość ma niewiadów ... może angielki będą robić, bo widać ich sporą popularność w PL :wink:

IMO produkcja laminatów tak, ale jako dodatkowa produkcja
jeśli chcą się utrzymać to raczej sanwicze i zabudowy kamperów, tak jak to ma miejsce teraz

ciekawe co z freedom'em, bo to tez był oryginalny produkt, może miałby szanse na zachodzie


na kampery czy sanwicze szans nie mają za bardzo - rynek jest taki bogaty w zachodnie wynalazki, że nie ma szans przebicia , chyba, że zrobią coś za pół ceny - a i tak pewnie wyjdzie kupa jak zwykle wychodzi

na produkcję łódek z laminatu też nie mają szans bo konkurencja na rynku za duża

a angielki są u nas popularne bo można je za grosze kupić :lol:

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zoja » wtorek, 11 wrz 2012, 11:10

FREEDOM to na prawdę ciekawa przyczepa, oryginalny kształt, gwarancja szczelności połączeń (woda nie ma gdzie podpłynąć) wszystkie funkcje, a się nie przebiła. Chyba zabrakło na odpowiednią reklamę.
Wyjaśnijcie mi, co to są angielki?

Konto usuniete

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: Konto usuniete » wtorek, 11 wrz 2012, 11:29

Post usuniety
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 mar 2013, 16:16 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: chris_666 » wtorek, 11 wrz 2012, 15:36

zoja pisze:Wyjaśnijcie mi, co to są angielki?


jak idziesz na plażę i wybierasz najbrzydszą laske - to właśnie angielka :shock:

z przyczepami jest podobnie - trzy okna z przody jak w wiktoriańskim salonie , piecyk do podgrzania puddingu i inne bezsensowne rzeczy - na końcu masz drzwi ze złej strony (dla normalnego europejczyka oczywiście, a z jedynie właściwej dla poddanych jej królewskiej mości :lol: )

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: zoja » wtorek, 11 wrz 2012, 16:33

No i proszę, nigdy bym na to nie wpadła!

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: NIEWIADÓW - co dalej

Postautor: konrad » wtorek, 11 wrz 2012, 19:25

zoja pisze:FREEDOM to na prawdę ciekawa przyczepa, oryginalny kształt, gwarancja szczelności połączeń (woda nie ma gdzie podpłynąć) wszystkie funkcje, a się nie przebiła. Chyba zabrakło na odpowiednią reklamę.


z tego co wiem to chyba produkcja nawet nie ruszyła, więc kasy brakło na dokończenie projektu ?
trza by to wystawić na jakiś targach, dać do dilerów itd
jeszcze nie tak dawno prezentowali eNkę na targach

a co do szczelności, ona nie była w jednym kawałku, więc nie przesadzał bym z tym 100% ;)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości