nowy silnik

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

nowy silnik

Postautor: dworek » środa, 7 maja 2014, 20:29

To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: nowy silnik

Postautor: stico80 » czwartek, 8 maja 2014, 16:24

Dworek mów do mnie jeszcze :D
To oznacza, że jak w 6 klasie podstawówki rozłożyłem motorynkę to jej do dziś nie złożyłem :lol: :lol:
A tak na poważnie świat jest tak skorumpowany, że żeby coś nowego weszło i zrobiło rewolucję to musi wybuchnąć wojna, po której trzeba będzie świat odbudować.
Zobacz Trabant duro-plastik, podobnie Renault Espace czy jakiś tam Mercedes, łodzie, samoloty, bolidy F1, bobsleje. Wszystko ma odpowiednią twardość, elastyczność, jest bezpieczne a świat klepie blachę bo koncerny poszły by w piz.u. Mercedes nie robi już niezawodnych W123 i W124 bo po nich był na skraju bankructwa.
Silniki hybrydy znane od lat a są po to takie drogie żeby nikt ich nie kupował bo szejkowie musieliby wypie...ć na truskawki do Helmuta. Cała zwana ekologia to jeden pic na wodę.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: nowy silnik

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 8 maja 2014, 17:59

Dobrze mówisz o tej całej ekologii. Kiedyś butelki się oddawało po napojach, mleku itp, teraz wszystko w jednorazowym plastiku, a nam głupcom się zwraca uwagę na foliówki w markecie. Poza tym za całym przemysłem naftowym stoi taka kasa i władza że do póki nie wydobędą z ziemi ostatniej baryłki ropy nic się nie zmieni w kwestii spalanych miliardów litrów każdego dnia. Czysty biznes. Z drugiej strony w żywności dla ludzi tyle chemii, że kichy bolą na samą myśl, ale ekologów to nie rusza, budują przejścia dla żab i ślimaków pod autostradą.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Odp: nowy silnik

Postautor: reflexes » czwartek, 8 maja 2014, 18:40

Proszę Cię nie przypominaj mi o ekodebilach, bo w mojej okolicy skutecznie blokowali budowę mosty na Wiśle przez kilka lat i od kilku lat skutecznie blokują wycinkę drzew na DK55, które rocznie pochłaniają kilka istnień ludzkich, bo rosną na granicy drogi. Wszystko to przez jakąś zagrożoną odmianę robali. Już bardzo dawno posadzono drugi rząd drzew żeby te wyciąć ale niestety te rosną dalej, bo robaki są ważniejsze od ludzi.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: nowy silnik

Postautor: dworek » czwartek, 8 maja 2014, 19:38

jak zawsze odchodzimy od tematu ale za to właśnie KOCHAM TO FORUM :D

zwróciłem na to uwagę bo ten silnik to jak porównanie telewizora z wieeelkim zadem do współczesnego/płaskiego.
może i potrzeba wojny aby wdrożyć nowsze technologie ale ten silnik nie jest OGROMNYM PRZEŁOMEM tylko innym pomysłem na silnik tłokowy, który wciąż będzie palił benzynę czy ON i wydalał CO2, może zastosują go w jakichś autach (tak jak wankla w mazdach) i będzie można go ocenić bardziej namacalnie :wink:

PS.
Stico jak chcesz to złożę Ci ten silnik z motorynki ... za zupełną darmochę :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości